Ciało Chrystusa czy wafelek? [ZERO IBU]

3
2018

W felietonie z serii Zero IBU odnoszę się do komentarzy po zdarzeniu w Bełchatowie, gdzie ksiądz wezwał policję do trzynastolatka, który wypluł hostię. Jaka jest różnica miedzy hostią, a wigilijnym opłatkiem? Co to jest transsubstancjacja? Czy określenie hostii mianem wafelka jest obrazą uczuć religijnych? Temat generalnie niepiwny, aczkolwiek będą dwa nawiązania do piwa, albo nawet trzy.
Premiera o 14:30

3 KOMENTARZE

  1. Dobrze że wspomniałeś o tych cudach których kościół nie chce potwierdzić?, a dla czego bo w mniemaniu duchownych oni mogą o czymś takim mówić a nie zwykły człowiek.
    Z drugiej strony dlaczego księża nie zgłaszają się na policje że dokonali molestowania skoro są tacy święci

  2. Ale tylko jeden z dziesięciu uzdrowionych trędowatych odwrócił się i złożył pokłon Jezusowi jako Bogu, ponieważ jego wiara go uzdrowiła.
    Nie wszyscy księża będą wolni od grzechu i nie wszyscy ludzie uwierzą w Boga i będą go wielbić bezinteresownie, nie róbmy z Polski raju utraconego, Kościół ma prawo grzeszyć.

  3. No ten ks. Kneblewski to jest oryginał, bardziej do Torunia pasuje niż do Bydgoszczy, na szczęście biskup Tyrawa, który podobnoż kryje pedofilię odwołał go z funkcji proboszcza i przeniósł na emeryturę, ale tzw. kapelan nacjonalistów odwołał się do Papieża 😉

Leave a Reply