Etz Chaim Lite i Sour Shower z browaru Golem

10
2864

Dwa piwa z Golema, oba niskoprocentowe, czyli Etz Chaim Lite i Sour Shower. #otakekraftywalczyłem


10 KOMENTARZE

  1. Moim zdaniem piwa niskoalkoholowe powinny być wyraźnie tańsze. Browar zaoszczędził na surowcach i akcyzie, więc może dać niższą cenę. Takie piwa w cenie AIPA 16 blg, to jednak nieśmieszny żart.

    • Sęk w tym, że zarówno akcyza jak i surowce stanowią niewielki udział w kosztach piwa. Największy udział stanowią marża sklepu i hurtowni, opakowanie, transport i w przypadku browaru kontraktowego zapłata za użycie browaru. Różnica na surowcach i akcyzie, to są grosze, rzędu 50 groszy maks.

  2. Tomek, ja tak jeszcze z innej beczki. Nie spodziewałeś się awansu Sparty do finału, prawda? Ja mieszkam w Ostrowie Wielkopolskim i generalnie w zasadzie cały Ostrów był za Spartą i się wszyscy cieszą jakby nasza Ostrovia w tym finale jechała!

  3. O! Nawet Kopyr już wypił lekkie Golemy 🙂 Pierwsze fajne piwa w tej kategorii tłuczone na terenie okupowanym przez reżim III RP.

  4. Jestem jak najbardziej za takimi piwkami 🙂 Sam zakupiłem dzisiaj po pracy na wieczór Oatmeal Hoptart (Stu Mostów) (Alk 3,7%) i Sourness (Szpunt) (Alk 3,5%). Zdecydowanie można delektować się dłużej……

  5. Ja zdecydowanie jestem za takimi piwami <10 blg, które mają ciekawy smak i aromat. Zwłaszcza na letnie miesiące. Jedyne nad czym boleję to, to o czym i Ty, Tomku, wspominasz – że one często mają troszkę mało pazura i np. dosyć niską goryczkę. A ja osobiście bardzo lubię takie Session IPA ok. 60-80 IBU 🙂

    Te Golemy też mi smakowały, choć też mały ból serca, że kwas mlekowy w Sour Shower…

Leave a Reply