Morda w kubeł! [ZERO IBU]

45
5697

Miał być dzisiaj inny materiał, no ale po obejrzeniu „Tylko nie mów nikomu” braci Sekielskich się nie da. Nie da się milczeć. Film powinien zobaczyć każdy wierzący, każdy rodzic, w zasadzie każdy dorosły.

Premiera o 14:00.

45 KOMENTARZE

 1. Przenoszenie księży przez biskupów z parafii do parafii ze względu na różne skandale seksualne zarówno pedofilskie, homoseksualne czy heteroseksualne to była norma na przestrzeni wieków, wychodziły nawet specjalnie dekrety papieskie, żeby takie przypadki zatajać. Oczywiście u podstaw tego zła stoi celibat, który wręcz przyciąga osoby o takich skłonnościach do tej profesji gdzie jest kontakt z dziećmi to druga sprawa i to jest największy archaizm i do niczego niepotrzebny.
  Także mamy do czynienia z niemalże tradycją, swego rodzaju korporacjonizmem KK w tej materii, a to że świat przechodzi rewolucję informacyjną i obyczajową, gdzie dziecko stawia się w centrum uwagi to drugi aspekt.
  Sami jesteśmy częścią tego złą,a teraz udajemy zdziwionych tym co odkryliśmy. W każdym razie problem zniknie śmiercią naturalną za jakiś czas bo ilość powołań księży jaka teraz jest jest dramatycznie niska i nic nie wskazuje żeby miało się to zmienić, jeśli papież szybko nie wymyśli czegoś co zachęci młodych do wstępowania w stan kapłański to za kilkanaście lat kościoły w Polsce będą zamykane tak jak to dzieje się teraz na Zachodzie i indoktrynacja ideologią LGBT będzie postępowała bo ona jest powierzchownie atrakcyjna i daje ułudę wolności.

 2. Nic się nie zmieni, wystarczy posłuchać pijaka Głodzia który urządza sobie drwiny z tego filmu. To są ludzie zepsuci od góry.

 3. Potępiam bez dwóch zdań.Lecz nie godzę się tylko na piętnowanie jednego środowiska.Jaśli naprawdę chcemy walczyć z tym obrzydlistwem ,to nie możemy łapać tylko pijanych kierowców w żółtych samochodach bo to nie służy poprawie bezpieczeństwa na drodze a piętnowaniu wąskiej grupy.Wiadomo,że problem dotyka szerokiego spektrum. Kościoła oczywiście też.Sam Pan Sekielski przyznał dziś ,że księża z jego filmu byli byłymi współpracownikami SB.I tu oczywiście otwiera się temat morze lustracji w kościele lat 90-tych.Szkoda,że nie było tego wątku w filmie.Pokazał by wtedy troszeczkę szerszy kontekst uwikłania ludzi kościoła i przenikania się pewnych układów trwających po dzień dzisiejszy.

 4. SB wiedziała co robiła mając swoich ludzi w KK, Solidarności… Jak widać brak porządnej lustracji odbija się Polsce czkawką do dziś.

   • No właśnie nie zdemaskowała. Ukryto SBeków i wśród KK i polityków Solidarności etc.. a później płacz szKODników jak im emerytury podobierali. Ci ludzi już dawno powinni gnić w więzieniach i żyć w biedzie pod mostem. Polska Bolkowi nigdy tego nie wybaczy.

   • SB to nie byli chłopcy po liceum wiedzieli, że należy opanować władzę wykonawczą ,ustawodawczą, sądowniczą ale również kościelną i media. Skoro nie ma ustawy o lustracji to kto wykryje, kto nas skaże kto zrobi o nas film. Żyd Żydowi pejsów nie urwie jak mawia stare przysłowie. Żyją wiec sobie jak pączki w maśle. A najgorsze że kolejne fale zboczeńców przed nami i naszymi dziećmi. Już ryją się do szkół i przedszkoli z genderowsko-homeseksualną ideologią. Kolejne fale zwyrodnialców chcą uczyć dzieci w przedszkolach masturbacji pod wielkimi hasłami o tolerancji. Miała być kastracja chemiczna? Co Tusk zapomniał co obiecywał? Lud w końcu musi wziąć cęgi w swoje ręce i zrobić porządek nie patrząc czy to ksiądz, sędzia, poseł czy Polański.

 5. Brak lustracji pozostawił w strukturach kościoła zbyt wielu zdemoralizowanych słabych ludzi.Jednych ,którzy czynili zło a drugich przymykających na to oczy.Zależności ,haki ,niejasne interesy.

 6. Tomasz, szanuje że jako katolik zabrałeś w tej sprawie głos. ale zdecydowanie nie dość stanowczy i na pewno nie dość sprawiedliwy. przenoszenie tych BESTII [wobec najsłabszych i najbardziej bezbronnych – dzieci] – po prostu na emeryturę czy tylko wykluczenie ich z Kościoła?! ty chyba żartujesz. obejrzyj ten film jeszcze raz albo dwa. tak szczególna instytucja jak Kościół, tak bezbronne dzieci które same są tam wypychane [!] przez samych rodziców… nie powiem, że: „wyobraź sobie, że spotkało to któreś z twoich dzieci”.
  powiem więcej: wyobraź sobie, że spotkało to któreś z twoich dzieci, a Ty dowiedziałeś się o tym [lub co gorsza uwierzyłeś] po 10 latach KAŹNI tego dziecka. gdyby to dotyczyło Twoich dzieci, to byś powiedział: OK, to slaby człowiek, niech idzie na emeryturkę? serio??
  zobacz jak to wygląda na prowincji, gdzie większość szmatławych średniowiecznych zakłamanych „wiernych” broni tych zwyrodnialców, a OFIARY są zaszczuwane. naprawdę nie słyszałeś o takich akcjach? nie słyszałeś buty i kurestwa moralnego Flaszki-Głódzia ??
  wiem, że będzie ciąg dalszy tego filmu. ale wiem też, że Sekielscy mają taki temat, że jeśli się potwierdzi toto to mały pikuś.

  • Ja nie jestem zwolennikiem koncepcji „do końca życia do pierdla, a tam niech go gwałcą trzy razy dziennie”. Po prostu, nie. Więzienie ma służyć resocjalizacji i izolacji od społeczeństwam, a nie zemście. W przypadkach takich, jak pokazano na filmie uważam, że ofiarom należą się odszkodowania od KK, a sprawcy powinni w samotności (bez luksusów i zaszczytów) rozważać swoją winę. Wyobraźmy sobie, że każdego pedofila KK wydala ze swoich struktur. Czy to nie jest umycie rąk. To już nie nasz problem. A to jest chory, być może niebezpieczny, człowiek. I on dajmy na to zostaje bezdomnym i chodzi i przypatruje się dzieciom na placach zabaw… Zjeżył już się włos na karku? No to ja uważam, że Kościół powinien za niego wziąć odpowiedzialność.

   • tak a za odurzanie i wykorzystywanie Pauliny Młynarskiej przez Wajdę ma płacić Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej? Najlepiej wprowadźmy odpowiedzialność zbiorową. Chore.

    • Ej jakie wykorzystywanie? Nie rób z Andrzeja Romana. Czym innym jest wykorzystanie dla własnej chuci, a czym innym dla sztuki.

    • Czy Amerykańska Akademia Sztuki i Wiedzy Filmowej wiedziała o sprawie, tuszowała ją i zastraszała Paulinę Młynarską?

    • dla sztuki to można było wziąć dublerkę, a nie dziecko!!! Pedofilia jest pedofilią i nie będę dochodził co chorego Wajdę kierowało. Zrobił co zrobił.

    • No ale chwila, jeśli scenariusz wymaga, że ma wystąpić nagie dziecko, to ma wystąpić nagie dziecko. Inna rzecz, że oczywiście aktorka, zwłaszcza nieletnia, powinna być o tym uprzedzona wcześniej i powinna ona (i jej opiekunowie) wyrazić na to zgodę. Natomiast pedofilii bym w to nie mieszał.

    • rafi nie wiem, chce tylko podkreślić, że odpowiedzialność zbiorowa w takiej sytuacji jest po prostu chora. Wajda dostał Oscara za całokształt w tym za „Kronikę wypadków miłosnych” w którym doszło do czynności seksualnej z udziałem dziecka. Zauważ że Kopyr zamiast chęci skazania winnych chce odszkodowania od KK. Czyli proponuje dokładnie to co ten emerytowany ksiądz na filmie swojej ofierze!!!! Reakcja ofiary na tego typu propozycję jest jednoznaczna. Ludziom skrzywiono psychikę na całe życie a ktoś chce im za to płacić i najlepiej jeszcze nie swoimi pieniędzmi.

    • Aha czyli jak rodzice czy opiekunowie zgadzali się na to aby ich dzieci chodziły na plebanie pomimo, że informowały ich co robi z nimi ksiądz to byś do tego pedofili nie mieszał? W końcu ci „księża” uczyli tylko miłości. A jeśli odurzanie alkoholem nazywasz wyrażaniem zgody przez dziecko to… naprawdę czytaj to co piszesz.
     „Miałam 14 lat, kiedy Andrzej Wajda, na planie swojego filmu „Kronika wypadków miłosnych”, zmusił mnie do zagrania nago bardzo odważnej sceny erotycznej z udziałem 18-letniego wówczas śp. Piotra Wawrzyńczaka. Byłam pod wpływem środków uspokajających i alkoholu podanych mi przez inne osoby dorosłe pracujące na planie…Nie można tak po prostu odurzyć dziecko, rozebrać i zaciągnąć przed kamerę, żeby udawało, że uprawia seks, o którym jeszcze nie ma najmniejszego pojęcia!… Nie wiem. Mogę się tylko domyślać, że była to jakaś popaprana wizja artystyczna gościa, który był zapewne przekonany, że skoro jest ważny, sławny i wszyscy się do niego modlą, to mu po prostu wolno.” Są to słowa samej pani Młynarskiej.

    • Serio, nie rozumiesz, że instytucjonalna ochrona pedofili (i esbeków w jednym) robi różnicę?

    • to że nie lubię dajmy na to Eskimosów nie oznacza że się godzę na ich odurzanie i wykorzystywanie seksualne. Rafi, nie wiem za bardzo o co ci chodzi ale nie zgadzam się na zbiorową odpowiedzialność za czyny których oprawców znamy z imienia i nazwiska, nie zgadzam się na próby płacenia ofiarom, przecież tak naprawdę ci ludzie na takie propozycje poczują że ktoś próbuje ich prostytuować. Jeszcze raz gdyby 30 lat temu przeprowadzono porządną lustrację Ci pedofile już dawno siedzieliby na swoich miejscach. Kto wstrzymywał lustrację w kręgach KK,władzy,mediów etc. wiemy. Pytanie jakie haki na nich miała SB.

    • Drummond. Jeśli nie rozumiesz czym różni się odpowiedzialność zbiorowa od instytucjonalnej, to faktycznie nie mamy o czym rozmawiać. Chętnie natomiast dowiem się czy skandale pedofilskie w USA, Australii albo Irlandii też wynikały z braku lustracji. I jakie środowiska hamowały lustrację w KK?

    • A co mnie obchodzi Amerykański system i kto chronił M.Jacksona, Cosby-ego czy Polańskiego. Film odnosi się do konkretnych osób w Polsce i o nich rozmawiamy. Jeśli uważacie że PZKOl ma płacić za Andrzeja Piątka to wasza sprawa ja uważam, że nie.

    • Tomasz nie jesteś za tym, żeby: „do końca życia do pierdla, a tam niech go gwałcą trzy razy dziennie”.
     a cywile tak mają mieć. czyli księża mają mieć taryfę ulgową ?! bo??! bo moim zdaniem wręcz przeciwnie – poprzeczka dla nich standardów moralnych powinna być wyższa [z powodu pełnionego zawodu / misji / najwyższego zaufania publicznego]. a więc kary z pewnością nie mniejsze. nie mam racji ?

   • Oczywiście, że Kościół powinien wziąć za niego odpowiedzialność. Powinien zadbać, by sprawca bez luksusów i w samotności rozważył swoją winę. Są specjalnie przygotowane do tego miejsca: więzienia. Kościół jest zobowiązany zadbać, by odbył się proces KARNY wg prawa państwowego. Tylko tyle i aż tyle.

   • Cały czas wypierasz fakt, że istniał zinstytucjonalizowany system ochrony przestępców i zastraszania ofiar, żeby nie informowały państwowych służb. Ale spoko, dla prawackich lemingów to typowe. A lustracji w KK najbardziej sprzeciwiali się hierarchowie. A na ujawnione przypadki reagowali histerycznie. Mam dobrą pamięć. Dobranoc.

    • rafi Odpowiedzialność instytucjonalna byłaby dobra gdybyśmy nie mogli wskazać sprawców. Sprawców jak i ludzi którzy ich chronili znamy i oni sami maja odpowiedzieć za swoje czyny. Sytuacja w której ksiądz będąc klerykiem był wykorzystywany homoseksualnie dziś ma odpowiadać za zło które mu wyrządzono jest absurdalna i każdy prawcki leming trzeźwo i logicznie myślący jest w stanie to zrozumieć. A lewacka logika że KK to instytucja homofobiczno-homoseksualna sama przez się jest nie do zaakceptowania. Służby państwowe jak wiemy wiedziały o tych procederach i zamiast z nimi walczyć, ludzi tych wieli po swoją kuratelę robiąc z nich TW. Dziś wiemy że miało to na celu przejęcie władzy zarówno świeckiej jak i władzy w KK i rozwaleniu go od środka. Tak zgadam się purpuraci i politycy którzy dostawali histerii na słowo lustracja mają za to odpowiedzieć cały czas o tym piszę. Parafilie jak raka z organizmu się wycina, a nie zabija cały organizm.

   • Tomasz, ale żyjesz w Matrixie czy w Polsce?
    to albo albo: albo pedofile w sutannach do więzienia, albo „cywilni” zboczeńcy do spokojnych, niekontrolowanych przez Państwo miejsc odosobnienia z wyżerką i wygodami. SPRAWIEDLIWOŚĆ! bądźmy konsekwentni i logiczni.
    doceniam, że jako katolik wchodzisz krytycznie w temat, ale niestety nie możesz się pozbyć taryfy ulgowej dla księży i zrozumienia, że oni powinni spełniać najwyższe standardy moralne [ i proszę mi nie mówić, że to też tylko ludzie, bo skoro tak to mają ZEROWE prawo umoralniania i nauczania reszty czegokolwiek. a uwielbiają to robić i to w dodatku dostosowując do swoich wymysłów świeckie prawo i wpieprzając się również niewierzącym].

    • Jeśli PZPN tuszował sprawę, to tak. Zamień piłkarza na trenera. Czy jeśli po pierwszych skargach rodziców, PZPN nic nie zrobił i trener molestował kolejne dzieci, to jak najbardziej powinien płacić odszkodowanie.

 7. W uzasadnionych przypadkach,tam gdzie ewidentnie zawiniła instytucja kościoła,pewnie odszkodowania się należą.Przypominam jednak ,że to są bardzo delikatne sprawy do których niezbędne jest indywidualne podejście a nie uliczne przedwyborcze histerie.To co się dzieje jest generalizowaniem i próba narzucenia odpowiedzialności zbiorowej za czyny które popełnili konkretni ludzie.I żeby była jasność,ja ich nie bronię, powinni ponieść jak najsurowsze konsekwencje prawne dlatego,że to zawód wyjątkowego zaufania.Abstrahując,jeżeli w gronie blogerów piwnych okaże się ,że 1% to pedofile,to ja nigdy nie zacznę obwiniać i piętnować za to Tomka Kopyrę? I taka wstrzemięźliwość powinna dotyczyć każdej grupy zawodowej,społecznej i innej.Nie krzywdźmy niewinnych ludzi nie bądźmy pochopnymi sędziami bo sami nie jesteśmy bez winy.

 8. Jak swego czasu Wojtek Cejrowski powiedział o sędziach Wszyscy won. Każdy któremu można cokolwiek udowodnić – won. Każdy który brał udział w tuszowaniu sprawy – won. Żadnych emerytur. Wszyscy won , bez względu na wysokość stołka. Wszyscy podejrzani pod sąd. Zero tolerancji Jak się walczy z rakiem to wycina się wszystkie zarażone narządy a nie tylko te najbardziej. Żadnych kar w zawieszeniu, tylko nieuchronność może być skutecznym środkiem odstraszającym ewentualnych następców przed powtarzaniem grzechów.

 9. W kwestii odpowiedzialności episkopatu i innych przenoszących między parafiami – Art. 240 § 1 kk – „Kto, mając wiarygodną wiadomość o karalnym przygotowaniu albo usiłowaniu lub dokonaniu czynu zabronionego określonego w (…) art. 197 zgwałcenie lub wymuszenie do poddania się innej czynności seksualnej § 3 lub 4, art. 198 seksualne wykorzystanie bezradności lub niepoczytalności innej osoby, art. 200 obcowanie płciowe z osobą małoletnią lub doprowadzenie jej do poddania się czynnościom seksualnym, (…) nie zawiadamia niezwłocznie organu powołanego do ścigania przestępstw,
  podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.”

 10. Gdyby dziś w Polsce pojawił się niezapowiedzianie Jezus to PiS zaaresztowałby go o godz. 6 rano i wsadził do więzienia.
  Instytucjonalny „kościół” nie ma dziś nic wspólnego w wiarą chrześcijańską.
  Nic.

 11. Ks. Isakowicz-Zaleski pokazuje, że w Kościele polskim są księża którzy chcą rozliczenia i wywierają nacisk, żeby doszło do ukarania sprawców zła, ale reakcja episkopatu jest niewielka, robią tylko tyle co muszą żeby nie stracić stanowisk. Niestety, jeśli nie polecą głowy arcybiskupów niewiele się zmieni.

 12. Tomek, świetny komentarz. Tylko smutne jest że potrzeba było dopiero tego co zrobili Sekielscy a przecież My wszyscy wierzący zdawaliśmy sobie sprawę, że problem jest duży i puchnie

 13. Według mnie to jest kwestia głównie kościoła, bo jest poniekąd konsekwencją celibatu. Pani psycholog w filmie braci Sekielskich jasno powiedziała, że większość osób, które dopuściły się molestowania nieletnich, to nie są pedofile, tylko osoby które nie mogły dać upustu swojemu popędowi seksualnemu. Już dawno powinniśmy skończyć z tym wymysłem. Jedna prosta decyzja i drastycznie spadnie liczba osób molestujących dzieci, zakonnice czy żyjących na kocią łapę z różnymi paniami. No i przede wszystkim księża będą bliżej ludzi. Bo teraz uważają się za wszechwiedzących, a nie mając rodzin, są tak naprawdę oderwani od realnego życia i problemów swoich parafian.

Leave a Reply