OK Boomer!

6
3227

Eluwina, ziomeczki, jak tam jest bulwers na #patointeligencja? Wbijajcie na tiktoka.
Jeśli nie wiesz o czym do Ciebie piszę, to tym bardziej powinieneś to obejrzeć.
Premiera o 17:00.

6 KOMENTARZE

  1. Generalnie dzisiaj rodzice, czyli zgredy, czyli boomerzy, mają bardziej przejebane dzisiaj niż nasi starzy, którzy mniej więcej ogarniali gdzie się kręcimy, z kim, co knujemy, bo wszystko było analogowe i rozrywkę trzeba było sobie skołować, a jak wygląda życie towarzyskie dzisiaj takiego Z-eta?
    Odbywa się w necie, na smartfonie, w mediach społecznościowych, taki smarkacz ma swoje drugie równoległe życie w sieci, on właściwie umysłem już tam jest a po domu snuje się tylko jego korpus-zombie wpatrzony w ekran fona. Do niego już nie dotrzesz, jak się zaloguje to traci poczucie czasu i odebranie mu telefonu niczego nie załatwi. Stąd tak duża frustracja i apatia u młodych, bo jeśli dzisiaj nie wrzucą atrakcyjnego zdjęcia na insta to są przegrywami bo koleżanka prezentuje się jak modelka, a kumpel strzelił sobie fotę z dwiema ekstra panienkami. I potem dzieje się to co się dzieje.
    Macie przejebane 😉

    • Kiedyś byłeś nikim jak nie miałeś adidasów dzisiaj jesteś nikim jak nie masz folołersów. Każde pokolenie ma swój system wartościowania, obecne po prostu jest cyfrowe. Wbrew pozorom łatwiej jest śledzić dziecko w necie niż gdzieś gdzieś na osiedlu, gdzie nie wiadomo co robi i z kim. Pokolenie urodzone w latach 80tych jako pierwsze dzieciaki miały komputery i też się słuchało od dziadków, że co to za wynalazek, że zamiast łazić po drzewach to grają w jakieś wymyślone historie. Jakieś strzelaniny i mordobicie i co to wyrośnie z takich dzieciaków. To, że sami pochłaniali strzelaniny i mordobicie w telewizji to już nie widzieli tego. I jakoś wyrośliśmy na normalnych ludzi, pracujących, zakładających rodziny i cywilizacja nie upadła. I tak samo będzie z kolejnymi pokoleniami. Postęp technologiczny wymusza zmiany w zachowaniach u ludzi. 500 lat temu byłeś dziwakiem jak umiałeś czytać, dzisiaj jesteś dziwakiem jak całe życie spędzasz w sieci. Może to być niewyobrażalne ale być może właśnie w takim kierunku ewoluuje człowiek. I nic na to nie poradzisz. Kiedyś rodzice nie wiedzieli co robisz w lesie przez cały dzień, a dzisiaj nie wiedzą co robisz w necie. Choć prędzej sprawdzą co robi dziecko w necie niż w lesie 5km od domu.

  2. Kto używa tego OK Boomer, przecież to jest pokolenie dziadków dla pokolenia Z, a jak wiadomo dziadkowie z wnukami dogadują się doskonale w odróżnieniu do dzieci i rodziców.

Leave a Reply