Manufaktura Piwa Browaru Jabłonowo w ofercie sieci handlowej Biedronka

12
10666

Przy okazji kupowania piw do Drugiego Wielkiego Testu Piw z Biedronki nakupiłem też cały przegląd Manufaktury Piwa dostępny w sprzedaży w tej sieci. Nie wiedziałem co z nim zrobić, Janusz pojechał w tym roku do Mielna, a nie do Łeby, nie udało mi się kupić Kustosz IPA żeby je porównać, więc zdecydowałem, że zrobię taki ślepy, choć jednak nie z zawiązanymi oczami, test. Bawcie się dobrze.

12 KOMENTARZE

 1. Tomku to nie są wszystkie piwa Manufaktury Piwnej dostępne w Biedrze. Brakuje Ci choćby takich pozycji jak Szlager, Sen Apacza, Malinowe Love, Bananowe Love, Blond L’ale.Nie wiem, może jeszcze czegoś, bo jest tego w pyte 😉

 2. Tomku, piłeś Polskie Ale z Okocimia? Co sądzisz? Bo jak dla mnie słabe 🙁

  I co sądzisz o tym, że na etykiecie jest napisane, że w Polsce piwa typu Ale są małe znane 😀

  • Bo sa malo znane. Biorac pod uwage ze “piwa rewolucyjne” zajmuja jakies 5-10% rynku, to sa one malo zmane ogolowi nabywcow, piwoszy.
   A swoja droga koncermy niech próbują robic piwa inne niz lagery moze komus zasmakuje, otworza sie oczy, ze sa jeszcze inne garunki nie tylko “zlote, chmielowe zupki”.

 3. Cisza Nocna nie zawiodła. Mi najbardziej smakuje z manufaktury. Czar goryczy muszę spróbować. Po fatalnych opiniach omijałem, ale po tym filmiku spróbuje.

   • Ostatnio miałem okazję porozmawiać z szefostwem “browaru spółdzielczego” w Gdańsku: na podstawie tego co mówiłem nazwali mnie “dzieckiem Kopyra” – mówiłem sporo o tym, że dzięki Panu zrozumiałem nieco bardziej na co zwracać uwagę przy wyborze piwa i że do nich trafiłem dzięki Pana recenzji ich piw wymrażanych. Podobno miło im było słyszeć, że ktoś trafił do nich dzięki Panu. Pozdrawiam Pana, Panie Tomaszu!

 4. Po obejrzeniu tego filmu zdecydowałem się spróbować “ciszy nocnej”. Nie jestem znawcą ani smakoszem, ale mam wrażenie, że to dobry zamiennik dla “Książęcego Ciemnego”. Smak ma nieco bardziej intensywny chociaż wyraźnie przebija się coś złego, ale w stopniu akceptowalnym. A dodatkowo wspiera się polski, regionalny browar, a nie koncernowy, którego właściciel zainteresowany jest tylko zyskiem i stratą.

Leave a Reply