Sędziowanie na International Beer Cup

9
1824

Jak wyglądało sędziowanie podczas International Beer Cup 2014 w Yokohamie. Czym różniło się od European Beer Star czy World Beer Cup? Zapraszam do obejrzenia tego obszernego podsumowania.


9 KOMENTARZE

  1. Tomku, proszę o pomoc! Chodzi mi o ilość wody jaka dodajemy do zacierania. Jedni mówią, że trzeba przyjąć przelicznik x2, inni x2,5, w jednym z Twoich filmików była podpowiedź żeby dać x3,5.
    Chcę uwarzyć 6% milk stouta, mam ok 6 kg słodów, docelowa ilość piwa to ok 22l. Ile w takim razie użyć wody do zacierania i ile później dodać do wysładzania/filtracji??

      • Więc przyjmując, że 18l do zacierania i 12 do wysładzania to wyjdzie mi 30l do gotowania, czyli po same brzegi garnka! Zakładam, że 2-3l odparują więc będzie aż 27-28l? Nie wiem czy nie za dużo tej wody, chce poczuć piwo. Uprzedzam, że to moja pierwsza warka, proszę o wyprowadzenie z błędu.

        • Część wody zostanie w młócie. Dla warki 22L powinieneś otrzymać 22L +2-3L do odparowania. Jeżeli nie wiesz ile może odparować, to załóż te 1-2 litry, jeżeli będzie za mało to uzupełnij wodą.

Leave a Reply