Włóż maseczkę! Już czas! [ja to widzę inaczej]

17
1485

Pamiętacie jak mówiłem, że maseczki nie pomagają i powinni je nosić ci, którzy kichają i kaszlą. No więc sytuacja się zmieniła. Maseczki powinni nosić wszyscy.
Premiera o 10:30.

17 KOMENTARZE

 1. Wiesz, ja nadal nie mam pewności czy unikając koronowairusa po prostu nie przedłużamy tej epidemii w nieskończoność. Może najlepszym sposobem jest go przechorować i uodpornić się na niego. Jaką mamy gwarancję, że za jakiś czas sytuacja się nie powtórzy? Trzeba pracować nad szczepionką i tyle.

   • Raczej: „załóż maskę przedsiębiorco…(bo rząd pluje Ci w twarz)”.

    Chociaż, po zastanowieniu się, znając Twoje poglądy to w sumie chyba to samo…

    • Ale czym się przejmujesz, jeśli rząd nie wyplącze się cało z tej całej afery to ludzie wybiorą alternatywę i być może nawet Konfederacja czyli ludzie którzy wieszczą się piewcami wolności, a nazwę swojej partii zaczerpnęli z formacji będącej za utrzymaniem niewolnictwa w USA (dlaczego mnie to nie dziwi ?) wejdą do nowego rządu. ????

    • Bo większość społeczeństwa to pracodawcy? Zdecydowanie więcej jest pracobiorców i to do tego nie mających większego pojęcia o sprawach gospodarczych. Słyszą, że Pan Państwo daje coś pracodawcom a oni jeszcze marudzą niewdzięcznicy i unikają podatków, krwiopijcy.

     A co do nazwy Konfederacja, to myślałem, że jednak Ty prezentujesz trochę wyższy poziom intelektualny. „Konfederacja” to luźne połączenie (w tym przypadku partii) w przeciwieństwie do koalicji.

     I porównywanie, że nazwa zastała zaczerpnięta od Skonfederowanych Stanów Zjednoczonych to taki poziom jak twierdzenie, że Zjednoczona Prawica zaczerpnięta od Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

    • Jakakolwiek droga Konfederacji do rządów wiedzie tylko i wyłącznie poprzez koalicję z PIS, każdy średnio rozgarnięty internauta o tym wie. Wszystko inne to political-fiction, także uważajcie czyją rękę kąsacie.

    • Już gdzieś tę retorykę słyszałem… „Każdy prowokator czy szaleniec, który odważy się podnieść rękę przeciw władzy […], niech będzie pewny, że mu tę rękę władza […] odrąbie”.

 2. A ze światowych „ciekawostek”:
  „Amerykański bank centralny FED […] głosił nieograniczony dodruk pieniędzy i wielki skup wszelkich możliwych aktywów. […]
  Chodzi o to, żeby zmusić wszystkich do wydawania pieniędzy. […]
  Tym samym oszczędzanie w Ameryce staje się nieopłacalne”.

  więcej na https://RMF24.pl/ekonomia/news-fed-walczy-z-koronawirusem-oglosil-nieograniczony-dodruk-pie,nId,4398166#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

 3. Wytyczne co do masek.
  W skrócie noście je ale chiruriczne, maski ffp3 i 2 zostawcie dla systemu ochrony zdrowia i służb.

  http://ratmed.info/zastosowanie-masek-przy-pacjencie-z-wirusem/?fbclid=IwAR0TmVxYwMZYO55jO88UxnQdmoPigByCDPWax9BuJGq4SqsXoXDP3IuyLWU

  Istnieją badania (jest ich jeszcze mało i nie mają dużych grup więc różnie z oceną ich wiarygodności.) które mówią, że użycie masek chirurgicznych lub ffp2/3 chroni na podobnym poziomie (różnica około 2%) a brak jakiejkolwiek maski zwiększa prawdopodobieństwo zakażenia około 3 krotnie

  https://fastlifehacks.com/n95-vs-ffp/

  Oczywiście im więcej badań tym sytuacja będzie bardziej klarowna… Sam chodząc do pacjentów wolę mieć ffp2/3 niż maskę chirurgiczną. Wytyczne Włoskie, CDC jak i światowych towarzystw anastyzjologicznych mniej więcej zalecają stosowanie masek jak to jest ujęte w 1 linku.

  Jeszcze raz proszę was jeśli chcecie to używajcie masek chirurgicznych ale mądrze bo inaczej mogą one stanowić źródło zakażenia i być niebezpieczne dla was jak i osób w waszym otoczeniu, przed użyciem poczytajcie wytyczne jak je prawidłowo ubierać i zdejmować oraz jak długo nosić aby nie zrobić sobie krzywdy i nie być źródłem zakażeń.
  Maski ffp2/3 zostawcie dla medyków i służb (je można nosić zgodnie z zaleceniami max 4h)

  I dla osób które lubią czytać i chcą trochę niepokojących statystyk:

  https://medium.com/tomas-pueyo/koronawirus-dlaczego-musimy-dzia%C5%82a%C4%87-teraz-37539a6383bf

 4. Cytat za pewnym doktorem (do którego straciłeś szacunek):
  „[…]ciekawe opracowanie dotyczące zapasów gotówki małych firm w USA.

  Wyniki są następujące. 25% małych firm ma zapasy gotówki na mniej niż 13 dni. Mediana to zaledwie 27 dni. a tylko jedna czwarta firm przetrwa bez przychodów dwa miesiące. Jeszcze gorzej to wygląda, jeżeli spojrzymy na poszczególne branże. Mediana dla restauracji to 16 dni, dla handlu detalicznego 19 a dla IT ponad miesiąc. Kolejną złą wiadomością jest to, że małe firmy bazujące przede wszystkim na kapitale ludzkim (usługi, handel detaliczny, gastronomia) mają znacznie niższą medianę niż te, bazujące na kapitale. Oznacza to, że najszybciej stracą płynność właśnie te firmy, które właśnie zostały zamknięte. Nie mam danych dla Polski, ale podejrzewam, że sytuacja wygląda tu podobnie”.

 5. U nas w Niemczech naprawdę nikt nie nosi maseczek. Kupić nie można a zrobić samemu tez się nie chce.
  Ja mam aktualnie ponad 39 stopni gorączki, gdy szlem do lekarza to założyłem kominiarkę na motor.
  Rękawiczki lateksowe tez rzadko spotykane.

Leave a Reply