Berserker z browaru Kingpin

19
2292

Nagranie jeszcze sprzed Festiwalu – relacji spodziewajcie się najwcześniej jutro.  Drugie piwo z Kingpina. Z recenzji wynika, że generalnie lepiej przyjęte niż Rockenrolla, czy u mnie będzie podobnie?


19 KOMENTARZE

 1. Piwo dobre ale po ogrzaniu faktycznie kanałem daje… jaśmin mi się kojarzy z ryżem jaśminowym-pewnie błędnie, ale czegoś takiego nie czułem (przynajmniej wersja lana taka jest) , a wrzosu to chyba nie wąchałem nigdy.

 2. Piłem to piwo ostatnio i u mnie było jak najbardziej w porządku: aromat chmielowy intensywny, goryczka konkretna, żadnej odczuwalnej kwaśności, siarki itp. Byłem jak zdecydowanie zadowolony

 3. Ciekawe, piłem to piwo całkiem przypadkiem wczoraj, a dzisiaj recenzja 🙂
  Bardzo mi smakowało, mimo troszkę zbyt dużej kwaskowatości (IMHO zdecydowanie od ciemnych słodów). Piękne aromaty chmielu i całkiem solidna goryczka.
  Kanalizy żadnej nie wyczułem, ale za to lekka nuta kwiatowa jak najbardziej. Cholera wie, czy to wrzos czy jaśmin, jednak zdecydowanie kwiatki i chociaż nie cierpię takich zapachów, w ogóle mi to nie przeszkadzało.

 4. Tomek,
  ja tak z innej beczki i nie na temat.

  Jedną z rzeczy, która najbardziej podoba mi się na Twoim blogu są opowieści o piwnych stylach, ich historii, charakterstyce, o tym czego należy się spodziewać po danym piwie. Teoretycznie należałoby takich opowieści szukać w dziale „piwne style”, ale wydaje mi się, że panuje tu pewien bałagan. Styli opisanych w tym dziale jest stosunkowo niewiele, a np. ostatnio trafiłem, trochę przez przypadek, na recenzje potrójnego Komesa i tam przez dobre parę minut opowiadasz (zresztą bardzo ciekawie) o historii tripla. W dziale „pwine style” tripla opisanego nie ma. Ten wpis powinien się tam moim zdaniem znaleźć. Przypuszczam, że znalazłoby się jeszcze parę tego typów filmików, których brakuje w „piwnych stylach”.

  Moja prośba – staraj się pamiętać o tym dziale, gdy degustujesz piwa w stylu do tej pory nie opisanych w tej zakładce. Wydaje mi się, że jest to bardzo istotne dla takich osób jak ja, które nie miały jeszcze okazji poznać wszystkich piwnych stylów i poznają je degustując kolejne piwa i śledząc Twój blog.

  Pozdrawiam!

 5. Piwo ma potencjal i niezle parametry, ale sa problemy. Tez odnioslem wrazenie, ze jest przekwaszone. Kolejna nieprzyjemna rzecza byla zalegajaca goryczka z jakims nieprzyjemnym w gardle szczypaniem. Plus za zamaskowanie 7% alkoholu, jest totalnie niewyczuwalny.
  Wrzos i jasmin? Co to wlasciwie ma dawac w tym piwie, bo w smaku i aromacie nieobecne – chyba chodzi o szal na etykiecie, ze jest na bogato.

Leave a Reply