Piwne newsy 12.2.14

26
3159

Browar Faktoria, nowe piwa z Artezana, Pracowni Piwa oraz… z Żywca

W piwnych newsach o nowym browarze kontraktowym Faktoria, nowych piwach z Artezana i Pracowni Piwa oraz z… Żywca.

 

26 KOMENTARZE

 1. Hej, wybacz, że tą drogą – ale czy otrzymałeś może ode mnie maila z prośbą o odpowiedź na kilka pytań do tekstu na bbiz? 🙂 Wysyłałem tydzień temu, a już dostałem informację, że jeden z wysłanych przeze mnie maili (do innego browaru) nie doszedł – internet płata widać różne figle.

 2. Jak powiedziałeś Kopyr że masz petardę to spodziewałem się IPA z Żywca albo chociaż APA no ale chyba za bardzo się rozmarzyłem 😀

  • jeszcze jakby chmielili nowofalowymi chmielami to bym zbierał szczękę z podłogi :D. A jak wypuszczą Marcowe, to białe to pewnie jakiś Weizen.

   • Witbier jest bezpieczny, bo inne wielkie koncerny produkuja piwa pszeniczne z powodzeniem. Coz Marcowe… Jak wiadomo Polacy nie lubia goryczkowych piw, wiec naslodowany mocniak bedzie czyms co Polacy na pewno polubia. Niestety, ale takie browary kieruja sie trendami rynku ksztaltowanymi przez najwiekszych, nie zas tym co dzieje sie na niszowym ryneczku piw lokalnych ktorych roczna produkcja wynosi tyle ile wielki browar robi w ciagu tygodnia.

 3. Hej, może kogoś to zainteresuję . Dziś widziałem w żabce kilka rodzai piw od Bojana + Toporek 🙂 Poza tym Kormoran i kilka innych rzemieślniczych . Niby nic takiego a cieszy ,że mamy wybór 🙂 Toporek jest nawet w promocji

 4. W obronie Brackiego – sprzedaje się coraz gorzej bo ma chorą dystrybucję i to tyle w temacie tego dobrego piwa. Przykładem tego może być sytuacja gdzie są momenty, że nie można dostać piwa Brackiego w sklepie w Cieszynie….

  • Z tym lagerem nie jest to wykluczone. Natomiast ma być kolendra, ale za to ma nie być skórki pomarańczowej. Za to zaskakujące są parametry Marcowego: 13,8 Plato i 5,4% alk. Toż to będzie ulepek. Zresztą świadczy o tym stwierdzenie: łagodny, słodowy smak. Patrząc na sukces Raciborskiego, pod względem rynkowym, to się może udać.

   • Wydaje mi się, że Żywiec Marcowe ma być odpowiednikiem Tyskie Klasyczne. GŻ ma już w swojej ofercie piwo pszeniczne więc może jednak będzie wit 🙂

 5. Bardzo, ale to bardzo cieszy mnie fakt, że coraz częściej czy to w sieciówkach czy zwykłym osiedlowych sklepie można kupić fajnie i dobre piwa. Dzisiaj z ciekawości zachodzę do Żabki a tam niespodzianka: piwa z Bojanowa, Kormorana i paru innych jest nawet lwówek Belg i wiedeński oraz Altbier. Mało tego kupując po dwa takie same cena jest niższa, dodatkowo promocja trwa do 18 marca wiec spokojnie można popróbować piwka:)

 6. Ulica mówi że Żywiec wypuści 3 piwa: BOCK, MARCOWE oraz BIAŁE i tu się raczej potwierdzi, że będzie to kierunek w stronę Wita, na co wskazuje użycie m. in. kolendry. Do kupienia z początkiem marca.

Leave a Reply