Ebulum Elderberry Black Ale

14
1811

czyli piwo z czarnego bzu.

Kolejne piwo z browaru braci Williams, słynącego z wrzosowego ale Fraoch. Degustowałem też świerkowo-sosnowe Alba Scots Pine Ale i RIS Profanity Stout. Wg strony browaru Ebulum ma dość wysoki ekstrakt i niską zawartość IBU, co każe oczekiwać piwa dość pełnego z niską goryczką. Czy nie będzie to słabo pijalny słodki ulepek? Przekonajcie się.Mieliście okazję spróbować Ebulum?

14 KOMENTARZE

 1. Ja mam też pytanie z innej beczki. Właśnie w sklepie pojawiła się przecena piwa Czarny Dąb z Konstancina. Piwo jest ciemne, ma 7.5% alk. i termin do 6 marca. Cena obecna to 2.50, wcześniej było 4.50. Czy warto kupić i ile może poleżakować ( czy w ogóle może) ?

  • Odpowiedź generalna byłaby tak, bo ciemne i mocne. Ale akurat z Czarnym Dębem mam złe doświadczenia, bo kwaśniał krótko po terminie. Można kupić jedną butelkę i jeśli jest bez zarzutu, to z 2 but. na pół roku można zaryzykować.

 2. Ja dobrze wspominam to piwo. Niestety nie mam notatek, ale pamiętam, że tego bzu było dosyć sporo, no i przede wszystkim zapach był bardzo przyjemny – czekolada przeplatała się z porzeczkowo-winnymi nutami.

  A będzie degustacja Grozet na blogu?

  • W kolejce nie czeka, ale może kiedyś. Powiem szczerze, że robiąc ostatnio zamówienie piwa braci Williamsów ominąłem, bo nieco się rozczarowałem ostatnimi trzema degustowanymi piwami od nich. Były w porządku, a to za mało.

 3. A ja polecam Yeti Imperial Stout z Great Divide.
  Miałem okazję degustować go w minioną
  Sobotę. Trochę czyści kieszeń ale warto,
  bo piwo jest fenomenalne:)

 4. Nie podałeś informacji (może jej poprostu nie ma) czy chodzi o kwiatostan czarnego bzu czy tez owoc. Podejrzewam, że mogli użyć kwiatostanów co by potwierdzało lekką kwaskowatość w smaku i po za tym nic więcej.

Leave a Reply