Kultura Piwa

4
1781

robi wywiad z kopyrem.

Na Forum Technologii Browarniczych w Elblągu, gdzie miałem wystąpienie na temat „Piwowarstwo domowe – kuźnia kadr dla browarów rzemieślniczych” ekipa Kultury Piwa przeprowadziła ze mną wywiad. Słów kilka czym jest Kultura Piwa. Kultura Piwa wielkimi literami pisana, to profil na Facebooku, który stara się promować piwo i, jak sama nazwa wskazuje, kulturę piwną w Polsce. Do tej pory przejawiało się to tym, że co kilka dni wrzucano zdjęcie z początku XX wieku, z jakimś podpisem łączącym je z piwem. Przyznam, że dla mnie wyglądało to słabo. Widać, że jest jednak w tym potencjał, czego dowodem był wywiad z Michałem Saksem piwowarem gdańskiej Brovarnii, którego Dymione Marcowe czy India Pale Ale miałem okazję opisać. Okazało się, że ekipa KP (znaczy Kultury Piwa, a nie Kompanii Piwowarskiej) przyjechała do Elbląga na FTB, gdzie tych wywiadów nagrała kilka. Jeden z nich był ze mną.

Przyznam się, że miałem pewne obawy co z tego wyjdzie, czy coś powycinają, pomontują, tak że będę sam się zastanawiał czy to naprawdę powiedziałem ;), ale nie. Wywiad jest przytoczony wiernie, chyba bez większego montażu, albo jest on zrobiony tak mistrzowsko, że ja go nie dostrzegam. Polecam, bo rozmowa, mimo że chyba wg pewnego schematu (przekonamy się jak zobaczymy kolejne) okazała się nad wyraz interesująca.

4 KOMENTARZE

  • No ale przecież chodziło mi o gazetę codzienną, niezwiązaną z piwem. Piwowar to co najwyżej mógłby zwiększyć nakład i dystrybucję, czyli być w każdym Empiku, co jest chyba jeszcze mniej realne niż rubryka w Wyborczej, Rzeczpospolitej czy innej Gazecie Prawnej.

 1. Tomku!
  Wielkie dzięki za wywiad.
  Co do profesjonalizmu – staramy się jak możemy.
  Chcielibyśmy stale podnosić kulturę piwa w naszym kraju, więcstaramy się uczestniczyć w życiu branży.
  Dzięki za wywiad… dobrze że jest spora grupa ludzi, którzy chcą w jedną stronę ciągnąć piwny wózek.

Leave a Reply