Ragnar z browaru Trzech Kumpli – jeszcze Bałtyk, czy już RIS?

7
3556

Ragnar, czyli Imperial Baltic Porter z browaru Trzech Kumpli? Czy to jest w ogóle porter bałtycki, czy już RIS dolnej fermentacji?


7 KOMENTARZE

 1. UWIELBIAM Portery i RISY!
  Niestety, RIS’ów w sklepach jak na lekarstwo (ja piłem tylko jednego – Bafometa).

  Jak można porównać te dwa style poza drożdżami (górnej vs dolnej fermentacji)?

  • To chyba nie chodzisz do specjalistycznych sklepów z piwem tam jest ich mnóstwo.
   Ostatnio byłem w sklepie Piwnica we Wrocławiu to jednorazowo kupiłem 10 RISów a spokojnie jeszcze drugie tyle było do kupienia.
   No chyba że mieszkasz gdzieś w mniejszym mieście lub we wsi to wtedy racja jest problem ale zawsze jest możliwość kupienia piwa przez internet.

   • Ja mieszkam w Przemyślu (wcale nie takie małe miasto,ponad 60 tys mieszkańców,razem z okolicznymi wioskami 100 tys) i risów w sklepach jest jak na lekarstwo,obecnie można wybierać z pośród 2 dostępnych. Jeszcze nie tak dawno działało kilka sklepów z kraftem,niektóre splajtowały,a jeden sprzedaje tam teraz koncerniaki. Czasem dobrej ipy nie można dostać,bo nie opłąca się robić dostawy. W marketach jest bardzo mało kraftu,a jak już coś sprowadzą,to klasykę dla początkujących 'Atak Chmielu,a ja pala ale,Pierwsza pomoc i podobne. Najbliższy sklep z kraftami w mniejszej miejscowości 35km a dobrze zaopatrzony specjalistyczny prawie 100km. Moim zdaniem krafty powinny być w każdym dużym markecie,bardzo dużo miejscowości do 100 tys mieszkańców nawet nie może sobie kupić dobrego piwa.

 2. No niestety, mieszkam na końcu świata, czyli w okolicy Krosna.
  Sklepu specjalistycznego na oczy nie widziałem, najbliższy 70km w Rzeszowie.

  Dojrzewam powoli do rozpoczęcia samodzielnego warzenia piwa …

  PS
  Za to do browamatora mam blisko 😉

 3. Dobrze, że degustacje wracają, w to mi graj. Do vlog-ów i serii 1000 IBU czy tym podobnych nic nie mam bo gadasz fajnie i z sensem ale jest to w końcu blog o piwie i o piwie nadal być powinien. Więcej takich materiałów, pozdrawiam.

Leave a Reply