Schneider Weisse Tap 11

11
2357

czyli lekki weizen.

Dziś piwo w stylu, który nie jest opisany przez BJCP. Jest to lekkie jasne pszeniczne, po niemiecku byłby to leichte Hefeweizen. Co bardzo ciekawe ma ekstrakt (7,8° Plato) niemal identyczny jak Grodziskie. Czy tak lekkie piwo ma jakikolwiek sens i przede wszystkim czy ma jakikolwiek smak? O regularnym weizenie również opowiadałem na przykładzie piwa z browaru Schneider, wtedy było to Tap 7. Jak wypadnie jego młodszy i mniejszy brat?


Czy takie lekkie piwa mają Waszym zdaniem rację bytu? Czy lepsze są po prostu piwa bezalkoholowe?

11 KOMENTARZE

  1. piłem to piwo jakiś czas temu, moim zdaniem bardzo fajne, lekkie piwo, na lato idealne. Nie jest przesadnie wodniste. Z miłą chęcią bym powtórzył

  2. To jeszcze zostało Ci do przetestowania cała rodzina Berliner Kindl Weisse 😉 – tj. jeżeli chodzi o o plato i zawartość alkoholu. Ja się zabieram do zakupu przynajmniej jednej butelki już od kilku tygodni, ale przełamać się nie mogę 😀 .

  3. Może zainwestuj w jakąś małą kamerkę tak żeby robić wyraźniejsze zbliżenia – mam na myśli szczegóły kapsli albo etykiet. W takiej formie jak teraz to tego po prostu nie widać.
    Pozdrawiam

Leave a Reply