Afrodyta z Olimpu

17
2399

czyli kolejny witbier Krzysztofa Juszczaka.

Po White Summer uwarzonym w browarze Olbracht, przyszedł czas na Afordytę uwarzoną pod szyldem browaru Olimp w browarze Zodiak w Kłodawie.

17 KOMENTARZE

 1. No to widzę warto poszukać, bo dobry „Wit” nie jest zły, szczególnie na obecne upały.
  A tak swoją drogą to zastanawia mnie sprawa mokrego kartonu, bo mówiłeś na livestreamie że po kursie sędziowskim postrzeganie smaków i aromatów się zmienia i chyba jest w tym sporo prawdy. Nie mniej bardzo cieszą recenzje w stylu że jest karton, czy diacetyl ale piwo jest bardzo dobre. Bo jednak pewnie ponad połowa ludzi którzy kupią to piwo tego kartonu nie wyczuje bo zwyczajnie nie wiedzą że ten aromat jest niewłaściwy.
  Mimo wszystko cieszy kolejne dobre piwo z Olimpu, i butelki Euro 😀

 2. Kumpel prosił mnie żebym kupił mu dobre piwo z wyraźnymi amerykanami. Nie ma Rowing Jacka ani Kormorana IPA. Jest za to właśnie Afrodyta. Będzie to dobry wybór czy poszukać czegoś innego? I czego? Bo piłem tylko kilka piw z amerykańskim chmielem ponieważ najbardziej lubię ciemne mocne piwa(szczególnie nasze portery) i nie wiem jakie piwko mu kupić. Ktoś pomoże??

  • Raczej nie bardzo ;). Raz, że jest tam chyba tylko jeden rodzaj amerykańskiego chmielu, dwa, że w bukiecie i tak dominują zupełnie inne aromaty. Już Viva la Vita z Pinty byłoby lepszym wyborem. Ale przede wszystkim Atak Chmielu, Imperium Atakuje (Pinta), jak nie Rowing Jack to może King of Hop (Ale Browar), Grand Prix z Ciechana – wybów jest spory, ale wszystko się tutaj o dostępność rozbija w zasadzie.

   • Znajomy zaczyna przygodę z piwkami. I chciałem pokazać mu coś niezbyt gorzkiego z wyraźnymi amerykańcami. HeyNow był by świetny moim zdaniem no ale… Więc może Atak Chmielu bo widziałem że jest. Imperium trochę za mocne będzie. Z AleBrowaru nie ma NIC niestety. Może Grand Prix się znajdzie.

    • Gdyby udało Ci się jeszcze dostać GP to byłoby idealnie. Atak Chmielu akurat jest mocno żeby nie powiedzieć bardzo mocno goryczkowy a i w niektórych warkach różnie z tym aromatem chmielowym było, ale i tak uważam, że spróbować trzeba ;D.

 3. Aromat początkowy przyzwoity, faktycznie pszeniczny + kolendra. Niestety końcówkę musiałem wylać, gdyż wyczułem konkretnę kanalizę. Doceniam Olimp za ambicję i kreatywność, ale wykonanie rozczarowuje.

 4. Witaj Tomku.Mam pytanie. Czy można rozmnożyć suche drożdże tak aby z jednej saszetki 11,5g zrobić 3 warki 20l piwa. Czytałem,że w warunkach sterylnych do roztworu małej ilości brzęczki+glukoza dodajemy drożdże suche i po 3 dniach drożdże się rozmnożą.Co ty na to?.

 5. Tomku, dlaczego o Kawce piszesz, że to nowe piwo (cyt. „Nasze nowe kolaboracyjne piwo – Kawka Coffee Ale”)? Rzeczywiście zmieniliście coś w recepturze czy tak określasz nową warkę?

   • Jasna kawka? Szkoda, że nie kawka z mleczkiem 🙂 Dzięki za wyjaśnienie. Skonfundowało mnie zdjęcie z Instagrama przedstawiające Wasz stout. Może tym razem uda się dorwać go w sklepie.

Leave a Reply