Pierwsza warka Pilsa z Zarzecza

31
2429

czyli wędrując z lagerami odc. 1.

Ponieważ często prosicie o recenzje polskich piw, więc wczoraj wybrałem się na wędrówkę po lesie i zabrałem 4 nowe na rynku jasne lagery. Ich recenzje ukażą się w najbliższym czasie na blogu.  Zaczynamy od Pilsa z browaru Zarzecze, gdzie warzą Pinta i Birbant. Jak wypadnie pils uwarzony przez Jarka Sosnowskiego?

31 KOMENTARZE

   • Fajnie by było jakby filmy poszły od razu, po kolei..
    Czasem by się człowiek dobrego pilsa napił, więc niech się pojawiają bo jak na razie to wybór marny.

    • Zwłaszcza że wszystkie są chyba jeszcze w sklepach (nie wiem jak Pierwsza Warka) i można by zrobić „wspólne” degustacje.

 1. Byłem ciekawy twojej recenzji, bo piliśmy to piwo w Bielsku- Białej już kilkanaście dni temu i wszyscy krzywili się na intensywną „kukurydzę”. Czyżbyśmy dostali piwo z innego tanka innej warki?

 2. Czyli rozumiem piwo na co dzien? A jaka cena i czy zalicza sie do kategorii mitycznego pilsa za 3 zlote?

  Pils na co dzien czy pils odswietny, oto jest pytanie…

   • Jakos Browar Na Jurze, gdzie warzy Pinta jest w stanie sprzedawac calkiem niezlego pilsa za 2.70. Pinta natomiast pomimo wlasnego browaru sprzedaje Pilsa za 6 zl. Sadze, ze jest to proba pokazania swej elitarnosci.

    A moze to transportowana przez szerpow woda z himalajskich roztopow tyle kosztuje? Nawet jesli piwo smakiem i wygladem przypomina eksperymenty poczatkujacych piwowarow domowych – to i tak sie sprzeda. Nawet jesli ten pils kosztowalby 20 zl i bylby na zwyklym slodzie ze strzegomia i najwyklejszym lubslkim chmielu.

    • DR_GORASUL po tanie piwo idź sobie do Biedronki. Jak nie chcesz Pinty to nie kupuj i basta. To co robisz to bezsensowne hejtowanie.

    • Bredzisz Bawolak, rownie dobrze moglbym powiedziec, jak chcesz pan pic wode mineralna to pij tylko Evian albo wode mineralna od Madonny, nad ktora to woda odprawiono kabalityczne rytualy magiczne.
     Ale co do tego konkretnego piwa z Pinty, to masz – nie kupie go, podobnie jak lagera z Sobotki, a ktory to kosztuje 9 zlotych.

    • Czyli jak coś kosztuje 3 pln to nie ważne czy jest dobre czy nie, kupisz bo tanie? A jak kosztuje np 9 pln to nie kupisz bo za drogie mimo, że np jest świetne, czy taką masz strategię?

    • Pils z Browaru na Jurze kosztuje faktycznie <3 zł. Ale to jest 9° i w zwrotnej butelce. W smaku nie jest zły ale chmielu mogło by być więcej :).

 3. Muszę przyznać, że strasznie boję się każdego jasnego lagera, który pojawia się na rynku. Wspomnienie po koncerniakach jednak odcisnęło na mnie piętno. Zawsze mam wrażenie, że to będzie znowu to samo co chociażby Tyskie. Ostatnio zakupiłem jednak Warmińskie Rewolucje. Ciekawe, czy było warto:)

  • Z Pisów, które Tomek wrzucił ostatnio na Instagrama wszystkie są naprawdę niezłe i warte spróbowania. Jedynie z Bojanem się trochę męczyłem ale to taki nietypowy lager bo z ryżem. Co do warmińskich to zebrały całkiem niezłe recenzje.

  • To dopiero początek. Docelowy kształt będzie gdzieś w okolicach końca sierpnia, tak więc keep calm. Gdyby coś bardzo nie działało to dawajcie znać w komentarzach. Natomiast kwestie estetyczne itp. na razie zostawcie na boku.

   • To sobie ponarzekam, a co mi tam 😉

    Hmm. Stara strona mi się bardziej podobała. Była choć trochę inna, niż wszystko, a ta jest od schematu bardzo, standardowa strona kafelkowa

    Po za tym denerwuje mnie tu modne ostatnio rozwiązanie, że kafelki na głównej mają różną wysokość i szybko się rozjeżdżają i nie wiadomo później, jak to czytać, czy w pionie, czy w poziomie, czy ten obok to jest jednak piętro wyżej czy niżej…

    Po za tym co to za cholerna moda ostatnio, żeby w ustawieniach strony blokować jej skalowanie. Sam żyje z robienia stron ale ciągle nie wiem, czemu to ma służyć po za tym, że jako użytkownik nie mogę sobie powiększyć fragmentu strony (np. obrazka) na komórce. Oczywiście na komputerze, gdzie ekran jest większy i obrazek też, to już mogę powiększać do woli, ale na małym ekranie komórki – męcz się człowieku z lupą.

    No i oczywiście jest jeszcze niedopracowana, szczególnie denerwują mnie tłumaczenia, ale to się pewnie jeszcze zmieni i zostanie poprawione, bo widać, że prace trwają 🙂

Leave a Reply