Òrach Slie z Harviestoun

11
1672

czyli lager leżakowany w beczce po whisky.

Kolejne piwo z Harviestoun i ostatnie już hasło (ważne tylko dziś) do wykorzystania w Piwoteka.pl. Hasło wpisujemy w uwagach, a nie w polu kod rabatowy. Zasady promocji: zamówienie za minimum 100 zł w tym co najmniej 1 piwo z Harviestoun, a otrzymacie rabat 10% na całość zakupów. Rabat naliczany ręcznie. No i po tym przydługim wstępie przechodzimy do degustacji.

11 KOMENTARZE

 1. Czy te ciemne piwka od Harviestouna będzie można dorwać na festiwalu piwnym ? Bo szczerze nie opłaca mi się zamawiać 1 piwa przez internet

 2. Gelnfarclas to lekka whisky o profilu zdominowanym przez przyprawowe nuty typowe dla beczek po sherry. W połączeniu z lekkim lagerem zagrało to średnio, by nie napisać, że wcale, dając piwo o złożoności belgijskiego blonda w absurdalnej cenie.

 3. No bo generalnie jasne piwa są do niczego ;D Zupełnie z innej beczki. Ciekawy jestem co sądzisz o zadymie wokół piwa na wielorybie.

 4. Tomku,

  NIe ma wanilii, bo ona jest głównie z beczek po bourbonie. Glenfarclas leżakowany jest tylko w beczkach po sherry. Raczej powinny być wyczuwalne akcenty czerwonych owoców, czekolady, kakao.
  Jak dla mnie dziwne połączenie, żeby brać dobrą bekę po sherry i lać do niej jasnego cienkiego lagera

   • Tostowany dąb daje wanilie, ale z beczek po winach tego nie czuc.
    Spróbuj whisky z beczki po bourbonie, po sherry i Virgin oak i zobaczysz ze nie jest to takie oczywiste.
    Sam glenfarclas to zazwyczaj nuty kompotu, delikatnych czerwonych owocow, czekolady, kakao, trufli, wiec piwo z beczki po nim nie nabierze nagle wanilii.
    Beczka nie jest gwarancja tego ze będziesz miał waniliowy aromat. Jakby tak było to w każdej whisky by on był, a nie jest.

    • To rzuca pewne światło na to, dlaczego do beczek po Glenfarclas wybrano jasnego lagera. Być może smakosze Glenfarclas potrafili by docenić to połączenie. Dla mnie aromaty były zbyt słabe. Naprawdę wielkie dzięki za wyjaśnienie.

Leave a Reply