Dlaczego na blogu nie pojawią się piwa z Browaru Mentzen

23
11674

Najkrócej rzecz ujmując, bo nie muszę tego robić. Natomiast trochę szerzej tłumaczę moje stanowisko w kolejnym odcinku z serii 1000 IBU.
Premiera o 18:00.

23 KOMENTARZE

 1. Wystarczyło powiedzieć, że nie mieszasz polityki z piwem i to by wystarczyło. A kogo to obchodzi, czy ty jesteś przeciwnikiem tej czy innej formacji w kontekście zajmowania się piwem to już w ogóle nie rozumiem.
  A co jak jakiś Twój klient, właściciel browaru czynnie dotował Konfę dużymi kwotami, a Ty o tym w ogóle nie wiesz?
  A już abstrahuję od tego, że możesz być pociągnięty do odpowiedzialności karnej, jak ten prawda drukarz co nie chciał wydrukować plakatów z treściami LGBT. Czekaj, czekaj, jeszcze się tym doigrasz.
  Oceniaj piwo, a nie ludzi, dobrze Ci radzę.

 2. Powiedz mi czy ja dobrze Cię zrozumiałem, że jesteś za klauzulą sumienia czy możliwością nieobsłużenia klienta (np. prawo cywilne Art. 135)?

  • W przypadku osób fizycznych tak, w przypadku osób prawnych mam wątpliwości, choć generalnie tak. Jestem za zasadą dobrowolności w stosunkach gospodarczych.

   • Jestem za demokracją i wolnym wyborem. Każdy ma swoje upodobania i swoje zdanie czy przekonania i ma prawo je mieć. Uwazam, że to o czym Pan mówi powinno być dla wszystkich oczywiste.

 3. A ja lubię i Mentzena, i Kopyra 🙂 Piwa Mentzena nie piłem jeszcze. Ale chętnie bym spróbował. I szkoda, że nie chcesz ich zrecenzować, bo oczywiście bym obejrzał. Ale rozumiem. Z resztą nawet Sławek Mentzen na FB napisał, że rozumie. Choć liczę, że jeszcze zmienisz zdanie. 😉 Oceń piwo, nie formację polityczną.

 4. Z jednej strony zrozumiałe podejście ale i też ciekawe.
  Powiedz tylko czy jeśli z browarem „powiązani byli” by komuniści a nie nacjonaliści… Zrobił byś recenzje piwa?

 5. Za FB Mentzena:
  „Panie Tomaszu! Robi Pan świetną robotę dla polskiego piwa. Szanuję też Pana stałość przekonań, szczerość i postawienie sumienia ponad biznes. I to własnym kosztem. Przecież dobrą reklamę i tak mi Pan zrobił, do tego za darmo i jeszcze się Pan przy okazji piwa nie napił. Po wzroście sprzedaży, jaki nastąpił wczorajszego wieczora, mogę powiedzieć, że pewnie bym się zdecydował na tę zaporową cenę. Wiele nas łączy, mało dzieli, więc na pewno jeszcze się kiedyś spotkamy”.

  😀

  • Zrobił antyreklamę. Szanuję za otwarte krytykowanie pewnych środowisk. Kto był sympatykiem Mentzena ten o browarze i tak wie i i tak by kupił. Ale ostracyzm światopoglądowy który jest wyrażony bardzo jasno ma konkretne skutki społeczne. Pan Mentzen miał mój szacunek dopóki mówił merytorycznie o swojej dziedzinie, a od jakiegoś czasu otwarcie mówi o tym, że to nie działa i nową agendą jest wtrącanie się w sprawy światopoglądowe i w ten sposób zupełnie ten szacunek stracił. Zamknął się w jednym pokoju z ludźmi, którzy nie mają nic wspólnego z wolnością, a raczej z przemocą, tylko po to żeby sięgnąć po władzę. Niech sobie tam razem szurają a mi zostaje tylko nadzieja na to, że w końcu uda się uratować polską edukację i odbijemy się od dna bardzo niskiej świadomości społecznej i naprawimy gospodarkę inteligencją narodu pozbawiając idiotów władzy. Ale na razie nie widać tego na horyzoncie, za to Pan Mentzen pokazał jaką jest chorągiewką i jaki poziom reprezentują Polacy w tej chwili (przez to, że ma taką możliwość).

   • Dokładnie, było mówić tylko o podatkach i gospodarce. To kręci ludzi, a nie jakieś tam sprawy światopoglądowe. Widać to jakie poparcie ma Gwiazdowski (który w ogóle nie porusza spraw światopoglądowych). On wyciąga na ulice 10 razy większe tłumy niż jakaś Lempart (która mówi tylko i wyłącznie o tym).

 6. I super. Lepiej nie mógł Pan tego piwa zareklamować.
  Politykowanie panu nie wychodzi, za to na piwie pytam się zna bardzo dobrze. Przy tym bym pozostał.
  PS. Piwo pyszne.

  I blagam
  Jacy nacjonaliści???

 7. a ja myślę ze tym filmem zrobiłeś człowieku jeszcze lepszą reklamę , szanuje Was obu , ale jak sam mówisz nie miesza się jednego z drugim .Pozdrawiam

Leave a Reply