10 rzeczy, które musisz wiedzieć o piwie, żeby nie wyjść na głupka.

22
2124

Najnowszy tekst na natemat.pl, a w nim z czego robi się piwo, co oznaczają napisy na etykiecie i kropki na spodzie puszki. Czy koncerny używają sproszkowanej bydlęcej żółci z Chin, co oznacza napis „zawiera słód jęczmienny” i jaki jest najpowszechniejszy błąd ortograficzny związany z piwem. Generalnie wszystko co już doskonale wiecie, jeśli jesteście na blogu, od jakiegoś czasu. Może jednak warto podesłać link do tekstu Waszym znajomym.

Czytaj dalej na natemat.pl

 

22 KOMENTARZE

 1. Wszystko co jest w tekście znałem wcześniej (dzięki systematycznemu oglądaniu Twoich filmów 🙂 ), ale tekst i tak przeczytałem z przyjemnością.
  Polecam bo warto, a szczególnie dla konkluzji na zakończenie.
  W zasadzie każdy piwosz powinien wziąć sobie tą sekwencję do serca 🙂 Twoje zdrowie Kopyr

 2. Znowu na glownej wykopu- sypnie troche subskrybentow : ) Dla czytelnikow bloga material wtorny ale podsumowanie dobre, no i troche wiecej narodu sie poduczy

   • A może zrobiłbyś AMA na wykopie? Dogadaj się z administracją wykopu, żeby AMA było oficjalne, a co za tym idzie obwieszczane i reklamowane… Myśle że byłaby to niezła promocja bloga.

    • Tak jak ktoś tam przytomnie zauważył – AMA to ja robię raz w tygodniu w ramach 100 pytań. A do tego jeszcze live streaming.

    • Niby tak, ale tam jest trochę inna grupa odbiorców… Tu są sami zainteresowani, tam możesz dotrzeć do ludzi z poza środowiska. A poza tym w przypadku 100 pytań trzeba czekać długo na odpowiedź. Więc zrób jeszcze kiedyś live streaming, albo wbijaj na wykop 🙂

 3. A wg mnie to jest niezłe, bo przy każdej takiej okazji okazuje się, że jest tłum ludzi, którzy słyszą o podstawowych faktach pierwszy raz. Widać jak trudno się przebić. Mam wrażenie, że musiałby być taki live jak w sobotę tylko nonstop 24/7…

   • Jest wypowiedź dyrektora prywatyzowanego browaru w eNeRDowie, który w jednym artykule rzuca „za komuny było tak ciężko, że musieliśmy zamiast chmielu bydlęcej żółci używać”.
    Poza tym ja napisałem wyraźnie, w „żadnym znanym mi kraju”. Nie ma takiego kraju jak NRD. 😀 A tak serio, dla mnie to jest nadal w kategoriach czarnej wołgi.

Leave a Reply