Po co mi ta inba z Konfederacją?

41
8548

Po co mi ta inba z Konfederacją? Po co nagrywać film 12-minutowy o tym, ze nie będę pił piw z browaru Mentzen? Jak można nagrać film 26-minutowy, który komentuje film 12-minutowy? Jak można? Można.
Premiera o 13:00.

41 KOMENTARZE

 1. Cała ta inba jest oparta na jednym fałszywym założeniu: degustacja piwa robionego przez przedsiębiorcę związanego z jakąś partią, powiąże w umysłach ludzi Kopyra z tą partią. Co to za rozumowanie?! Wniosek jest zatem taki, że od początku chodziło tylko o szum i kliknięcia.

 2. Korwiniści może i dobrzy bo są za wolnością gospodarczą, ale że weszli w koalicję z narodowcami to już są źli. A że Bosak tylko gadał o wolności gospodarczej to na pewno łgał.
  Za to PO to prawdziwa partia wolnościowa! W ilości ułatwień podatkowych i obniżek nie ma sobie równych! A bratanie się z lewicą tylko to potwierdza.
  A no i oczywiści PO jest za ograniczeniem biurokracji rzecz jasna: https://twitter.com/i/status/1333725340758384641
  – kopyr logic 🙂

  • Polecam zapoznać się z obiektywna ocenę „planow” na „wolność gospodarczą” konfy i realnosci oceny ich programu przez p. Doktora ekonomistę 🙂 bardzo merytorycznie. https://open.spotify.com/episode/76NdIVF4RZyeq7kjvudFJR?si=CNQNctxaQ6iZGn7JPt4m2g
   Plan konfy to kopia tego w usa próbowali przepchać 40 lat temu. Przeniesione na polskie realia = klęska x2. Jednak niedokształceni wyborcy konfy o tym już nie wiedzą. Podatki i 80 mld a przychody +2 mld i budżet na 0 ma wyjść przy zapewnieniu świadczeń albo najlepiej wzrostu ich poziomu. Mrzonki.

   • Jasne, wolność gospodarcza, odbiurokratyzowanie państwa i podatki do minimum to klęska.
    Podwyższanie podatków (aby ratować podatników) i tworzenie nowych państwowych firm i organizacji – plan na sukces! 😀

   • Podcast tego człowieka jest pełen fikołków – czysty, bezkrytyczny Keynsizm (punkt z gospodarką). Autor zakłada, że inwestycje państwa są efektywne. Zwłaszcza u nas takie myślenie jest utopijne. Co do tego, że Konfederacja to rak, to się zgodzę, bo to populiści i nacjonaliści. Pozostaje pytanie, czy jest to największy rak z dostępnych opcji.

 3. PS. Rozumiem, że jeśli ten film został nagrany przed dzisiejszym wpisem dr. Sławomira Mentzena to można się spodziewać co najmniej trylogii w Twoim wykonaniu? 😉

 4. No tak, no bo przecież ruch tej baby Lempart i to jak się zachowuje to po prostu oaza miłości i miłosierdzia. Tutaj nie masz z tym żadnego problemu 😉

  • A ja byłem taki grzeczny w tamtym filmiku i nikogo nie wyzywałem od faszystów aby nikogo nie obrazić, dlatego teraz ich zwyzywam 😛

  • Co do Ciechana. W Olsztynie dziś dużo łatwiej kupić piwo Ciechan niż przed kilkoma laty. I chyba akcja wylewania nie miała większego wpływu na browar.

   • P.S. odcina się od młodzieży wszech wiejskiej, obozu narodowo rustyklanego i innych nacjonalistycznych oszołomów… I barwo KOPYROWI za to!!! 🙂

   • Być może, jednak więcej sprzeczności jest w określeniu „wolnościowy narodowiec/nacjonlista”… No chyba że mówimy o wolności dla wybrnych…

    • Popisał się Pan nieznajomością słów których Pan używa. Proszę zajrzeć do słownika i dowiedzieć się co to znaczy oksymoron.

    • Antoni dla Twojej wiadomości definicja nr 1: „w językoznawstwie: przenośne zestawienie pojęć o przeciwstawnym, wykluczającym się wzajemnie znaczeniu, np. spieszyć się powoli, sucha woda; antylogia, epitet sprzeczny”

     def nr 2 „oksymoron [gr. oxýs ‘ostry’, mōrós ‘głupi’], epitet sprzeczny, metaforyczne zestawienie wyrazów o przeciwstawnym, wykluczającym się wzajemnie znaczeniu, np. „okrutna litość”;”

     Jak by nie patrzeć.. z każdej strony „WOLNOŚCIOWY NARODOWIEC” pasuje idealnie do tych definicji… 🙂 🙂 🙂

 5. Tomek, stracisz widzów wśród wielbicieli konfederacji, czyli niewielka strata… A zyskasz widzów wśród oponentów narodowców, czyli kilkakrotnie większa liczba… Osobiście podzielam Twój pogląd na ten temat… 😉

 6. Zgadzam się Panie Tomku w 100%.Założenie początkowe Konfederacji było takie, że po osiągnięciu jakieś nieokreślonej, ale wystarczającej ilości posłów dla kazdego z ugrupowań je tworzących poprostu rozejdą się oni każdy w swoją stronę. Radykalizacja poglądów społecznych jaka płynie od strony Ruchu Narodowego, czy Brauna jest niebezpieczna i może prowadzić do dyktatury, a nie wolności.

 7. Zrobił reklamę zarówno Konfederacji jak i browarowi Mentzena, a do tego twierdzi, że nie chce mówić ani o jednym, ani o drugim. Majstersztyk!

  • Czytanie/słuchanie ze zrozumieniem się kłania… Nie powiedział że nie chce mówić o browrze „M” czy o narodowcach/nacjonlistach… Powiedział natomiast że się zupełnie z nimi nie zgadza, nie popiera ich, a wręcz przeciwnie i nie chce być z nimi kojarzony… I szacunek Kopyrowi za to!

 8. Przede wszystkim browary Marka Jakubiaka lub Janusza Palikota nie noszą ich nazwisk, w przeciwieństwie do Mentzena, więc pijąc ich piwa ludzie nawet nie wiedzą że to ich i tak dalej.

 9. Dlaczego dziwne??? Do Jakubika ma inny stosunek niż do narodowców, młodzieży wszechwiejskiej czy obozu nałogowo rustykalnego… Wyjaśnił w filmie… Trzeba narysować jak „krowie na rowie”…?

 10. Co wy chcecie od Kopyra, przecież to neotargowiczanin, jemu zależy tylko na tym by obecna władza upadła i by nawet nie tyle została przejęta przez opozycję, bo ona nie chce jej przejąć bo jest nieudolna, ale o to by tę władzę przekazać rządom Niemiec i Francji, gdzie będą mogły legalnie uprawiać swój neokolonializm i lewacki kurs. Tylko i wyłącznie o to toczy się gra. Polska jako niezależny podmiot ma upaść, ma zostać tylko po niej kadłubek, taki jest plan.

  • Natomiast w temacie niezależności Polski pod rządami PISu… Czyli jak głęboko wchodzą w pewną część ciała USA. Mieliśmy program Homar który miał być szansą na pozyskanie przez Polskę nowych technologi rakietowych, a jak się skończyło: „Resort kupi go jednak z „z półki” od Stanów Zjednoczonych, choć pierwotnie planowano, że będzie budowany w ramach narodowego programu zbrojeniowego. Na dywizjon będzie przypadać ok. 300, zamiast ok. 600 rakiet, a system będzie w standardowej konfiguracji, podczas gdy pierwotnie miał być dostosowany do szczególnych potrzeb Wojska Polskiego.” Czyli miał być transfer technologii, a będzie DROGO, w małej ilości i polski przemysł nie wyprodukuje nawet śrubki. Sprzęt w sam raz na paradę, którymi tak się lubuje PIS. Do tego z przestarzałym system kierowania ognie, chodź mamy nowoczesnego topaza. To samo z zakupiem ppk Jvelin, F35 itp. A Amerykanie nie dzielą się technologiami, bo po co skoro będą zarabiać na częścich zamiennych i serwisowaniu… Więc PIS tak pięknie uzależniuł nas od USA…A pod względem rakietowym to Polske prześcigają takie „potęgi” jak :Ukraina, Biłoruś, Serbia, Turcja…

  • „Co wy chcecie od Kopyra…” Jak byś czytał ze zrozumieniem to znaczna część podziela poglądy i punkt widzenia Kopyra…

   Co do „neotrgowicy”… Punkt widzenia zależny od punktu siedzenia. Słowa Ryszarda Terleckiego:” „utrata unijnego programu byłaby ciosem dla Polski, ale jesteśmy na ten cios gotowi. Lepiej zrezygnować z pieniędzy niż zgodzić się na tak zwane zasady praworządności obowiązujące w Unii Europejskiej.” Pan Terlecki niech odstawi już budapren bo „ONI” czyli PISiory, są przygotowani, wkońcu rządzą się nie swoimi pieniędzmi. Zzawsze można dowalić Polakom kolejne nowe podatki (których miało nie być). Aby dać nie swoje pieniące TVPis, czy Policji a miły być oszczędności a będą nagrody. Bo trzeba pacyfikować protesty kobiet, i zapowiadane protesty przesiębiorców, którym pis ukradł dochody… „Rząd ugiął się przed żądaniami policyjnych związkowców i zostawił tej służbie prawo do nagród i premii. PiS chce mieć spokój, gdy trwa Strajk Kobiet i niewykluczone są protesty przedsiębiorców…”

   • Kobiety już przestały strajkować, teraz strajkuje kolejny ciamajdan pod kierownictwem pewnej larwy, która uzurpuje sobie prawo do reprezentowania kobiet.

    • Mylisz się kobiety, ich mężowie/partnerzy, młodzież dalej protestują… I przeceniasz tą „larwę”, bo zdecydowana większość robi to spontanicznie… W przeciwieństwie od „larwy” z Żoliborza, bez której PIS rozpadnie się na drobne kawałeczki… 😉

     P.S. Przypomniałem sobie jak to PIS zablokował zakup 50 śmigłowców prze PO, i obiecał lepsze od polskiego przemysłu… Tylko zapomniał że nie ma już „polskiego przemysłu lotniczego”. W Mielcu mamy montownię Lockheed Martin Helicopter. A w Świdniku włosko-brytyjską Agusta-Westland… A te zakupione przez PO miały być montowane w Wojskowych Zakładach Remontowych w Łodzi. A więc w 100% Polskim zakładzie… No i po szumnych zapowiedziach, obietnicach i po 5 LATACH!!! Zakupił… 4 śmigłowce AW101 dla marynarki wojennej i 4 śmigłowce S-70i Black Hawk w wersji GOLAS dla wojsk specjalnych… Kolejny „wielki sukces” dobrej zmiany… Ilość zakupionego sprzętu powala, ale w sam raz na pardę… Natomiast większość wojskca dalej lata na zabytkowych Mi-8, Mi-17. Tylko czekać jak zaczną sie wypadki , jak na MIGach-29… Te zakupy PISu dla wojska w ilościach „paradnych”…

    • PS
     Zagdka Nr.1 Czyje to słowa:
     „Na pewno za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości my policji przeciwko manifestantom wyprowadzać nie będziemy, tak jak robiła to Platforma, bo szanujemy dialog, wolność i różnice poglądów”

     Tak, tak… „kłamczuszka” premier Beata Szydło powiedziała to w 2015… 🙂

     Zagadka Nr 2 Kto powiedział:
     „Nie dajmy się zwariować, jesteśmy Obywatelami, to jest nasze Państwo. Jeżeli nie zgadzamy się z rządzącymi, to artykułujemy nasze stanowisko w każdy możliwy sposób(…), musimy też brać udział w protestach, naprawdę nie dajmy się zwariować, nie ma niczego złego, PROTESTY, DEMONSTRACJE, są to nasze PODSTAWOWE PRAWA Konstytucyjne. Jeżeli Obywatele się NIE ZGADZAJĄ Z JAKĄKOLWIEK DECYZJĄ Rządzących, MAJĄ PRAWO DO PROTESTU. Nie dajmy się zwariować propagandzie rządowej, propagandzie mediów sprzyjającej temu Rządowi. Naprawdę, jeżeli nas to oburza co się dzieje w kraju, bądźmy zdeterminowani, pokażmy im(…). ”

     Tak, tak!!! Kłamczuszek Mariusz Kamiński w 2010r. A za rządów PIS pierwszy zwierzchnik Policji z wyrokiem sądowym… 🙂

     Ale w tym PISie mają krótką pamięć, długie nosy i „elastyczne” poglądy…. 😉 ;P

    • Obywatel MK nie odniosłeś się do słów Beaty Szydło:

     „Na pewno za czasów rządów Prawa i Sprawiedliwości my policji przeciwko manifestantom wyprowadzać nie będziemy, tak jak robiła to Platforma”

     i Mariusza Kamińskiego: „…musimy też brać udział w protestach, naprawdę nie dajmy się zwariować, nie ma niczego złego, PROTESTY, DEMONSTRACJE, są to nasze PODSTAWOWE PRAWA Konstytucyjne. Jeżeli Obywatele się NIE ZGADZAJĄ Z JAKĄKOLWIEK DECYZJĄ Rządzących, MAJĄ PRAWO DO PROTESTU. Nie dajmy się zwariować propagandzie rządowej, propagandzie mediów sprzyjającej temu Rządowi. Naprawdę, jeżeli nas to oburza co się dzieje w kraju, bądźmy zdeterminowani, pokażmy im..”

     Ale z tych polityków PIS kłamczuszki… 😉

 11. W skali „medycznej” PiS to syfilis natomiast Konfederacja to dżuma krwotoczna.
  Przykro to stwierdzić ale sympatyzowanie z Konfederacją zdradza nie do końca racjonalny tok rozumowania i postrzegania rzeczywistości.
  Normalny dorosły człowiek chyba nie może spokojnie wysłuchiwać tych absurdalnych wywodów na tematy ekonomiczne i funkcjonowanie państwa w-g Konfederacji.
  Ich mentalność odwołuje się w tej kwestii do XVIII wieku.
  Ten Mentzen to widać że nawet sam nie wierzy w to co lansuje.
  To dziecko zakładnik internetów.
  Zdobył tanią popularność i teraz sam jest tym zaskoczony że go biorą za „eksperta”.
  I brnie dalej w te swoje fantasmagorie.
  Ale najgorsza jest ta fala myślenia wstecznego, rodem z ciemnogrodu którą Konfederacja wlewa w głowy swych sympatyków.
  To trzeba nazwać po imieniu: to ordynarni populiści wręcz anarchiści, wręcz faszyści.
  To ich ciągłe podprogowe odwoływanie się do antysemityzmu i ksenofobii jest odrażające dla każdego wolnego człowieka żyjącego w 21 wieku w Europie.
  Szczególnie w kraju gdzie niemal co kilkadziesiąt kilometrów są miejsca upamiętniające martyrologię i rzeź mniejszości etnicznych które stały się celem zagłady dla tak myślących jak właśnie: Bosak, Braun, nacjonalistów.
  Ta cała filozofia i myślenie o świecie które głosi Konfederacja wymaga ostracyzmu, napiętnowania i krytyce w przestrzeni publicznej.
  Trzeba to robić by znowu nie obudzić się państwie neo-faszystowskim.
  Uważam że większym zagrożeniem dla Polaków jest virus Konfederacji niż Covid19.
  Na Covid19 już są jakieś szczepionki.
  A na głupotę od tysięcy lat nie ma mądrego kto znałby panaceum.

 12. Tomek, bardzo dobra decyzja, żadne pieniądze nie są warte ewentualności utożsamienia z ideologią narodowców. A subów Ci dzięki temu raczej przybyło niż straciłeś. Tych co odsubskrybowali na pewno nie masz co żałować, z resztą pewnie musiałeś jeszcze kilku „przyjemniaczków” zbanować. Nawiasem mówiąc, dziwię się że jeszcze tolerujesz osobnika o nicku Obywatel MK, PIS-owski jad, nienawiść do ludzi, aż z niego tryska…
  A o tym Mentzenie usłyszałem po raz pierwszy u Ciebie na kanale, czy on jest piwowarem? Browar gdzieś istnieje fizycznie czy to po prostu kontrakt? Jeszcze w sklepach specjalistycznych (ani innych) na te piwa nie trafiłem. Dzięki, że powiedziałeś o co chodzi bo mógłbym z ciekawości kupić jako nowość, a tak to spokojnie ominę z daleka.

  • Dadek to jest chyba „kontrakt”. A każdy „zorientowany” konfederata wiedział o tym browarze, a teraz udają „głupka” że odkryli dzieki Kopyrze. A że nie wielu konfederatów, to i browar w skali mikro… 😉 nNatomiast większość normalnych konsumentów (tak jak np.Ty i Ja) usłyszała o nim, dzieki Tomkowi. I dzięki temu uniknie przypdkowego zakupu tego piwa. I będzie omijać te piwa… Zwłaszczą że nazwisko Mentzen może być mylące, takie… „staropolskie”… 😉

Leave a Reply