Coconut Porter ze Stewart Brewing

17
2810

Bounty – smak raju?

To piwo potrafi przestraszyć. Nazwa i etykieta każą oczekiwać najgorszego. Pewnie gdyby było z jakiegoś innego browaru, to bym go nie kupił, ale widząc browar Stewart Brewing i próbując piw od nich, czułem, że nie będzie lipy. Sprawdźmy zatem.

Mielibyście ochotę na takie połączenie?

17 KOMENTARZE

 1. Haha, brawa dla Wojtka za tekst o gwiazdorzeniu! 😀

  Zaś w temacie zmiany wyglądu bloga. Coś mi się wydaje, że kiedyś już tak to wyglądało. Czy to po prostu mi się przyśniło?

 2. Pozwolę sobie na OT:
  zakupiłem wczoraj Oto Mata Ipa, jako że świeża dostawa pojawiła się w mojej miejscowości. Piwo wspominam pozytywnie, natomiast egzemplarz który właśnie konsumuję cechuje słabiutki aromat, lichutka piana- bardzo szyko opadła do malutkiego kożuszka, do tego mocno wyczuwalne żelazo i słabiutka goryczka. Dodam, że termin ważności upływa 4 kwietnia przyszłego roku. Piwo w sklepie stało na pewno w lodówce, natomiast u mnie przeleżało tylko jeden dzień w chłodnej piwnicy. Ktoś może miał ostatnio z farbowanym japońcem podobną przygodę? Czy może mi się poprzestawiało już wszystko 😉

 3. Ja w sprawie polonistycznej. Dlaczego poprawiłeś się z „kokosu” na „kokosa”? Skoro „kefiru”, „porteru” to i „kokosu’, a jeśli nie, to „ciemu nie, a ciemu tak”, że zacytuję mojego młodszego gadułę lat 2,5. 🙂

  Dla wkręconych nieco później w serial „K jak Kopyr” wyjasnienie: w odcinku o porterach Kopyr wyjaśniał na przykładzie kefiru, że powinno się napić „porteru”, a nie „portera”.

 4. Panie i Panowie

  W jaki sposób uzyskuje się efekt kokosa/kokosu ? Czy dodanie fragmentów do zasypu czy ,,kokoszenie” na zimno ? a może jakoś inaczej ???

  • Ja bym „przykokosił” na koniec chmielenia, kokoszenie na zimno wnosi wg. mnie ryzyko zakażenia. (Taki koko`s słodki jest i grzyb to lubi.)

  • W tym temacie jednym ze sposobów jest dodanie wiórek kokosowych 5lb do zacierania i 5lb do gotowania.
   Z innej beczki, skoro Artezan zrobił Nutcracker’a to można pokusić się o Snickersa dodając słodów karmelowych i czekoladowych 😛 .

 5. Nie wiem gdzie wrzucić – dlatego Tomasz wróć nam piwne style w bocznym menu – fajnie było czasem tam kliknąć – a zapytac chce Ciebie i innych użytkowników o wrażenia sensoryczne po Erdingerze przenicznymi i czy przypadkiem nie wychodzi wam żelazo? Może tylko ja taki wrażliwy nawet na te dobre piwa – Pozdrawiam.

Leave a Reply