Znowu wakacje?! [KiT tok]

10
1872

Jeszcze tylko kwiecień, maj, czerwiec i znów będą WAKACJE! Już??! A tu nic nie porezerwowane??! A w ogóle, to z tą turystyką w pięć osób to nie jest taka łatwa sprawa. W ogóle z podróżami to nie jest wszystko takie oczywiste.
Premiera dziś o 18:00.

10 KOMENTARZE

 1. Coś ostatnio mówiłeś o tym, żeby UK nie opuszczało tej wspaniałej Unii. To zostawię tu tylko wpis o tej wspaniałości:
  „Dobromir Sośnierz: Właśnie przegłosowaliśmy tzw. pakiet mobilności (czyli w skrócie — pomysł na wyeliminowanie tańszych kierowców ze wschodu na drogach zachodniej Europy). Nie po raz pierwszy z naruszeniem wszelkich standardów praworządności.

  Z powodu braku porozumienia w komisjach, pozostawiono do przegłosowania ponad 1000 poprawek. Jednak po kilku minutach ciężkiej pracy, posłowie na wezwanie przewodniczącego Rainera Wielanda uznali, że za dużo z tym roboty i będą głosować blokowo. Ale prowizoryczne bloki ułożone w oparciu o to tylko, kto poprawkę zgłosił, zawierały zbieraninę kompletnie różnych pomysłów — połowę głosowałbym za, a połowę przeciw. W ciągu kilku sekund trzeba było zdecydować, czy plusy są ważniejsze od minusów, nie mając żadnego wglądu w to, co się kryje pod numerami danych poprawek.

  Jak się domyślacie, nie przeszkadzało to 3/4 posłów PE, którzy bez problemu poparli głosowanie blokowe. Bo to są ludzie, dla których ważniejsze jest KTO poprawkę zgłosił niż CO ona zawiera! Najważniejsze, że dzięki temu uporaliśmy się z tematem w kilka minut. To nic, że zniszczyliśmy właśnie życie milionom ludzi, ważne że się przy tym nie namęczyliśmy”.

  • Co zaś do samej dyrektywy. Oczywiście dla polskich firm transportowych to katastrofa, ale mówiło się o tym od lat. Polska, pod rządami Waszcza nie była w stanie stworzyć żadnej koalicji na rzecz zablokowania tej dyrektywy. Co więcej, za sprawą choćby Macierewicza i Caracali zraziliśmy sobie Francuzów, poobrażaliśmy w zasadzie wszystkich oprócz Węgrów, którzy zresztą też nas mają głęboko.
   Z drugiej jednak strony dla polskich kierowców może ona przynieść wzrost pensji, więc nie wiem jak z tym niszczeniem życia będzie.

   • Tak z tymi Polakami jest coś nie tak, ciągle im coś nie pasuje, więc pałami ich zmusić by chcieli być wolni i wyzwoleni w euro strefie zjednoczeni ze zboczeńcami przytuleni w narkotykowym transie upojeni.

    • lil magnetowid bukwami przepełniony mądrościami ze Wschodniej cywilizacji
     „W temacie seksu każdy człowiek ma swoje obawy, swoje słabe punkty. Zawsze więc będzie łatwo używać seksu, żeby określić – fałszywą – linię między nami, tzw. normalnymi ludźmi, a obcymi, innymi, „nienormalnymi”.

     Rosjanie wcale się nie różnią od Zachodu, jeśli chodzi o obecność homoseksualistów. Ale to nie ma znaczenia, ta linia jest mitologiczna.”
     więcej: wyborcza.pl/magazyn/7,124059,24598455,timothy-snyder-rosja-to-chaos-i-cynizm-na-eksport-jesli.html

  • Caracale we Francji w 3/4 są uziemione ze względu na usterki. W niezłe gówno byśmy wdepnęli gdybyśmy je kupili, poza tym nie chcieli spełnić naszych warunków co do offsetu.
   Dlaczego ty jesteś w T-shircie, a Kasia w swetrze i jeszcze się trzęsie? 😀

 2. 8 miliardów ludzi nie ma potrzeby podróżowania. Większość nigdy nie wychyli nosa poza własne miasteczko. Mieszkam na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej. Gość kilkanaście lat temu wyremontował zamek (abstrahując od tego jak nim zarządza, jest to ewenement na skalę kraju), a ludzie z okolicznych wiosek, w promieniu 10 km coś tam słyszeli ale nigdy tam nie pojechali. Bo mają to w nosie. Nie odczuwają takiej potrzeby. Poza tym człowiek żyje dla doświadczeń i na starość żyje wspomnieniami tych doświadczeń. Zobaczmy jak ludzie cierpią zimą, właśnie dlatego że niejako zmuszeni są do siedzenia w domu. Nikt nie pamięta co robił siedząc w domu tydzień temu, a doskonale pamięta jak spędził tydzień na mazurach dziesięć lat temu. Poza tym turystyka napędza gospodarkę nie tylko miast i regionów, ale całych krajów. To że z wynajmu mieszkania zarabia tylko wynajmujący jest nieprawdą. On zarabia, a potem wydaje te pieniądze w danym mieście. Osoba która u niego nocuje chodzi do restauracji, płaci bilety w tych muzeach pozwalając na ich utrzymanie itd.

Leave a Reply