OMBF ’19 LIVE

3
1865

Wbijajcie!


3 KOMENTARZE

 1. Tylko, że jesteś w mylnym błędzie bo zakładasz, że tylko ci co głosują na opcję zgodną z Twoją są mądrzy, a cała reszta jest głupia bo głosuje tak jak głosuje. Już abstrahuję od tego że nie byłoby tego apelu gdyby u władzy nie było PiS-u, bo teraz to takie żale. Ale nie jesteśmy w stanie nawet określić kto tak naprawdę jest tym mądrym czy tylko wysoko wykształceni i jak wysoko, oraz czy mądrość faktycznie wypływa li tylko z wykształcenia.
  No i na końcu demokracja nigdy nie zakładała stopnia mądrości, a co najwyżej to czy jest się obywatelem danego kraju, bo już byli tacy co chcieli mieć społeczeństwo jednorodne etnicznie i genetycznie. Także te pomysły są rodem z jakiegoś chorego umysłu dyktatora bo nie mają nic wspólnego z wolnością.
  I tak właśnie można by opisać całą działalność tzw. totalnej opozycji: to my jesteśmy z wyższych sfer, to my jesteśmy klasą intelektualną która może decydować kto ma prawo, a kto nie decydowania o losach państwa, a reszta to zwykła swołocz, która ma siedzieć cicho. Ta potrzeba tworzenia kast niczym z PRL-u i oderwanie od rzeczywistości doprowadzi Was do kolejnej porażki w jesiennych wyborach. A ostatnia akcja „Nie świruj, idź na wybory” to takie złoto, że to ręce i nogi odpadają, to właśnie są ci „mądrzy” 🙂

  • Ale Ty pierdolisz Marcin, że Ci tak muszę napisać.
   Dobra, wytłumaczenie „Nie idź na wybory głupcze!” dla tych, którzy myślą, że uważam że Ci co głosują na PiS są głupi, a Ci co na PO, to mądrzy. Nic takiego nie powiedziałem, aczkolwiek korelacja preferencji wyborczych z wykształceniem jest statystycznie znacząca.
   Tłumaczę zatem – na świecie są ludzie mądrzejsi i głupsi, tak samo jak wyżsi i niżsi, grubsi i chudsi itd. Sęk w tym, że o ile są ludzie, którzy uważają się za niskich czy grubych, to praktycznie nie ma na tym świecie ludzi, którzy uważają się za głupich. Taki paradoks. Bardzo często przed wyborami ogłasza się akcje profrekwencyjne, że im więcej ludzi pójdzie do wyborów, tym lepiej. Ale gdyby poszło 100%, to pewnie będziemy mieć coś na kształt krzywej dzwonowej. Gdyby zaś udało się nakłonić żeby do wyborów poszło więcej mądrych niż głupich, to chyba wszyscy się zgodzimy, że byłoby to z korzyścią dla kraju. Czyż nie? Jest jednak prostsze wytłumaczenie – zakładam, że oglądają mnie ludzie mądrzejsi niż głupsi. Każdy więc przekonany przeze mnie do udziału w wyborach jest zwiększaniem przewagi mądrych nad głupimi. Dodatkowym sitem jest ironia i sarkazm, których ludzie głupsi nie rozumieją. I jest to swego rodzaju wjazd na ambicję – nie jestem głupi, więc pójdę na wybory.

  • No i co z tego, że więcej ludzi pójdzie do wyborów, w zamyśle więcej tych mądrzejszych jak z roku na rok frekwencja jest coraz większa, a wyniki wyborów nie idą po Twojej myśli, stąd pewnie był nagrany ten pamiętny odcinek. Zakładasz, że w narodzie są jeszcze jakieś ukryte rezerwy mądrości, które mogą odmienić scenę polityczną w Polsce, Więc muszę Cię zmartwić, wszystko co najlepsze w tym narodzie to PO i PiS, a właściwie to Tusk i Kaczyński, z tymże Tusk już się zużył i aktualnie jest tylko Prezes. Tak więc może pójść i pewnie pójdzie jeszcze więcej ludzi na najbliższe wybory, ale już nie w dużych miastach tylko tam gdzie przez ostatnie cztery lata ludziom zaczęło się żyć lepiej, a tu statystyki są nieubłagane.

Leave a Reply