Lemoniady z saturatora Maryensztadtu

4
1577

Dawno temu już zakupione Z Saturatora Maryensztadtu Lemoniady. Z chmielem. Pomyślałem więc, że albo teraz albo nigdy.
Premiera o 17:00.

4 KOMENTARZE

  1. Z wikipedii Browar Bosman:”W 1974 roku rozpoczęto budowę Wytwórni Pepsi-Coli, którą uruchomiono 7 lipca 1975 roku[2]. Był to jeden z dwóch zakładów w kraju (obok Polmosu Kraków), który rozpoczął franczyzową produkcję tego napoju”. Skąd informacja że produkowano w Piaście?

  2. Producent w Polsce
    Pierwszymi producentami Pepsi w Polsce na zasadzie franczyzy były firmy Browar Gdańsk (1973)[6], Polmos Kraków oraz Bosman Browar Szczecin. We wrześniu 1974 produkcję uruchomiono w wytwórni Zakładów Piwowarskich w Poznaniu, na terenie dawnego Browaru braci Juliusza i Alfonsa Huggerów[7]. Wytwarzano ją w miejscu dzisiejszego Starego Browaru[8]. Później produkował ją także Polmos Wrocław[9]. Od roku 1989 Pepsi produkowana była też w Browarze Dojlidy[10]. Również w 1989 roku po kontroli firmy Pepsi stwierdzono, że Polmos Wrocław jest najlepszym w Europie producentem Pepsi, za co zakład otrzymał nagrodę[11].

  3. Browary tyskie w latach 90 produkowały napoje… o ile dobrze pamiętam… były to szklane butelki bodajże 1 litrowe. Smaki… cytrynowy, pomarańczowy i chyba exotic

Leave a Reply