I hardcore you – BrewDog & Mikkeller

17
2230

czyli blended Imperial India Pale Ale

i hardcore youPiwo będące owocem kolaboracji szkockiego BrewDoga i duńskiego Mikkellera. Jednak nie jest to klasyczne collaborative brew, tylko połączenie, skupażowanie czy może blend dwóch piw Hardcore IPA z BrewDoga i I beat you z Mikkellera. Sam pomysł mieszania dwóch piw jest dość rzadko spotykany, natomiast kupażowanie piw z różnych browarów jest jeszcze rzadsze. Jak zatem wypadł ten blend?

Piliście I hardcore you? Jak wrażenia?

17 KOMENTARZE

 1. Miało być turbohop… a chyba jest mildhop.. jak to mówią na browar.biz słaba warka… albo warki…
  Chciałoby się pocieszyć takim piwkiem a pozostaje /dobrze że jest/ Brackie z puszki bo akurat butelka sporo słabsza…

  • ja piłem zarówno i hardcore you jak i hardcore ipa. W jednym i drugim goryczka bardzo przeciętna. Nie tego spodziewałem sie po imperial ipa. Jedyny ciekawy przedstawiciel tego stylu to moim zdaniem Viven IIPA gdzie goryczka była naprawde spora

 2. Powiedziałeś, że kilka piw BrewDoga jest lepszych, ciekawszych. Które? Ja byłem w zeszłym tygodniu w pubie BrewDoga w Londynie wypiłem Hardcore oraz Electric India i oba piwa leciutko mnie zawiodły.

 3. Goryczka słaba, nie przekracza 50-60 IBU 😉
  Dobry tekst, dla wielu ludzi taki poziom goryczki byłby zabójczy.
  Ale rzeczywiście słodkość tego piwa gra pierwsze skrzypce, co wcale nie jest takie złe.

 4. Takich blandów robi się obecnie całkiem sporo, brew dog brał też udział w kolaboracji z mikkellerem i nogne o tworząc black tokyo horizon, de struise blandowało black alberta z hel&verdoemenis. Pomijając też to, że browary często mieszają różne produkowane przez siebie piwa, leżakują, i sprzedają pod inną nazwą, np seria urodzinowych piw Firestone Walker

 5. Bardzo ciekawe. Słodka pomarańcza z lekką goryczką, ale aromaty też takie jakieś lekkie, dead pony miało lepsze..
  Hardcore IPA wywarło na mnie dużo lepsze wrażenie (też odczułem ekstazę pijąc je po raz pierwszy i chyba póki co jest to moje ulubione).

Leave a Reply