European Beer Star 2013 od kuchni

25
2207

czyli jak wygląda sędziowanie na największym piwnym konkursie w Europie.

ebs2013European Beer Star to największy konkurs piwny w Europie i trzeci (po dwóch amerykańskich) na świecie. Co stało się już regułą, w tym roku po raz kolejny padł rekord zgłoszeń do konkursu (1512 piw). Miałem okazję, wraz z Krzysztofem Lechowskim (prezesem PSPD) być jednym ze 102 sędziów, którzy sędziowali w tym konkursie. Jak wygląda od kuchni ten konkurs? Co mnie zaskoczyło? Tego dowiecie się z tego półgodzinnego odcinka.

Tu przerwał… a chciałem jeszcze dodać, żeby trzymać kciuki za polskie browary. 😉

25 KOMENTARZE

 1. Kopyr pamiętasz jeszcze swoje „przeboje” z browarem Amber ?
  Wiele osób wtedy w sieci udzieliło Ci moralnego wsparcia.
  Być może taka akcja wówczas przyniosła także wymierny skutek czyli ktoś w Amberze „poszedł po rozum do głowy”.
  A jak się okazuje dziś znowu inna firma „Sokołów” chce pognębić innego v-blogera: paei100. To koleś który prezentuje przepisy kulinarne.
  I po raz kolejny w związku z tą „aferą” szykuje się kolejny „dym” w sieci.
  http://www.youtube.com/watch?v=4AJ7kPMN1gw&feature=c4-overview-vl&list=PLhSBw7mO1U1d_X8uDgGJax5hTYPM53lyu
  Czy Ty jako ktoś kogo miały dosięgnąć macki „wielkich korporacji” zabierzesz głos w sprawia gościa paei100 ?

  • Powiem szczerze, że mam spory dylemat. Z jednej strony „biją naszych”, z drugiej sorry, ale obejrzałem degustację tych parówek i było to dla mnie żenujące przedstawienie. Wypluwanie, symulowanie wymiotów. No sorry nie tędy droga. Oczywiście te 150k zł to jest przesada. Mam nadzieję, że sąd nie zasądzi takiej kwoty, uzna małą szkodliwość czynu i po pr0stu skończy się na przeprosinach. Jak by jednak dostał tę karę do zapłacenia, to stówkę mu przeleję.

   Dodatkowo mogę powiedzieć tak, od kilkunastu już lat bojkotuję Sokołów. Po prostu z mięsa, jadam tylko ryby. 😉

    • Szkoda ze w calej tej aferze ludzie zapomnieli ze ten vloger bierze grube pieniadze za reklame na swoim kanale- robi lokowanie produktow za jesli mnie pamiec nie myli 8k pln, nie dziwie sie ze korporacja go pozwala skoro wymiotowal na wizji a kinder bueno ktore jest nafaszerowane chemia wychwala pod niebiosa (a wzmianki o lokowaniu produktu nie ma). Rodzi sie pytanie czy konkurencja sokolowa mu nie zaplacila za jechanie po takim a takim produkcie?- pewnie przesadzam ale nie zdziwilbym sie. Ja tam parowek ani tatara nie jadam ale cala ta afera mnie jakos do tej firmy specjalnie nie zraza, jedynie powinni troche popracowac nad PRem a pan „siemankooo witam w mojej kuchni” nad wlasna kultura i hipokryzja.

    • Nie sądzę, żeby brał 8k. Gdzieś coś mi się obiło w komentarzach, że wisi gdzieś u niego oferta 2,5k/film. Tylko to jeszcze nie oznacza, że ktoś mu tyle płaci. Zresztą dla mnie nie jest problemem czy on zarabia, czy nie. Chociaż to jest linia obrony/ataku Sokołowa. Problemem jest moim zdaniem forma.

 2. Napisałeś pod ostatnim filmem że wyjaśnisz dlaczego nie było więcej filmów i ja już myślałem że ukradli Ci kamerę cy cuś 😉

 3. Ciekawa sprawa… a jesli mozna spytac to cos kasa sypia za to sedziowanie czy dostajesz tylko dyplom jak w szkole za zajecie 13. miejsca w biegu na 100 m ?

 4. Gdzie w Niemczech kupię piwa w stylu IPA lub jakieś inne mocno goryczkowe ?
  W ogóle są jakieś niemieckie browary, które robią IPA ?

Leave a Reply