Gregorius Trappistenbier

23
2541

Ciemny tripel z austriackiego browaru Trapistów

Przyznacie, że brzmi to jak jakaś herezja. Przecież wiadomo, że triple są złote, a klasztory Trapistów są w Belgii. A jednak, poza Belgią są już trzy browary klasztorne mogące się posługiwać znakiem „Authentic Trappist Product”. Są w sąsiedniej Holandii, Austrii, a od niedawna także USA. Oczywiście klasztorne browary, to nie tylko Trapiści, w sierpniu pisałem o włoskim Birra Nurcia  należącym do Benedyktynów.

 

23 KOMENTARZE

 1. browarów trapistowskich we Francji jest kilkanaście, tylko nie mają tej hmm.. „autentykacji”? (authentic trappist product, wiecie o co mi chodzi:D)

  • A może Tomek zrobił byś piwko na WOŚP? Piwko sprzedawać po 10 zł, koszta produkcji dla Ciebie resztę byś przeznaczył dla dzieci? Ja bym takie piwko kupił 🙂 Etykieta nawiązująca do WOŚP. Już to widzę i wiem, że zainteresowanie by było 🙂

   • Tak tylko to musieliby zrobić w porozumieniu z WOŚP, a podejrzewam, że połączenie alkoholu i akcji charytatywnej w naszym kraju jeszcze nie mieści się nikomu w głowie i nikt na to nie pójdzie.

    • Nie znam się na tym czy to trzeba z porozumieniem WOŚP. Wydaje mi się , że Tomek mógł by sprzedawać te piwa wcześniej obiecać , że zysk przeznaczy dla WOŚP. A gdy piwa sprzeda po prostu te pieniądze im przelewa. Jednak to mało spektakularnie brzmi. Lepiej jest się jakoś porozumieć, może sprzedawać te piwa na rynku podczas aukcji we Wrocławiu, lub na allegro (w tedy sa specjalne aukcje wosp) lub dogadać się ze sklepami z piwem np Hala Drink. Jednak znając życie na rynku nie da się tego robić, na allegro nie można alkoholu itp… Na pewno jednak istnieje jakiś sposób 🙂

 2. Kupiłem to piwo w Wiedniu w lutym 2018 roku. Polecam spróbować ponownie – jest zupełnie różne od tego, jak je opisuje Tomek. Jest też mocniejsze (10,5%) i nie ma piany. Według mnie (przynajmniej w nowszej wersji) znacznie bliżej mu do quadrupla.

Leave a Reply