Stan wojenny czy wojna domowa?

18
1396

Przyznam szczerze, że przemówienie Jarosława Kaczyńskiego przerosło moje wyobrażenia. Jeśli potraktować je poważnie, to budzi ono zdumienie, a nawet przerażenie.
Premiera o 21:15

18 KOMENTARZE

 1. Ze względu na pandemię, Straż Miejska Miasta Krakowa na polecenie Wojewody Małopolskiego przeszła do dyspozycji Komendanta Miejskiego Policji. Muszą Państwo wiedzieć, że zakazałem komendantowi straży miejskiej wykonywania zadań, które nie wiążą się bezpośrednio z zagrożeniem epidemicznym. Krakowscy strażnicy mają zakaz ochraniania na polecenie policji obiektów, także tych będących siedzibami partii czy urzędów, obiektów sakralnych oraz uczestniczenia w ochranianiu demonstracji, jeżeli ich tematyka nie jest bezpośrednio związana z pandemią” – napisał na Facebooku prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

 2. Jarosław Kaczyński… prawie jak Łukaszenka. Łukaszenka również mówił o polskich czołgach, szykujących się do ataku na Białoruś…

  „Tego narodu, który jest NASZYM narodem…” Czyli wydało się… Naród polski to tylko zagorzali wyborcy PIS. Cała reszta to już nie naród…

  Kaczyński zwariował na starość…

  • Też racja… 🙂 Po co były te ataki na kościoły, bo protest to to napewno nie był. Z tym że aby być obiktywnym, to była garstka skrajnych lewaków, anie większość protestujących… No i to hasło przewodnie protestów wypie*****ć, mega słabe, delikatnie mówiąc… Niestety skrajnemu antyPISowi puściły nerwy, a jak się zaczynają skrajności to będzię nie ciekawie…

   • Tylko że do tej (jak to nazwałeś) grupki skrajnych lewaków należą posłowie (kobiety i mężczyźni) z Lewicy i Koalicji Obywatelskiej.
    Ci, którzy jeszcze kilka dni temu głosowali za zaostrzaniem kar za nieprzestrzeganie obostrzeń pandemicznych a teraz sami dodatkowo je łamią.

    Na oskarżenie skierowane przez Posła Winnickiego (Konfederacja), że po przez te protesty nakręcane przez lewicę została właśnie zraniona nożem osoba – obrońca kościoła – Poseł Gawkowski (Lewica) wykrzyczał takie oto stwierdzenie: „Lewica jest pacyfistyczna, lewica jest odpowiedzialna, lewica nigdy nikogo nie atakuje, lewica sieje miłością i radością, te protesty są po to żeby dawać ludziom nadzieję, żeby dawać ludziom solidarność, żebyśmy pokazywali, że możemy wspólnotą, dobrem zwyciężać zło”.

 3. Z tym że: „Lewica wyprowadza ludzi na ulicę,”

  Naprawdę wierzysz że Lewica ma aż takie poparcie żeby wyprowadzić tłumy na ulice??? Ja myślę że nie tylko „Lewica”, i nie „wyprowadza”, tylko większości sami wyszli….

  • Nie chodzi dosłownie, ale ich Posłowie nie robią aby prowadzić merytoryczną dyskusję tylko krzyczy o tym, że aborcja będzie całkowicie zablokowana i będą kazać rodzić dzieci z gwałtu czy martwe płody.

   Nie mówiąc już o wtargnięciach i zakłócaniach nabożeństw (w tym chrztów).

   Wręcz przeciwnie nakręcają tylko spiralę przez krzyki, wyzwiska, blokowanie mównicy i robienie sobie na tle tego wszystkiego selfiaczy…

   • „będą kazać rodzić dzieci z gwałtu czy martwe płody”

    Martwe płody już wyrokiem TK, każą rodzić… A o przymus rodzenia dzieci z gwałtów, walczy min. Kaja Godek…

    „Wręcz przeciwnie nakręcają tylko spiralę przez krzyki, wyzwiska, blokowanie mównicy i robienie sobie na tle tego wszystkiego selfiaczy…”

    Z tym pełna zgoda. Np. dzisiejszy cyrk w sejmie. Nawet przytoczyłem wypowiedź Winnickiego na ten temat, z którym wyjądkowo się zgadzam. Natomiast cały cyrk zaczął, Marszałek Terlecki, swoimi debilnymi skojarzeniami/uwagami na temat błyskawicy…

 4. Na studiach medycznych miałem ćwiczenia z psychiatrii i tam jako materiał ilustracyjny dr prowadzący w ramach zajęć pokazywał pewne fragmenty wystąpień Kaczyńskiego jako przykład schizofrenii paranoidalnej.
  Oczywiście było to w ramach ciekawostki ale wszystkie kliniczne symptomy były wręcz referencyjne.
  Zresztą inny przykład:
  -pamiętacie jakie odezwy kierował w ostatnich godzinach z bunkra Hitler w Berlinie ?
  Sięgnijcie do stenogramów historycznych.
  Bo ktoś je po prostu podał Kaczyńskiemu do odczytania.

 5. „Tylko że do tej (jak to nazwałeś) grupki skrajnych lewaków należą posłowie (kobiety i mężczyźni) z Lewicy i Koalicji Obywatelskiej.
  Ci, którzy jeszcze kilka dni temu głosowali za zaostrzaniem kar za nieprzestrzeganie obostrzeń pandemicznych a teraz sami dodatkowo je łamią.”

  Nalepsze przykłady, nieprzestrzegania obostrzeń dali ci, co sami je uchwalili… Sławne „mój ból jest lepszy, niż twój”, „moja babcia jest lepsza, niż twoja”. No i Kaczyńskiego częściej wydywano bez maszeczki…

  „Na oskarżenie skierowane przez Posła Winnickiego (Konfederacja), że po przez te protesty nakręcane przez lewicę została właśnie zraniona nożem osoba – obrońca kościoła – Poseł Gawkowski (Lewica) wykrzyczał takie oto stwierdzenie: „Lewica jest pacyfistyczna, lewica jest odpowiedzialna, lewica nigdy nikogo nie atakuje, lewica sieje miłością i radością, te protesty są po to żeby dawać ludziom nadzieję, żeby dawać ludziom solidarność, żebyśmy pokazywali, że możemy wspólnotą, dobrem zwyciężać zło”.

  Mówisz o protestach, marszach? Czy o atakach na kościoły, pomniki…?

 6. Z tym że znowy… Dla Ciebie wszyscy przeciwnicy polityczni to Lewica. Ale oprócz lewicy i prawicy, jest jeszcze środek i to co pomiędzy… Ale zauważam że tu dominują skrajności pod każdą postacią…

 7. Ja już mówiłem o tym wcześniej to co mówi Ojciec Szustak, że trzeba dążyć do tego by nikt nie chciał zabijać nienarodzonych dzieci, ale to wymaga wysiłku. A to, czy będzie rządził PiS, PO, Konfederacja, czy Lewica to w gruncie rzeczy jest nieistotne.

 8. Anna Jakubowska pseudonim „Paulinka”, Wanda Traczyk-Stawska pseudonim „Pączek”, Hanna Stadnik pseudonim „Pętelka”, Anna Przedpełska-Trzeciakowska pseudonim „Grodzka” i Krystyna Zachwatowicz-Wajdowa pseudonim „Czyżyk” we wspólnym komunikacie sprzeciwiły się wykorzystaniu przez wicepremiera Kaczyńskiego symbolu polskiego oporu z czasów II wojny światowej.

  Uczestniczki powstania wyrażają oburzenie

  „Jesteśmy głęboko oburzone faktem, że Jarosław Kaczyński ośmielił się wystąpić przeciwko tak słusznie demonstrującym młodym Polkom i Polakom, mając przypięty znaczek Polski Walczącej” – podkreślały. Seniorki zwracały uwagę, że Kaczyński „nie ma do tego znaku żadnego prawa”, a jego wykorzystanie w tej konkretnej sytuacji określiły jako „niedopuszczalne”.

  • Wyrażają oburzenie… Może jeszcze niech kredkami coś namalują jak w UE to się robi…

   Na pewno się Jarek przejął. Na pewno się o ich oburzeniu dowiedział 😛

   • Masz racje… Jarek w glębokiej d****, ma kombatantów i poszanowanie symboli jeśli nie ma w tym interesu…

    I pieklo chyba zamarzlo, bo Ogórek na wizji w TVP skrytykowała Terleckiego za brak znajomości historii symboli. W konteście jego „błyskotliewego” skojarzenia symbolu blyskawicy…

    Więc zgadzam się że PIS nie przejmuje sie poszanowaniem symboli, chyba że ma w tym interes…

Leave a Reply