Browar Zarzecze tuż przed uruchomieniem

44
3058

EXCLUSIVE VIDEO

Zapowiadany materiał z browaru Zarzecze. Przy okazji pokazuję ciąg technologiczny od magazynu słodu, do magazynu wyrobów gotowych. I słów kilka od piwowarów: Jarka Sosnowskiego i Ziemowita Fałata.
Niestety występują usterki dźwięku.

44 KOMENTARZE

 1. Tomek pytanie od, mam nadzieje, przyszłego właściciela browaru. Ile chłopaki mniej więcej milionów zapłacili za taki browar? Łącznie z postawieniem całej hali, sprzętem i pozwoleniami.

 2. Czy piwo bedzie warzone jednocześnie w obydwu browarach? Przy tez Pinta planuje zrezygnować z Zawiercia? Dla konsumentów byłoby lepiej gdyby produkcja szła i tu i tu, to by było więcej piwa na rynku 🙂

   • Gdyż ponieważ na daną chwilę nie miałem możliwości obejrzenia filmu, a ciekawość nie dawała mi spokoju.

    BTW: dobrze, że akurat to w ilu browarach będzie warzyć Pinta było słychać w odróżnieniu od innych kwestii ;P

  • Widać ludzie mają problem nie tylko z czytaniem ze zrozumieniem, ale także ze słuchaniem. A browar pierwsza klasa. Jeszcze miniPub tam zrobić i normalnie LeftHand (w miniaturce) 😀

 3. Super Tomku browar wyglada bo pewnie jeszcze pachnie nowością.Trzymam Cie za słowo że wrócisz tam jak już produkcja bedzie na pełnych obrotach. A usterki mają swój urok w sumie musisz mieć coś do “shit happend”.

 4. Tomek widać że się podjarałeś, z taką werwą i ekscytacją wchodziłeś i opowiadałeś. To akurat spoko. Inni, pewnie z zazdrości będą nieprzychylnie komentować a u Ciebie widać taką autentyczną radość, rozwoju sceny piwowarskiej. Mimo że to Twoja konkurencja
  🙂

 5. Tomku, czy przedstawiona aparatura to jest jedna z tych bardziej high-engowych jak na kontrakty i małe browary? Pytam z ciekawości bo nigdy nie widziałem mniejszego browaru od środka a oglądanie Tyskich Browarów n lat temu nie zrobiło na mnie takiego wrażenia mimo rozmiarów jak ta linia.

 6. Tomku może wiesz czy bedzie w tym browarze tak jak na filmie tylko jedna linia do rozlewu i butelkowania piwa dla Pinty i Birbanta?

 7. Miło popatrzeć na taką inwestycję! Na prawdę robi wrażenie. Ciekawe ile piwa będą w stanie rocznie wyprodukować?

 8. Małe podsumowanie. Ile hektolitrów piwa na raz może leżakować?? Przy tylu leżakach jest możliwość potrzymania piwa dłużej?? Np. Porter???

  • Już teraz były dostępne nie tylko w specjalistycznych. Np. w Gdańsku stoją sobie grzecznie na półce L’Eclerca.

 9. Cześć, z niecierpliwością czekam na kolejne video z FDP, możliwe się gdzieś jako tło załapałem 😉
  A przechodząc do rzeczy – czy Pinta planuje zaznaczenie na butelkach która warka z którego browaru pochodzi? Zdaje sobie sprawę, że jeśli wszystko jest zgodnie z recepturą i sprzęt w pełni sprawny ale zawsze to inne miejsce, innaw woda inne temperatury otoczenia itp.

  • To nie będzie tak, że to samo piwo będzie warzone w obu browarach. Część piw będzie warzona tylko w Zawierciu, a część tylko w Zarzeczu. Jak powiedział Ziemek, większość starych marek (za wyjątkiem bestsellerów, pokroju Ataku Chmielu) będzie warzona w Zawierciu. W Zarzeczu będą warzone nowe piwa.

 10. super filmik! wg mnie na tych problemach technicznych wycinałeś tajemnice handlowe 😉

  jako, że mnie zawsze ciekawi czy ten biznes jest biznesem czy tylko pasją – może jakiś cykl z rachunkiem ekonomicznym? ile można zarobić na produkcji piwa u siebie, na kontrakcie, na samym posiadaniu browara kontraktowego? jakie są potrzebne inwestycje, koszty stałe, czas zwrotu? wiem – nie będzie z tego kolejnego tysiąca subów, ale temat bardzo ciekawy.

Leave a Reply