Polski bezład [ja to widzę inaczej]

25
1492

W felietonie z serii „ja to widzę inaczej” o Polskim Ładzie czy może bezładzie.
Premiera o 18:30.

25 KOMENTARZE

    • A co niby takiego jest w tytule??? Czyli jak za komuny… nie wolno krytykować jedynej, słusznej i nieomylnej władzy…

    • jedyna obecnie słuszną władzą jest DEMOKRACJA, jeżeli uważasz że komuna to demokracja to… nie chce mi się gadać

    • DEMOKRACJA nie jest władzą tylko ustrojem/systemem politycznym… To że PIS został wybrany demokratycznie, nie znaczy że jest nieomylny i że nie można go krytykować, a wręcz przeciwnie… W demokracji każdy obywatel ma prawo do swoich poglądów i krytykowania władzy. Natomiast za komuny i w „demokracji” typu białoruskiego czy rosyjskiego, nie można krytykować…
     Więc pisząc o „sraniu we własne gniazdo”, bliżej ci do komuny. To za komuny każdy kto myślał, mówił inaczej niż władza był tym „robiącym do gniazda”… Pisząc o POlakach sugerujesz, że kto nie za PISem to gorszy Polak… Tylko że PIS to nie Polska. To że na PIS głosował 43% Polaków, nie daje prawa Pisowi, do traktowania pozostałych 57% jak Polaków gorszej kategorii…

    • Masz rację komunizm to nie władza a ustrój masz też rację że sraniem we własne gniazdo specjalizuje się szeroko rozumiana opozycja. Nie masz jednak racji porównując demokracji w naszym kraju do pseudo demokracji Rosji czy Białorusi.. Nie zauważyłem też aby ktoś ze względów politycznych nir mógł koszystac z tych czy innych praw w tym kraju. Osoby głosujące np na PO mają takie same prawa np w programie 500+ itp skąd więc mit o obywatelach gorszej kategorii?

    • Drummond masz problem z czytaniem ze zrozumieniem… Krytykowanie władzy to jest normalne prawo obywateli i opozycji w każdym demokratycznym kraju… Min. na tym polega demokracja… Ale widać twoja komunistyczna mentalność nie pozwala ci tego zrozumieć…

    • „if you can’t beat them, join them ” Jeśli to komunistyczne przysłowie to cóż masz racje mam problem ze zrozumieniem

    • Problem w tym że pis wygrał demokratycznie bo nałgał ale wiedział że kłamstwo ma krótkie nóżki więc szybko zaczął tą demokrację demontować żeby mu nie odebrała tego co dała. Wiedzą bo sprytni są ,że można ich wywalić z siodła używając jako dźwigni demokracji tak jak oni się do władzy dostali. Dlatego tą dźwignię połamali a części pochowali.

    • To może pir skonkretyzuj które wybory według obserwatorów obwe były nie demokratyczne.?

    • Dobrze ze referendum konstytucyjne z frekwencja 43 % było demokratyczne. Może jak chcemy wprowadzić ład w Polsce to należy zacząć od tego gniota.

 1. Tak samo wieściłeś czarne scenariusze gdy wchodziło 500+ i co? I nic, polskie rodziny są coraz zamożniejsze co widać po ilości budowanych nowych mieszkań i domów. Na Twoim miejscu bardziej martwiłbym się tym co dzieje się w Twojej macierzystej opcji politycznej, bo Bronek przechodzi do PSL-u, Róża Thun odchodzi z PO, Rasia i Zalewskiego Budka wypierdolił na zbity pysk, a Hołownia podbiera co bardziej wartościowych polityków PO. Tak się kończy ostry zakręt w lewo, tylko, że tam już jest Czarzasty z Zandbergiem, także ciasno się robi, bardzo ciasno, można się mocno wypierdzielić na wirażu ???

  • W PISuarze też nie za różowo…Prof. Wojciech Maksymowicz i Robert Anacki dołączyli do koła poselskiego Polska 2050… Kilku innych posłów, również przymierza się do opuszczenia PISuaru, przez działania Adama Bielana, zbieranie „haków” na posłów porozumienia i niektóre pomysły nowego ładu… Zioboro udaje grzecznego, skarconego pieska, ale nie wiadomo kiedy znowu ugryzie swojego pana Jarka… ?

   • Moja rodzina nie jest coraz zamożniejsza. Przez ostatnie 6 lat moje dochody wzrosły o może 10% a koszty o co najmniej 30. Zarabiam 12 tyś jako samozatrudniony na 4 osobowa rodzinę. A oni mówią że bogacz jestem. Z tych 12 tysi muszę jeszcze odłożyć na starość bo taki jest kontrakt ZUS płacę mały więc środki muszę sam zgromadzić. Ale o tym już panowie władza nie pamiętają. Składka zdrowotna. Kpina. Od 20 lat płacę składkę prywatnie i po raz pierwszy od tego czasu skorzystałem z NFZ-tu przy okazji szczepień. Wyjmuję koszt 4 osób (rodzina) z ochrony zdrowia. A te syny łapska wyciągają po więcej.

    • I oczywiście wierzysz że gdyby rządził ktoś inny byłbyś bogatszy? I chciałbyś jeszcze dłużej płacić na ZUS do 67. Rozumień też że Twoja druga połówka nie pracuje. No cóż w czasach walki o równość to trochę nie poprawny model rodziny. Może gdyby druga połowa też przyniosła 12 tys było by całkiem nieźle.

 2. W tym momencie nie jest najważniejsze czy jest kiełbasa czy kaszanka.
  W tym momencie jest najważniejsze czy mamy państwo demokratyczne i praworządne.
  W komentarzach przebija mentalność odziedziczona z zaboru azjatyckiego.
  Smutny wniosek że bliżej nam do Kiszyniowa niż do Paryża, Londynu…
  Rząd PiS to złodzieje, najlepiej to widać po inflacji i po dewaluacji depozytów, oszczędności.
  Od początku transformacji nikt nie położył ręki na majątku obywateli tak jak dzisiejszy reżim.
  To kradzież w biały dzień, a niektórzy nawet się z tego cieszą.
  Po prostu ręce opadają.

  • Zabór azjatycki? Coś przegapiłem z historii? Kiszyniow stolica Mołdawi może też w AZJI? Chyba mam również braki z geografii. A może warto zauważyć że mamy pandemii i wszędzie na świecie wsstsko się pierdo…. Za wyjątkiem azjetyckich komunistycznych Chin które ta pandemie perfidnie wywołały. Proszę przeczytać książkę Wojna o pieniądz zresztą chińskiego autora to zrozumiesz na czym świat stoi i do jakich zmian na świecie dojdzie.

 3. PIS = Komuna BIS… PISuar prawie jak Janosik… Z naciskiem na „PRAWIE”… Zabiera bogatym, rozdaje biednym… Tylko przy okazji PIS pobiera sobie pokaźną „prowizję” od tych zabranych pieniędzy…

 4. Dlaczego pięknie mówi się o demokracji a źle o populizmie. Przecież oba słowa tak naprawdę oznaczają to samo a przynaminiej zawierają to samo LUD. Nie, tylko PiS czy PO wszczyscy co brną w politykę robią to samo, tylko od nas zależy kto da nam więcej albo kto zabierze mniej. Wierzenie w uczciwych polityków i w wyższe idee to jak wiara w św Mikołaja. No ale to chyba blog dla tych co mają 18 lat i takich rzeczy nie muszę tłumaczyć

Leave a Reply