Cieszyńska Biała Dama feat. Maciej Osiński

17
1974

Piąte z ferajny, czyli kolejne piwo z Browaru Zamkowego Cieszyn uwarzone w ramach akcji „kiedyś w garze, teraz w browarze” pod patronatem PSPD. Tym razem jest to Biała Dama Macieja Osińskiego w stylu Albae Cerevisiae. Co to jest Albae Cerevisiae?
Premiera o 17:00.


Materiał powstał we współpracy z Browarem Zamkowym Cieszyn.

17 KOMENTARZE

 1. Fajny polski styl, trochę zapomniany i niedoceniany podobnie jak jutrzejsze święto z okazji, którego składam wszystkim Polakom najlepsze życzenia, bo to jedyne zwycięstwo w nowożytnej historii naszego kraju, które możemy świętować z radością bo inne to raczej same klęski. Tym bardziej, że sami obroniliśmy przed bolszewicką czerwoną zarazą nie tylko siebie, ale całą Europę.
  A teraz z kolei czeka nas walka już nie z czerwoną, ale z tęczową zarazą jak to określił Abp. Jędraszewski.

  • Musisz mieć nieźle nawalone we łbie skoro potrafisz połączyć Bitwę Warszawską z Jędraszewskim. Przypomnę ci tylko, że dowodzący polskimi wojskam marszałek Piłsudski był protestantem, a oni mają w kwestii analnej fiksacji psychoprawicy zupełnie inne zdanie

  • Jędraszewski to się będzie gęsto tłumaczył z tej tęczowej zarazy, oj będzie się tłumaczył. Na górze. To jest tak haniebne szczucie na ludzi, niegodne szeregowego katolika, a co dopiero biskupa.

  • Non Possumus! Jezus gdy był na Ziemi nie tolerował grzechu, przygarniał grzesznych i mówił im: idź i nie grzesz więcej. Bóg nie jest tolerancyjny wobec grzechu bo inaczej nie przysłałby do nas swojego Syna wychowywanego w rodzinie, ale w jakiej rodzinie? Jednopłciowej? No nie, składającej się z kobiety i mężczyzny.
   Nie chodzi tu o to że abp Jędraszewski powiedział o osobach innej orientacji seksualnej zaraza. Tylko o ideologii szerzącej grzech, co więcej ideologii, która więcej złego wyrządza osobom homoseksualnym niż im pomaga. Czyn homoseksualny jest grzechem ciężkim z którego można się wyzwolić i teraz będąc człowiekiem Kościoła i akceptując zachowania homoseksualne również popełniamy grzech tak samo jakbyśmy akceptowali przemoc czy kłamstwo. Niczym to się nie różni.
   Dlatego Kościół nie może inaczej się zachować „biada tym którzy zło nazywają dobrem, a dobro złem”. Ja wiem że teraz cały świat laicki napiera na Kościół aby ten
   ugiął się w końcu i uznał homoseksualizm za normę, ale tak się nie stanie bo musiałby zburzyć jeden ze swoich głównych fundamentów i o to tak naprawdę toczy się bój, stąd przyrównanie do czerwonej zarazy, która również chciała unicestwienia systemu wartości.

   • Możesz podrzucić jakąś wypowiedź Jezusa, w której mówi żeby piętnować grzeszników? Żeby tępić grzech? Bo ja mogę Ci wrzucić kilka cytatów od „nie sprzeciwiajcie się złu”, przez przypowieść o chwaście, na przypowieści o synu marnotrawnym kończąc. Po drugie, Ewangelia nie wypowiada się na temat homoseksualizmu. Widocznie dla Jezusa nie był to tak palący problem. Po trzecie, w przypadku praktycznie całego Episkopatu można powiedzieć – obłudniku wyjmij najpierw belkę ze swego oka.

   • Nikt nie mówi, że trzeba ich piętnować i ja ich nie ruszam, tak długo jak długo nie będą w durszlaku na głowie parodiować mszy świętej czy tworzyć cipkomaryjki. Kto tu na kogo napada?
    Dla kościoła takimi samymi grzesznikami są ci którzy uprawiają seks pozamałżeński, jednak jeśli jest to kobieta i mężczyzna i zawrą ślub kościelny to ich seks będzie nawet uświęcony. Natomiast jeśli są tej samej płci, a domagają się usankcjonowania ich związku, adopcji dzieci, czy agresywnej edukacji seksualnej to na jakiej podstawie? Nigdy żadna cywilizacja przed nami nie dopuszczała do małżeństw jednopłciowych, nawet w Grecji czy Cesarstwie Rzymskim, bo zawsze uważano to za anomalię, jedno z nich i tak odgrywa w związku samca a drugie samicę, natura dąży do równowagi.
    Najwięcej złego wyrządzają sobie swoim zachowaniem geje, lesbijki i różnego rodzaju wykolejeńcy, którym podasz palec to będą chcieli całą rękę, a jest jeszcze cały szereg normalnych gejów i lesbijek, które z tym cyrkiem LGBT nie chcą mieć żadnego związku.

    A i nie ma czegoś takiego ja Kościół Episkopatu Polski, jest jeden Kościół Powszechny i czy zapytasz Jędraszewskiego, Polaka, czy Nycza dostaniesz taką samą odpowiedź co u papieża.

    • Papież akurat do homoseksualisty powiedział „kim jestem żeby Ciebie oceniać”. Powiedział też „Bóg stworzył Cię gejem i takim Cię kocha”. 100 lat temu polski KK był przeciwny wprowadzeniu instytucji małżeństwa cywilnego i nazywał to bolszewizmem. Na Greków i Rzymian bym się nie powoływał, bo akty homoseksualne z młodzieńcami były na porządku dziennym, czy tam nocnym. Co do prawodawstwa to też słabo, bo takie niewolnictwo było wówczas legalne, a dziś jednak nie jest.
     Nie jesteśmy katotalibanem, żeby grzech miał być zawarty w kodeksie karnym. KK może mieć swoją naukę o homoseksualizmie, a państwo ma traktować wszystkich obywateli równo. Nie widzę powodu, żeby dorośli ludzie nie mogli zawrzeć związku przed urzędnikiem stanu cywilnego. Nie musi się to nazywać małżeństwem, choć jeśli będzie, to dla mnie jest to kompletnie bez znaczenia.
     Jezus znosił dużo gorsze zniewagi niż parodia mszy. I co nakazał czynić? Nadstawiać drugi policzek i miłować swoich nieprzyjaciół.

    • Wiesz Bóg kocha każdego z nas nawet największego złoczyńcę i jest w stanie wybaczyć wszystko każdemu, nie przez przypadek Jezus powiedział do współpowieszonego na krzyżu: „zaprawdę powiadam Ci, jeszcze dziś będziesz ze mną w niebie”, ale dlaczego tak było, bo ten złoczyńca wpierw zapytał się Go czy jest dla niego tam miejsce, czyli w ostatnich chwilach życia uwierzył w Królestwo Boże.
     Może ten homoseksualista wyraził żal za grzechy i nie chce odchodzić z Kościoła, a papież dodał mu otuchy.

     Wiesz są osoby stworzone przez Boga które popęd seksualny odczuwają tylko do dzieci, przy okazji je mordując, do zwierząt, są osoby które odczuwają przyjemność przy zabijaniu człowieka. Ja wiem że wszystkim im należą się prawa, bo są stworzeni przez Boga, ale czy to oznacza, że musimy im zapewnić to czego chcą?
     Czy mogą swoją wyuzdaną seksualność zachować dla siebie i nie obnażać się z nią na ulicy jak heteroseksualni? Niech idą z tym do parlamentu bo przez te parady mojej przychylności nie zdobywają.

    • Typowe prawackie pierdolenie i zrównywanie homoseksualizmu z pedofilią i zoofilią. To jest haniebne. Tak samo haniebne jak twierdzenie, że każdy w sutannie to pedofil.
     Marcinie, był tu kiedyś taki aktywny komentujący Kuba81. I ja go bardzo lubiłem, ale w którymś momencie zaczął ujawniać i manifestować w komentarzach swoje obawy i niechęć wobec uchodźców i musiałem go zapytać czy chce dostać bana? Potwierdził i się skończyło.
     Niebezpiecznie zbliżamy się do momentu, w którym będę musiał zadać Ci to samo pytanie. A wiadomo jaka zwykle pada odpowiedź. ?
     Tak samo jak Tobie może się nie podobać parada równości, tak samo mnie nie podoba się eksponowanie homofobii w komentarzach na moim blogu. Jesteś tu już długo. Może nawet najdłużej z komentujących obecnie, nie psuj tego. Ta degustacja w żaden sposób nie nawiązywała do LGBT, skąd więc Twoje komentarze? ?

  • Mam takie jedno pytanie, po jakiego wuja wydusiłeś z siebie mierne 6 słów na temat piwa? Trzeba było od razu rzygnąć polityką a nie bawić się pozory.

 2. ~Albe Cerewizie lub ~Albaj Kerełizjaj . Zasadniczo to pierwsze, bo to łacina średniowieczna. Sorry za brak fonetycznego zapisu, ale mi się nie chce 😉

Leave a Reply