Polski keg z plastiku, czyli Keg Pet

14
6508

W ubiegłym tygodniu odwiedziłem Wiskitki, gdzie spotkałem się z Hubertem Miszewskim z Keg Pet Polska producentem kegów jednorazowych. Następnie w Żyrardowie porozmawiałem z Szymonem Milczarkiem z Beer Bros, jak wygląda użytkowanie tych opakowań w praktyce.

Rozmowa z Hubertem Miszewskim z Keg Pet Polska.

Jak użytkuje się keg pety, na co zwrócić uwagę, opowiada Szymon Milczarek z Beer Bros.

14 KOMENTARZE

  • Pewnie nikt. Ale skoro Czesi nie padają jak muchy to dlaczego nam miałoby zaszkodzić. Do leżakowania porterów itp to się nie nadaje ale do piw świeżych wyszynkowych pitych na bieżąco. Czemu nie.

  • Te rakotwórcze związki to może z granulatu niewiadomego pochodzenia muszą być, ale nikt sie nie bawi w kombinowanie z surowcem do produkcji PETów bo to sie nie opłaca, zrobisz partie lewego granulatu który sie nie nadaje do wtrysku i automatycznie zwracają ci cały towar który sprzedałeś ;D

  • Całą opakowaniówka wykorzystuje PET i nigdzie substancje rakotwórcze się nie przedostają do żywności.
   Skoro w te KEG’ima być lane piwo, czyli żywność,musi spełniać dodatkowe wymogi i nikt nie zaryzykuje surowca niewiadomego pochodzenia.

  • A ja dam nawet gwarancję, że w tym kegu będzie związek rakotwórczy…alkohol. Odpowiedzialny za około 3% raków. Więc najlepiej nie pić i już.

  • Powiedziałem bzdurę, ale jest w tym ziarno prawdy. Otóż stół na 3 nogach jest bardziej stabilny niż stół na 4 nogach. Nie będzie się chybotał.

 1. Po ile tak pompka bo strasznie słabo słychać twego współrozmówcę? Nie wiem czy dobrze dosłyszałem, że poniżej 4 stów ma być?

 2. Odnośnie drugiego filmiku, to ponoć pieniądz nie ma narodowości, więc kupuje się kalkulując jakość do ceny a nie patriotyzmu 😉 [co na koniec browarmistrz potwierdził]

  PS. Co tam niestosownego powiedziałeś, że się wypikałeś w 4. minucie? 😛

Leave a Reply