Old World India Pale Ale z BrewDoga

29
2095

Punkowcy grają muzykę klasyczną.

BrewDog pojawia się często na blogu. Z kilku powodów, jednym z nich jest wypuszczanie ciągle nowych piw. Drugim szeroka dystrybucja, a więc dobra dostępność. W Polsce BrewDoga dystrybuuje Kraina Piwa, o czym więcej we wpisie pt. „Gdzie kupuję piwo?„. W tamtym wpisie jest też ankieta, w której można głosować jakie piwo mam zdegustować w najbliższej kolejności. Co prawda na 2. miejscu jest Old World RIS, ale miałem apetyt na IPA, które zajmuje miejsce 3, więc sięgnąłem po English IPA w wydaniu rewolucjonistów ze Szkocji.

29 KOMENTARZE

 1. Nie wszyscy się tak strasznie podniecają amerykańskimi chmielami. Dla mnie to jest seler, por, pietruszka i rzadko która AIPA mi wchodzi. Lubię klasyczne IPA i dlatego martwi mnie sytuacja w której wszyscy tak marginalizują ten styl, „bo nie jest taki fajny i cool”. Wchodzę do dowolnego multitapa i mam do wyboru średnio 4 piwa bo reszta kranów to selery. Nosz kurna!

  • sa takie piwa w multitapach, jakie ludzie chca kupowac. jakby klasyczne india pale ale lepiej schodzily, to byloby ich wiecej.

   z drugiej strony tego narzekania na amerykanskie chmiele nie kumam (selera czy pietruszki nie komentuje nawet). czyzby jakas alternatywy wsrod alternatywy sie wytworzyla? niedlugo sie okaze, ze zeby byc prawdziwie alternatywnym, to trzeba bedzie jasne lagery pic.

   • Zacznijmy od tego, że tradycyjne british IPA jest w odwrocie, nawet na wyspach. Zna ktoś jakiegoś godnego przedstawiciela tego stylu a najlepiej kilku?

    • Ja rozumiem, że klienci głosują portfelem a tradycyjna IPA jest w odwrocie, no ale nie dajmy się zwariować. Czy już każde piwo,z weizenem, wittem i stoutem włącznie, musi być na amerykańskim chmielu?
     Jak można nie kumać że coś komuś nie smakuje? No normalnie nie mój smak. Ja uwielbiam piwa wędzone torfem, a Kopyr ich nie lubi (palone kable czy coś:)
     Co do alternatywy dla alternatywy to już się taka krystalizuje, bo rzemieślnicy i regionalni niemalże jak jeden mąż rzucają się na pilsy:)

    • Titanic z browaru Everards, London Pride z Fuller’s, w każdym pubie angielskim kupisz dobre English India Pale Ale. Moim zdaniem trzeba rozdzielić English India Pale Ale od IPA, czy AIPA.

     Piłem w Omercie (na szczęście tylko 100 ml) i ogólnie tak jak powiedziałeś, no ogólnie słabe i w dodatku dawało nie tylko alkoholem, ale i lekką cebulą. U Ciebie też była cebula ?

 2. CO2 syczy, czyli kiedy można się spodziewać postu/filmu z warzenia?Naturalnie pytam pod kątem zdegustowania czegoś dobrego przy jednym lub dwóch odcinkach rejestrowanych w kuchni.Pozdrawiam

 3. Cześć Tomku, czy piłeś już Brackie Imperial IPA?(jeśli tak to smakowało?) wiem, że premiera będzie 6 grudnia, ale dzisiaj udało się mi się kupić za jedyne 5,99 zł

  • Jeżeli tak było wiedzieliby o tym wszyscy szczególnie osoby mające styczność z tym towarem, żadna informacja się nie pojawiła. A nawet gdyby, warto spróbować takiego piwa jako jeden z pierwszyc. Bardzo dobre choć zbyt wyczuwalny alkohol:)

 4. A wiecie może czy gdzieś będzie oficjalna informacja jaka to duża sieć handlowa będzie miała to Brackie Imperial IPA? Z chęcią bym go spróbował a rozumiem że tu reklamy tej sieci nikt nie zrobi 😛

Leave a Reply