czyli lekki weizen.
Dziś piwo w stylu, który nie jest opisany przez BJCP. Jest to lekkie jasne pszeniczne, po niemiecku byłby to leichte Hefeweizen. Co bardzo ciekawe ma ekstrakt (7,8° Plato) niemal identyczny jak Grodziskie. Czy tak lekkie piwo ma jakikolwiek sens i przede wszystkim czy ma jakikolwiek smak? O regularnym weizenie również opowiadałem na przykładzie piwa z browaru Schneider, wtedy było to Tap 7. Jak wypadnie jego młodszy i mniejszy brat?
Czy takie lekkie piwa mają Waszym zdaniem rację bytu? Czy lepsze są po prostu piwa bezalkoholowe?
piłem to piwo jakiś czas temu, moim zdaniem bardzo fajne, lekkie piwo, na lato idealne. Nie jest przesadnie wodniste. Z miłą chęcią bym powtórzył
Gdzie kupujesz te piwa?
W dobrych sklepach z piwem. 😉 Czasami u siebie w sklepie, tzn. sprowadzam do sklepu, bo sam chcę spróbować. Albo za granicą, jak te niemieckie.
ten gul gul gul w 4:44s był rewelacyjny
chyba wstawię sobie jako dzwonek od żony 🙂
To jeszcze zostało Ci do przetestowania cała rodzina Berliner Kindl Weisse 😉 – tj. jeżeli chodzi o o plato i zawartość alkoholu. Ja się zabieram do zakupu przynajmniej jednej butelki już od kilku tygodni, ale przełamać się nie mogę 😀 .
Ja jestem wielkim miłośnikiem Berliner Weisse. Bez soku!
A co mógłbyś polecić w szczególności ?
No w zasadzie tylko Berliner Kindl. Schultheis już chyba nie wypuszcza wersji bez soku.
Schultheis juz od dawna polaczyl sie z Kindlem. Koncern robi juz tylko jedno Weisse bez soku pod znakiem Berliner Kindl.
Weisse robi tez browarek z Potsdamu Braumanufaktur Templin, ich wyroby sa dostepne w Berlinie w sklepach z Bio zywnoscia
Może zainwestuj w jakąś małą kamerkę tak żeby robić wyraźniejsze zbliżenia – mam na myśli szczegóły kapsli albo etykiet. W takiej formie jak teraz to tego po prostu nie widać.
Pozdrawiam
Muszę popracować światłem i powinno być ok. Drugiej kamerki nie przewiduję, bo to by oznaczało konieczność montażu, a nie mam na to czasu i ochoty.