Serce Dębu z browaru Perun

16
2231

Dla wszystkich, którzy nie mogą dotrzeć na Festiwal, degustacja Serca Dębu z browaru kontraktowego Perun.


16 KOMENTARZE

 1. No niestety ja zawsze „miącham” i szukam takie zboczenie winiarza.
  Nie wiem co mi bardziej przeszkadza w tym piwie, bieda w aromacie czy to co się pojawia po „miąchaniu” – z uprzejmości pozostawię to bez komentarza.
  Ja też miałem odczucia drzewno-orzechowe, pewna aluzja kawy też się pojawiła. Lubię wytrawne wina i wytrawne piwa też, niestety ziołowo-alkoholowa goryczka była lekko zalegająca (IMHO).
  Liczę na to, że w niedzielę uda mi się spróbować Nocy Kupały i poprawi się moja opinia o tym browarze, na razie jest tylko średnio.

 2. Kopyr, jak już coś to Świętowit a nie Światowid. Światowid to niepoprawna wersja imienia tego boga, która pojawiła się stosunkowo niedawno.
  A Perun to jedno z ważniejszych bóstw, taki słowiański Zeus czy Thor, czyli bóg głównie utożsamiany z burzami (tak właśnie stad podobieństwo między jego imieniem a piorunem).
  Ech, żeby tak własnej mitologii nie znać w ogóle… 😉

  • Dodać warto, że perun to słowo w wersji słowiańskiej, po polsku to słowo brzmi dziś piorun. Tak jak Petr to po polsku Piotr a pero to pióro.

   Ciekawe jak zareagowaliby wyznawcy peruna (pioruna) gdyby dowiedzieli się, że dziś mamy piorunochron….

 3. A cholera, a widziałem dzisiaj to piwko na półce w sklepie, ale wziąłem kilka innych, no następnym razem może, ale muszę powiedzieć Panie Tomku, przekonałeś mnie Pan 🙂

 4. Kopyrze, czy było by to dla Ciebie problemem podawać jaką temperaturę ma degustowana próbka (tak mniej więcej)? No i może kiedyś zrobisz teścik to samo piwo w trzech, czterech próbkach o różnej temperaturze?

 5. Siemano,
  Kopyr czy odniesiesz się na blogu do epokowego wydarzenia którym jest wygrana z Niemcami w gałę ?
  Może trzeba by odkapslować i wypić jakiegoś „białego kruka” z piwniczki ?
  Cała „piwna Polska” czeka na to po tym sukcesie.
  Bo nie wiadomo kiedy będzie następna taka okazja.
  Być może za kolejne 40-50 lat.
  😉

 6. Cześć.

  Wczoraj zakupiłem piwo komes podwójnie ciemny, po otwarciu butelki wydobywał się aromat kwasu, po przelaniu i spróbowaniu było już tylko gorzej. Sam kwas, skwaśniałe piwo. Zostawiłem je bo chciałem znać Twoje zdanie czy wylać czy da się to piwo uratować poprzez leżakowanie. Dodam, że data do spożycia to luty 2016, piwo ma kolor soku jabłkowego. Dziękuję za odpowiedź

 7. Bez rewelacji, na pewno nie jest rześkie, posmak męczący a przy wyższej temperaturze nie ładnie pachnie jakoś tak chemicznie…. ale etykietka ładna.

 8. Mnie tam przypadło do gustu serce dębu 🙂 Mogliby tylko więcej informacji dostarczyć na kontretykiecie.

  Kopyr, tak z ciekawości, czy posiadasz i używasz alkomatu ?

Leave a Reply