Duda może tylko przegrać [ja to widzę inaczej]

59
2589

Po pierwszej turze wyborów prezydenckich, wydaje się, że w dużo lepszej sytuacji jest urzędujący prezydent Andrzej Duda. Ja to widzę inaczej i wcale nie do końca chodzi o wynik drugiej tury.
Premiera o 17:00.

59 KOMENTARZE

 1. Dudzie udało się kupić głosy „prostego” społeczeństwa.
  Czyli większości.
  To ludzie w swej masie bezrefleksyjni, prości, trudno przyswajający wiedzę, nowości, z reguły najsłabiej wykształceni i mniej majętni.
  Mający trudności z rozumieniem i absorpcją otaczającej rzeczywistości.
  Bez pejoratywnego rozumienia – doły społeczne.
  Z wieców Dudy i jego „słowotoku” widać było że przybierał pozę typowego polskiego Janusza, Seby żeby jak największy target mógł się z nim identyfikować.
  Wiedział że każdy lubi słyszeć to co chce usłyszeć.
  I dlatego plótł te swoje głupoty o innych którzy nie są ludźmi.
  Wystarczy w knajpie lub na bazarku nadstawić ucho by to samo tam usłyszeć.
  Duda sprawił że takie brednie zostały podniesione na oficjalny parlamentarny państwowy poziom.
  I to jest chyba jeden z największych jego grzechów za które kiedyś zostanie rozliczony i napiętnowany.
  Mam sąsiada który jest profesorem akademickim, szalenie uzdolnionym i mądrym człowiekiem o szerokich horyzontach.
  A u rodziny na wsi mam innego sąsiada którego często widuję „przechmielonego” który jak idzie po drodze prosto to jest święto w jego rodzinie.
  Obaj: profesor i ten „włościanin” mają tyle samo znaczący głos wyborczy.
  I ja się pytam: czy tak powinno być ?
  Przecież mój sąsiad na tej wsi zagłosuje na każdego za butelkę i takich jest większość.
  Straszne.
  Może dla wyborcy trzeba podnieść kryterium wykształcenia, odprowadzanej wielkości podatku itp. po to by wybory nie były zwykłym przekupstwem plebsu.

  • A później takie ćwierć inteligenty wychodzą na ulicę z hasłami obrony demokracji (władzy ludu).Gdybyś chociaż przez chwilę zastanowił co napisałeś, to byś tego nie napisał. Młodym ludziom którzy studiują i nie pracują chcesz odebrać prawa wyborcze bo nie wnoszą podatku? Naprawdę brak słów na tak debilne pomysły. Tak, masz rację, ćwierć inteligenty po takich wpisach powinni tracić prawa głosu. A jeśli to co napisałeś usłyszałeś od swojego sąsiada profesora o szerokich horyzontach, w co wątpię, to mu powiedz ode mnie że jest kretynem, a nie profesorem.

  • Uuuu, widzę że Pan intelektualista przyszedł się tu dowartościować i pogardzić biednym, niewykształconym motłochem. Nie ma to jak poprawić sobie humor poprzez pochwalenie się znajomością z profesorem.
   Tylko jakoś przez te kilka lat ta światła i super inteligentna wyższa kasta nie potrafi legalnie przejąć władzy i zasłania się tylko przekupstwem. A może nie jest tak inteligentna za jaką się uważa? Nie wiem, choć się domyślam.
   Nie wspominacie jednocześnie, że podążamy tą samą drogą, którą wcześnie szła Europa Zachodnia, no ale co wolno wojewodzie, to nie tobie smrodzie. Polak na wsi ma być biedny i niewykształcony, dopiero miasto panie to jest prestiż i awans społeczny.
   No po prostu zasłużyliście sobie taką postawą na takie życie, nic nie dzieje się bez przyczyny.

 2. Ha ha ha, przez te dwa tygodnie pewnie tylko grałeś i obmyślałeś ten przekaz dla naiwnych? Proszę Cię, miej dla nas choć odrobinę szacunku, od pięciu lat to powtarzasz i jakoś ani nie było rozruchów na ulicach, a jak były to policja obchodziła się jak z jajkiem z protestującymi i kopiącymi w policyjne bariery, polecam porównać z zamieszkami we Francji i tamtejszą reakcją policji, niebo, a ziemia, z tym że w Francji nikt nie krzyczał o łamaniu praw człowieka.
  Druga sprawa to domniemane fałszerstwa, tak się składa, że to PiS w ostatnich wyborach składał protest do komisji wyborczej o ponowne przeliczenie głosów w kilku obwodach więc kolejny argument z czapy.
  Następnie to wyimaginowane zdolności przywódcze Trzaskowskiego. No ręce i nogi opadają, on może i jest dobry, ale w słuchaniu wykładów Geremka po francusku, natomiast jako włodarz stolicy jest nieudacznikiem i tylko markuje, że coś potrafi. W czym się wsławił? W wybiciu szamba do Wisły? A może w zbudowaniu parku z palet za grube miliony? A może w zamianie Warszawy w jezioro w dniu dzisiejszym, zawsze jak trochę mocniej popada w Warszawie to miasto zamienia się w jezioro.
  Genialne dokonania, ale niestety rządy Platformy zawsze już będą kojarzyć się z nieudacznictwem, głodującymi dziećmi, słabymi zarobkami, biedą i emigracją za lepszym życiem. Taką przyszłość ma do zaoferowania Polakom Rafał Trzaskowski, ulubieniec europejskich salonów.

  • „ natomiast jako włodarz stolicy jest nieudacznikiem i tylko markuje, że coś potrafi.” wyniki w Warszawie pokazały coś innego, gdyby Warszawiacy myśleli tak jak Ty to by na niego nie zagłosowali

   • Proszę Cię, Warszawa wygląda jak stara zapuszczona wieś, problemy choćby z wywozem śmieci, czy trudności ze zdobyciem miejsc w przedszkolu miejskim do kompromitacja.
    Najbogatsze polskie miasto ma problemy z kanalizacją, metrem, czy tak prozaicznymi sprawami jak odpowiedni dobór kierowców w komunikacji MZA.
    To już nawet nie jest kompromitacja, to jest żenada, a twarzą tej degrengolady jest właśnie Trzaskowski bujający w obłokach, niedojrzały typ, który powinien co nakwyżej pilnować czynszówki na warszawskiej Pradze.

   • Jestem Warszawiakiem i na niego nie głosowałem. To raz.
    Dwa, że są w Warszawie ludzie, którzy zagłosują na dosłownie każdego, jeśli będzie z antypisu. Jaki by nie był.
    Zacząłem pisać więcej, ale skasowałem. „Szkoda strzępić ryja.” Napiszę tylko tyle: jest wywalenie miliona złotych na palety na rozgrzanym betonie (i 100 tys. na plażę, która istniała od grudnia do lutego), są kłamstwa RT o darmowych żłobkach, które kosztują rodziców po 1000 zł, jest brak wypłat pieniędzy z tarczy antykryzysowej, są oszczędności poprzez cięcie etatów nauczycielskich w publicznych szkołach, są śmieci zalegające w śmietnikach, a za wywóz których opłaty poszły w górę. I jest cała masa innych opisanych w mediach spraw. Jeśli to nikogo nie przekonuje, że Trzaskowski się nie nadaje na żadne kierownicze stanowisko, to nic go nie przekona.
    Są ludzie zaimpregnowani na prawdę. Bo PiS.

 3. Najbardziej żal mi w tych wyborach Tygryska z Peezelu no bo jak wróci do domu to tygrisica dopiero da mu po łapkach, że taki słaby wynik zrobił, no i oczywiście drugi wielki przegrany to Biedroń, który ma takie lewicowe postulaty, że tzw chadecki Trzaskowski zabrał mu całe poparcie, no więc taki z Trzaskowskiego chrześcijański demokrata, który z resztą jest niewierzący nomen omen, ale to inna inszość, no więc taki z niego chadek, że odebrał Biedroniowi cały lewicowy elektorat, no ale tak to jest jak organizuje się w Warszawie gejowskie parady, parodie mszy świętej. Ale ludzie w Warszawie dalej będą głosować na Trzaskowskiego jednocześnie poruszając się po mieście na pontonach 😀

  • Biedroń zrobił taki sam wynik jak 5 lat temu Ogórek. A Kosiniak prawie dwa razy lepszy wynik niż 5 lat temu PSL 😉

   Mnie najbardziej dziwią hołowniowcy…

   • od 89 byli głosujący na królika z kapelusza Tymiński, Palikot, Petru dziś Hołownia. Widać że wciąż są ludzie którym można łatwo namącić w głowach.

    • Przepraszam bardzo, ale po prostu uciekłem z tonącego okrętu w ostatniej chwili, gdy Kukiz zaprzepaścił cały wysiłek, to miała być trzecia siła polityczna. Niestety, ale wewnętrzne konflikty rozsadziły Kikiz15 od środka, a po mariażu z Peezelem nie miałem innego pola manewru.

 4. Zgadzam się, że Trzaskowski może tylko wygrać, a Duda tylko przegrać.
  Ale mówienie, że Duda nawet jak wygra, to będzie przegrany – to już dla mnie odlot. Co miałoby być według Ciebie przyczyną tego bycia przegranym? Podejrzenia o fałszerstwo. Czyli Duda przegra nie wtedy, jak wygra, tylko przegra, jak wygra nieuczciwie. A sam chwilę później mówisz, że PiS jest za cienki, żeby sfałszować wybory (i z tym ostatnim to ja się zgadzam!). Czy Ty siebie słyszysz? Wiesz jak to brzmi? Jakbyś sobie już racjonalizował porażkę! „Zasadniczo to zebraliśmy łomot, ale nieuczciwie, więc czujemy się zwycięzcami.”
  PiS nie sfałszuje wyborów, ale mógłby chcieć, więc to właściwie jakby sfałszował…
  A fałszerstwa oddolne to mogą się dziać w obie strony. Dlaczego tylko na korzyść Dudy? Że na Dudę głosują wyłącznie chamy, a na Trzaskowskiego wyłącznie luzie na pewnym poziomie, niezdolni do takich niegodziwości? No chyba zgodzimy się, że nie.

  Że wybory nie były uczciwe, bo w Wiadomościach jest biuletyn pisowski? No jest. A w TVN-ie jest biuletyn platformerski, TVP zjechała do tego poziomu. Tylko jest mniej sprawna w propagandzie. 5 lat temu Komorowski miał za sobą TVP, TVN i Polsat. Na logikę, wtedy było mniej uczciwie. To może jednak ludzie nie są tacy głupi i podatni na propagandę? Na TVP to ma prawo narzekać Bosak, który przez prawie całą kampanię miał tam bana.
  OBWE czepiałaby się materiałów w dzienniku telewizyjnym? Serio? Może jednak bardziej zainteresowana byłaby strażnikami miejskimi z Wałbrzycha czy Warszawy, którzy na rozkaz zdejmowali w nocy plakaty Dudy?
  A słyszałeś o badaniach przecięcia oglądania programów informacyjnych z preferencjami politycznymi? Wyszło, że statystyczny wyborca PO ogląda Fakty/TVN24 (na TVP nadaje, że propaganda, ale nie widział, tylko powtarza obiegowe opinie), a statystyczny wyborca PiS-u ogląda 2-3 kanały i sobie porównuje.
  Czy w takim TVN-ie to pokazują Dudę obiektywniej, niż Trzaskowskiego w TVP?

  A skąd teza, że Duda jest spalony w instytucjach międzynarodowych?

  Kopyr, po raz trzeci (i ostatni, więcej nie będę się naprzykrzał) upominam Cię bratersko: zmień media. Lata z GW, Newsweekiem, Onetem, Tok.FM i TVN-em naprawdę zmieniły Twoje myślenie. TVN z Hołowni zrobił antyklerykała. Myślisz, że po Tobie wszystko spłynęło jak po kaczce? Bo ja przypuszczam, że wątpię.
  Mam dla Ciebie propozycję. Taki trochę eksperyment. Przeczytaj najnowszą książkę Ziemkiewicza – „Cham niezbuntowany” i nagraj o niej film. Najlepiej długi. I zobaczymy co będzie.

  • Tomasz Kopyra chciał zrobić tu kanał opiniotwórczy, a zamiast tego udało mu się wpieprzyć politykę, opowiedzieć się po jednej stronie, zabarykadować i poróżnić widzów. To jest ten obiektywizm o którym mówi nawiązując do TVP, a sam robi jeszcze coś gorszego. Gratulacje, po prostu nie można było znaleźć lepszego pomysłu na kanał, a mogło być tak pięknie 😀

   • Dawno temu pisałem Tomkowi że piwo i polityka już kiedyś skończyło się puczem piwiarnianym Adolfa Hitlera. Dziś jak widzimy po wpisie np „cyjanka” niektórym się śni neofaszyzm z władzą nowej rasy panów nad władzą ludzi których nazywają Januszami. Niestety Tomek nie posłuchał i umorusał się tym neofaszystowskim łajnem.

    • Brawo, wiesz co się klika 🙂 W sumie to masz rację z tym Kukizem ten projekt nie mógł się udać i gość wylądował w neofaszystowskim reżimie w barwach PSLu popierających tzw. KO. Chyba ostatecznie to ukazuje, że królik z kapelusza to tylko kuglarskie sztuczki politycznych prestidigitatorów. Ale jak widać po Hołowni wciąż to działa.

    • Widzę, że celowo zaostrzasz retorykę i posługujesz się nieprawdziwymi pojęciami. Nie oczekuję od Ciebie zbyt wiele, ale przynajmniej zastosuj się do pojęcia na wikipedii:

     Reżim, także reżym – rygor, popularnie w znaczeniu pejoratywnym (negatywnym) rząd, władza, system władzy, zwłaszcza nielegalny, nieuznawany, bezprawny, pochodzący z uzurpacji.

     Wskaż mi proszę, przesłankę do tego, że obecna władza została narzucona wbrew woli narodu i stosuje niedemokratyczne metody takie jak tłumienie siłowe demonstracji, czy fałszowanie wyborów co insynuujesz co jakiś czas, choć jak widać bezpodstawnie.

    • Demokracja wbrew pozorom nie polega na tym, że Teraz Kurwa My! W demokracji przede wszystkim poszanowane mają być prawa tych, którzy są w mniejszości, a władzę można sprawować tylko w ramach prawa. PiS wielokrotnie prawo łamał, od regulaminu Sejmu poczynając, na Konstytucji kończąc. Wiem, że Ciebie nie przekonam, więc po prostu musisz przyjąć, że ja to widzę inaczej niż Ty.

    • Jak akurat uważam, że PiS to najbardziej demokratyczna (niestety) partia rządząca. Ludzie chcieli żeby zamknąć gospodarkę – zamknęli, chcieli zamknąć lasy – zamknęli, chcieli potem, żeby otworzyć – otworzyli, chcieli 500+ na pierwsze dziecko – „dali”. Ta partia robi wszystko to co ludzie chcą, a właściwie najpierw robi badanie czego chcą a później to robi. Nie ważne czy to ma sens i czy to jest dobre.

     A to tak dla zwolenników demokracji:

    • Pozostaje tylko spytać pana JKM jakie prawo? Kapo w Oświęcimiu też stał na straży prawa. Tzn że wg niego dobrze robił bo takie wtedy było prawo. Kiedyś śniła mu się monarchia a teraz wydumana praworządność? A obrazek to bardzo mierna demagogia, no chyba że wierzysz że większość ludzi w Polsce toleruje gwałty zbiorowe. I to właśnie przed takim zakusami różnych maści seksualnych zboczeń mniejszości chroni nas i nasze dzieci prawo tworzone przez większość.

    • @Drummond: Jak to ludzie nie rozumieją prostego przekazu…
     Jeśli w demokracji większość stanowi prawo to jak można mówić o poszanowaniu prawa mniejszości? To przecież ewidentna sprzeczność.
     Większość chce aby na 500+ dorzucała się mniejszość i nie ma tu żadnego poszanowania.
     Ale tak to wygląda jak większość może przyjąć każde prawo, np. że wyborów nie będzie z powodu że się nie odbędą.

    • @gd: Tak masz rację większość tworzy prawa które będzie obowiązywać wszystkich, bo na tym polega RÓWNOŚĆ PRAWA (Art. 32.
     Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.). A jak chcesz tworzyć specjalne prawa dla uprzywilejowanych grup to już tylko krok do neofaszyzmu i tyrani. A z programu 500+ ma prawo korzystać każdy”Art. 18.
     Małżeństwo jako związek kobiety i mężczyzny, rodzina, macierzyństwo i rodzicielstwo znajdują się pod ochroną i opieką Rzeczypospolitej Polskiej.” Czyli każdy z nas ma prawo do rodziny macierzyństwa i rodzicielstwa, a nie żadna większość. I każdy kto się na to zdecyduje ma prawo do korzystania z tego programu i wszyscy się do tego programu dorzucamy na tym to polega.

    • Czy wg Ciebie przepisy o segregacji rasowej w USA, uchwalone przez większość, czyli demokratycznie były zgodne, chociażby z prawami człowieka, czy np. Kontytucją USA. Nie wszystko co uchwali większość jest od razu zgodne z prawem.

    • Podobnie jak ze studiami wyższymi, każdy które na nie się zdecyduje może je ukończyć, a jeśli ktoś się nie decyduje, nie ma wykształcenia wyższego ale swoimi podatkami dorzuca się do utrzymywania szkół wyższych. Przecież to oczywista oczywistość. Każdy ma prawo korzystać, a to czy wykorzystuje przysługujące mu prawo to już jego sprawa i nikt do niczego tu nikogo nie przymusza. Tym różni się prawo od obowiązku.

    • A jaki to ma związek z nami? Przecież to nie w Polsce ciemiężono Murzynów, ba, sami ojcowie założyciele Stanów Zjednoczonych po uchwaleniu konstytucji nie uwolnili afrykańskich niewolników ze swoich posiadłości. Ameryka to nie Polska gdzie, żadna nacja nigdy, nie była dyskryminowana, co więcej to do nas prześladowani przez wieki uciekali, tak jest do dzisiaj, gdzie nikt nie jest prześladowany ze względu na rasę, płeć, poglądy, czy też preferencje seksualne.

    • Nie wiem Tomek o co Ci chodzi nie znam też za bardzo historii USA. Ale specjalnie podałem przykład obozu koncentracyjnego w Auschwitz aby uzmysłowić ludziom że prawo ma być dla ludzi, a nie ludzie dla prawa i jeżeli jakieś prawo jest złe to trzeba je zmienić, a nie twierdzić że rządzi prawo. Na wikipedii przeczytałem na temat segregacji rasowej w USA, że ” Sąd Najwyższy uznał konstytucyjność tej doktryny i wskazał, że organy władzy publicznej mogą ustanawiać prawa wymagające segregacji…” Czyli wg sądu ( wiec i Ciebie) segregacja rasowa była zgodna z prawem. Do tego właśnie prowadzi tzw. „praworządność” mniejszość tworzy sobie niezmienialne prawa aby rządzić większością. Dziś właśnie większość ma prawo tworzyć przepisy i prawa które chronią np. dzieci, dzieci nienarodzone, zwierzęta itp a wiec podmioty nie posiadające praw wyborczych. Ok, zdaje sobie sprawę że demokracja ma wady, ale nie myśl że dyktat, totalitaryzm, hegemonia i reżim wprowadzony przez różne ciamajdany będzie lepszy, bo nie będzie i bardzo dobrze o tym wiesz. Tylko nie chcesz tego przyznać bo zabrnąłeś w kozi róg z którego Ci się ciężko wycofać

    • dodam jeszcze fragment z twojego Newsweeka „prezydent USA Lyndon Johnson podpisywał 2 lipca 1964 roku ustawę o prawach obywatelskich, apelował do narodu: „Powstrzymajmy strumień rasowej nienawiści, odłóżmy na bok nieistotne różnice, niech ten naród będzie jedną całością”. Teraz mam do Ciebie pytanie czy prezydent Lyndon Johnson został prezydentem w DEMOKRATYCZNYCH wyborach czy też został narzucony prze zagranicę,ulicę, czy inny ciamajdan? Myślę, że to ostatecznie kończy temat wyboru między demokracją, a narzucaną tzw praworządnością.

    • Sorry chłopaki, ale ja odpadam. W Polsce nigdy nikt nie był prześladowany? O getcie ławkowym mniej niż 100 lat temu nie słyszałeś Obywatelu MK? O ’68 za Gomułki też nie? O powstaniach Chmielnickiego spowodowanych przez traktowanie chłopów na Kresach jak niewolników? No toż przecież nie ma siły, żeby takie bzdury komentować.
     Prawo o segregacji rasowej nie uchwalił żaden dyktator, żaden majdan, ulica czy zagranica, tylko demokratycznie przez większość wybrana władza ustawodawcza. I to nie ja zabrnąłem, tylko właśnie sam Drummond zabrnąłeś. To, że ktoś ma większość nie oznacza, że może sobie przegłosować to co mu się żywnie podoba. O tym jest mowa od samego początku i tego nie potrafi zrozumieć choćby prezes, bo suweren zdecydował.

    • No i Amerykanie do dzisiaj nie posłuchali, cały czas dyskryminują ludzi ze względu na kolor skóry. No popatrz, cóż za niesprawiedliwość 🙂

    • Nie Tomku, suweren ma prawo decydować większością głosów, a w przypadku zmiany konstytucji czy weta prezydenta, większością 3/5 głosów parlamentu. To chyba Ty nie rozumiesz na czym polega życie w demokratycznym społeczeństwie.
     To, że Tobie, czy też innej części społeczeństwa nie podobają się pewne rozwiązania wprowadzane przez sejm, nie oznacza, że są reprezentatywne dla całej społeczności. I tak, powinieneś je zaakceptować, bo wszystko odbywa się zgodnie z literą prawa, a jeśli Tobie to nie odpowiada to masz możliwość zmiany tego prawa.
     Tak się żyje w społeczeństwie, a nie w bańce internetowej.

    • Hierarchia prawa w Polsce wygląda następująco:
     1. Konstytucja RP
     2. Ratyfikowane umowy międzynarodowe
     3. Ustawy
     4. Rozporządzenia
     5. Uchwały prawa lokalnego

     Właśnie dlatego, skoro ratyfikowaliśmy umowy międzynarodowe m.in. Międzynarodowy pakt praw obywatelskich i politycznych z 16 grudnia 1966 roku nie może żadne większość przegłosować niczego, co byłoby sprzeczne z takim i innymi traktami, chyba, że najpierw zostaną one wypowiedziane. Tak się żyje w państwie w którym panuje prawo i sprawiedliwość, a nie Prawo i Sprawiedliwość.

    • Wybory były/są sprzeczne z pierwszym punktem i nikt tego nie wypowiedział. Co więcej nikt tej kwestii za bardzo nie podnosi, łącznie z kandydatami, bo wszyscy chcieli/chcą tych wyborów, czyli demokracja nad prawem. EOT.

    • Bez sensu zabrnęliście w dyskusję o charakterze ogólnym. Do niczego nie dojdziecie.

     Co dop ostatniego wątku, to ja przypomnę, że gdy rządziła koalicja PO-PSL, to przegłosowywała co chciała bez liczenia się z innymi. Gdy PiS przeciwko temu protestował, to członek PO, Stefan Niesiołowski, odpowiedział „Wygracie wybory, to sobie wszystko przegłosujecie”.
     To nie jest tak, że rządziła wspaniała, idealna PO, ale przyszedł zły PiS i wszystko zniszczył. PiS nie jest w niczym gorszy od PO, jedynie nie podwyższył wielu standardów z powrotem. A i PO pewne rzeczy papugowała po SLD, AWS-UW, wojnie na górze itp.

    • Możesz podać przykład jakichś ustaw PO, które były niezgodne z Konstytucją i nie zostały uwalone w TK?
     Nie ma rządów idealnych, falandyzacja prawa jest już od czasów Wałęsy, ale PiS uchwalanie złego prawa w sprzeczności z Konstytucją podniósł na zupełnie inny poziom, to jest nieporównywalne z niczym co było wcześniej.

    • A możesz podać przykład jakichś ustaw PiS, które były niezgodne z Konstytucją i nie zostały uwalone w TK? Bo ja wielokrotnie słyszałem ten przekazior PO i akolitów, tylko nigdy nie widziałem sensownego przykładu.

    • No chociażby zmiany dotyczące Krajowej Rady Sądowniczej są niezgodne z Konstytucją i z przepisami unijnymi. O czym wypowiedział się i Sad Najwyższy i Trybunał Sprawiedliwości UE.

    • Ten sam mechanizm KRS jaki jest teraz jest oparty na modelu francuskim, czy niemieckim. To co było do tej pory, czyli sędziowie wybierali sami siebie i brak izby dyscyplinarnej to była patologia niespotykana w żadnym innym kraju Europy.
     Nie zastanawia Cię przypadkiem fakt, że Unia od lat krzyczy o łamaniu standardów prawa w Polsce, a mimo to nie przedsięwzięła żadnych istotnych środków dyscyplinujących łącznie ze zmniejszeniem dotacji? Nie zrobi tego, bo musiałaby również zakwestionować takie rozwiązania w największych krajach UE, co więcej na takie sankcje musiałyby się zgodzić wszystkie kraje członkowskie.

    • Spotkania Prezesów Gersdorf i Rzeplińskiego z politykami PO w sejmie, czy na wiecach organizowanych przez PO i Nowoczesną, to była ta apolityczność sędziowska, jakoś nie słyszałem wtedy żeby Unia krzyczała o łamaniu standardów w Polsce.
     Mam Ci przytoczyć wypowiedź Rzeplińskiego o systemie sądowniczym w Polsce sprzed lat?

    • Co do zmian w KRS, to przewijały się przez opozycyjne media korowody mądrali, ale albo argumentów nie było, albo były na zasadzie „jeden rabin powie, że tak, a drugi, że nie”. Uznaniowo. Na każdy pojawiał się kontrargument.
     Jak chcesz podać to jako przykład łamania konstytucji przez PiS, to bardziej na konkretach.
     Swoją drogą, nasz wyrób konstytucjopodobny nie sposób złamać, bo w kółko odsyła do ustawy, albo używa niedookreślonych terminów. A jak już coś jest wprost, to niezgodne z innym artykułem. Nasza konstytucja jest wewnętrznie sprzeczna. Z praw logiki formalnej wynika, że z tej konstytucji można wywnioskować wszystko. Nawet jeden profesor zaczął pisać blog na ten temat (https://logikczytakonstytucjerp.wordpress.com/), niestety, odpuścił, ale co jest, to jest.

     Chciałem coś więcej napisać o tym, ale dziś Ziemkiewicz wypuścił wpis, który zawiera większość tego, co przychodzi mi do głowy, oraz masę rzeczy, których mnie nie chciałoby się spisywać. https://www.facebook.com/rziemkiewicz/posts/3540410665993640

  • I prawo do jazdy wagonami tylko dla Niemców po 39 na terenie Polski też przegłosowała demokratyczna większość. A i Murzynów do Ameryki jako niewolników sciegneli po ogolnoafrykanskim referendum. Więc o jakiej ty demokracji ty piszesz?

 5. Duda i jego ekipa to z pewnością nie są intelektualiści i myśliciele.
  Tak jak i społeczeństwo.
  Po prostu wiedzą żeby być skutecznymi muszą posługiwać się środkami dostosowanymi do ludzi których chcą dosięgnąć.
  Wycenili że człowieka da się kupić np. za pincet złotych.
  Na początku to nawet bardziej ceniłem rodaków i myślałem że się nie nabiorą i podbiją stawkę.
  Bo niby dlaczego akurat 500 a nie 4500 ?
  No ale widać że lud ma „wysokie” aspiracje.
  Co tam kogo obchodzi jakieś prawo, niezależność, zasady, poszanowanie godności człowieka itp.
  Kaszanka ma być i koniec.
  Prawdę mówiąc to nie wiadomo czy bardziej się cieszyć czy martwić z takiego elektoratu.

  • Jak zauważył Ziemkiewicz, PiS zrealizował marzenie Dmowskiego (którego to środowisko nie cierpi) o spolityzowaniu mas.
   Poszło 500+, podwyższenie płacy minimalnej itp. oraz docenienie w sferze werbalnej i symbolicznej, wówczas ludzie prości, którzy wcześniej nie głosowali, bo uważali, że w Warszawie wszyscy są tacy sami, a ich samych głosy nic nie zmienią, zobaczyli, że ich los jednak zależy od tego kto rządzi i warto poprzeć tego, przy którym im samym jest lepiej. PO miała 8 lat, w tym 5 z własnym prezydentem, żeby takich ludzi zauważyć i ich politycznie dopieścić i nie skorzystała. Nie chcieli, to głosów tam nie mają. Tyle.
   I to właśnie nie samo 500 zł zadziałało, ale i dowartościowanie. Z pogardą PO i okolic dla „starszych, gorzej wykształconych, z mniejszych miejscowości”, nawet gdyby PO zrobiła sama, wcześniej, takie 500+, to nie byłoby efektu.
   > Prawdę mówiąc to nie wiadomo czy bardziej się cieszyć czy martwić z takiego elektoratu.
   Ani jedno, ani drugie. Przyjąć do wiadomości.

   Za to oferta PO dla „młodych, wykształconych, z wielkich ośrodków” jest tak beztreściowa, że pokazuje, że target PO nie ma więcej rozumu od targetu PiS-u. Bo jak naiwnym trzeba być, żeby się nabrać na program, który sprowadza się do: „zniszczyć PiS”, „nie narobimy obciachu”, „będziemy mówić jednym głosem z Europą” i „będziemy wege, fit, bio, eko, organic i LGBT, jak Zachód przykazał”?

   • PiS nie cierpi Dmowskiego? Dobre sobie. Wiadomo, że oficjalnie Marszałek, Marszałek, ale z tą ich fobią niemiecką, antysemicką, toż to czystej wody endecja.

    • Koło endecji to oni nawet nie leżeli. Dmowski był realistą, pragmatykiem. Z fobiami to nie o nim.

  • Do „cyjanek dobrze napisał” rozumiem, że wg ciebie za programem w Niemczech Kindergeld stoi PIS i Duda. Wurstry und biery mają być, a Polak(Janusz) to rasa niższa? Czy naprawdę nie wstyd wam się wiecznie kompromitować?

 6. @kopyr
  Tak mi się wydaje, że nie do końca zdajesz sobie sprawę, z tego jak działa weto prezydenckie. PiS nie ma 3/5 głosów do jego odrzucenia, więc Trzaskowski nie tylko by przedłużał, jak senat, ale mógłby skutecznie blokować ich „ustawy”. Co prawda budżetu zawetować nie można, ale to jest wyjątek.

 7. Na wygranej Trzaskowskiego najwięcej może „ugrać” Konfederacja…. PIS nie ma większości do odrzucenia weta, więc będzie musiał z kimś dogadać… A Konfederacja może powiedzieć „OK coś za coś”… W końcu zaczełaby odgrywać jakąś rolę w Sejmie… A po rozpadzie PISu mogłaby przejąć część wyborcó PISu…

  Co do prześladowań gejów/lesbijek: „W sobotę doszło do kolejnego ataku na tle homofobicznym. Dwóch mężczyzn oraz kobieta zostali brutalnie pobici.” https://www.o2.pl/informacje/polowanie-na-gejow-pod-krakowskim-klubem-brutalny-atak-6529136458758880a

  Duda był by dumy… 😉 Jak w wierszyku:

  Zawsze i kożdej porze,
  Andrzej Duda Ci pomoże!
  On Ci oczko wybuduje,
  i wakacje zafunduje.
  On przed gejem Cię obroni,
  i komuchów precz przegoni…
  tylko przecież, o mój Boże,
  Andrzej Duda gówno może!!!

 8. PS.

  Coś takiego jak 500+, „bykowe” istnieje w większości rozwiniętych państw. W niemczech mamy „kindergelt” , a single w pewnym wieku płącą wyższe podatki czyli tzw „BYKOWE”. Ponieważ z ekonomicznego punktu widzenia posiadanie dzieci się nie opłaca. A bezdzietna para, będzie zawsze bardziej konkurencyjna na rynku pracy, od posiadającej dzieci… I rolą państwa jest wspieranie dzietności… Najbardziej rozbudowany system jest chyba w Izraelu, gdzie państwo płaci kobietom za rodzenie, wychowanie dzieci, funduje emeryturę… Tylko że tam wysoki przyrost naturalny jest konieczny do przetrwania narodu…

Leave a Reply