Beer Tasting with Simon Martin from Real Ale Craft Beer

15
2095

A degustowaliśmy Porter Warmiński z Kormorana.

Pamiętacie jeszcze livestreaming? To było ledwie tydzień temu, a wydaje się jakby minął miesiąc. Nie planowałem tego, a tymczasem okazało się, że kolejny sobotni wieczór spędziłem pijąc piwo podczas transmisji live. Jakiś czas temu wysłałem do Walii paczkę z polskimi piwami rzemieślniczymi. W paczce był nasz kolaborancki Kret, Żytorillo, Oto Mata IPA i Happy End z Pinty oraz dwa portery Ciechan i Warmiński. Razem z Simonem Martinem wpadliśmy na pomysł, żeby zdegustować wspólnie Porter Warmiński, a później ucięliśmy sobie półtoragodzinną pogadankę. Całość jest po angielsku, ale myślę że znajomość tego języka jest już na tyle powszechna, że dacie sobie radę.

Porter Warmiński review in English.

No i 1,5h godzinny wywiad, który przekształcił się raczej w pogawędkę przy piwie.

A 10. grudnia live hangout z Mrs. Real Ale Guide, czyli z żoną Simona Martina.

15 KOMENTARZE

 1. Tomek, Anglia zdobyta!!!Bylo swietnie. Czas na USA!!!Co sadzisz o Gregsbeerreview? To kolejna osobowosc, wielki entuzjasta piwa. Dzieki za wszystki recenzje.Good job!!!! Pozdrowienia z Chicago.

  • Gregsbeerreview już pił polskie piwo. BlackBoss. I prawie zerwało mu skarpety z wrażenia. Ciekawe co by mu oberwało jak by skosztował np. łódzkiego ?

   • może tu przy filmach z degustacją przydał by się podobny motyw jak u Pana z brodą . że na początku filmu pokazuje pełną lodówkę z piwami . to może tu ciekawym pomysłem była by piwnica z piwami i prawie za każdym razem ma w mniej prawie inne piwa.
    tego Pana oglądam od 3 lat no nie tego Pana tylko piwa jakie pokazuje .

 2. Spoko było, momentami się nie rozumieliście i wychodziły lekkie nieporozumienia ale usprawiedliwiam Cie bo wiem że to wcale nie jest takie łatwe gadać z anglikiem jeśli się języka na co dzień nie używa.
  ps
  co do ostatnio poruszanej sprawy o piciu i jechaniu- w sobote miałem kontrole drogową „akcja andrzejki”, dwie godziny wczesniej wypiłem dwa IPA do obiadu. Wynik- jest pan trzeźwy prosze jechać.

 3. Hell’o. Wszystko ok tylko podczas nagrywania o piwie nie za bardzo Simon miał okazję do dokładnego opisu piwa. Po tym jak widziałem filmik w którym degustował KRET’a to tu…niestety lipa. Jak dla mnie za bardzo próbowałeś mu streścić historię, stąd jego propozycja aby porozmawiać później o polskim browarnictwie i piwach

  • Poza tym, ktos dobrze zauważył w komentarzach na youtube, brak piany u Simona wskazuje, ze piwo zapewne źle zniosło podróż i sie odkapslowało, a Simon robił dobrą minę do złej gry, bo jakoś zachwytu na jego twarzy nie było widać, a przez te 10 min wzial chyba tylko ze dwa małe łyczki (a przecież co jak co, ale warminskim można się zachwycić)

   • Nic się nie odkapslowało, tylko butelkę porwała żona Simona i w drugim pokoju nagrała recenzję. Będzie za kilka dni na jej kanale. Nie ma to jak polska teoria spisku. 😉

    • Ok, to wiele wyjaśnia, ale mógł o tym wspomnieć, kiedy była mowa o pianie. Nie chodzi o żadne teorie spiskowe, tylko o to, że wygląd przecież też świadczy o piwie i można po nim wywnioskować, że zaszły pewne procesy, a że widz smaku nie czuje to zmysł wzroku wyostrzony 😉

 4. Szkoda że YouTube nie podaje statów na hangoutach.Podobno w „szczycie” było około 200 widzów.Możesz się jakoś podzielić oglądalnością tych hanoutów? Rozumiem że pełny dostęp do statystyk ma jedynie Simon, ale może coś z pamięci, jak to wyglądało na livie?

 5. Wporzo degustacja. Przy okazji można angielski podszkolić 🙂 . Planujecie powtórkę? Może teraz niech on Ci coś typowo angielskiego pośle 🙂 .

  A tak poza tym, to dziś zakupiłem już Grand Champion Birofilia Imperial IPA 🙂 🙂 .

Leave a Reply