[ZERO IBU] Po co się pakujesz w politykę?

106
9605

Wczoraj na kanale pojawiła się transmisja z demonstracji w obronie Sądu Najwyższego z wrocławskiego Rynku. Słów kilka wyjaśnienia – dlaczego.Seria [ZERO IBU] nie dotyczy piwa, zajmuję się w niej kwestiami zupełnie oderwanymi od głównego tematu blogu. Są to kwestie, które są dla mnie ważne lub w których mam coś do powiedzenia.
Jeśli ktoś, szczególnie przeciwnik tej demonstracji, chciałby zobaczyć jak to wygląda od środka, a nie zmanipulowane przez telewizję, to proszę bardzo. Praktycznie cała demonstracja z wrocławskiego Rynku. Można zobaczyć czy to prawda, że byli tam sami byli ubecy, zaślepieni nienawiścią i chcący obalić rząd.

106 KOMENTARZE

 1. Gdzie byli Ci obrońcy demokracji włącznie z autorem, gdy władza robili wałka z ludzi wpłacających do AmberGold? Gdzie, gdy władza właziła do redakcji WPROST by ukręcić łeb kompromitującym materiałom, etc. . , gdzie gdy wywalała na łeb na szyję z redakcji zadającym im kłopotliwe pytania i publikujący niebezpieczne dla nich artykuły, gdzie, gdy Paweł Graś z właścicielem Rzeczpospolitej ustalali treść artykułu red.Cezarego Gmyza – który w sądzie potem z nim wygrał ale już pracy nie odzyskał? To pytanie kieruję do Tomka – nie ma z tamtych czasów żadnych wklejek ‘politycznych” z mediów publicznych. Teraz protesty gdy im się rzeczywiście zaprowadza demokrację zachodnią?

  • Dokładnie, to jest hipokryzja w czystej postaci.

   Takie rozumowanie można podsumować jako: “Tamci to, Panie, kradli ale wszyscy kradną. Nie mnie sądzić, każdy ma coś za uszami. No ale jak już na SĄDY rękę podnoszą to trzeba wyjść na ulice! Marsz w obronie komunistycznych sędziów skazujących w prlu, ludzie, zróbcie coś!”

   Czy któryś z protestujących tym razem jest w stanie szczegółowo opowiedzieć, za czym tak naprawdę protestował? Ja wiem że pogoda ładna, że w tłumie człowiek czuje się jakoś tak podniośle i fajnie, ale kuźwa mać warto się interesować tematem, dla którego spędziło się popołudnie, wykrzykując ogólnikowe hasełka. Warto się zainteresować ludźmi, którzy takie protesty nakręcają, ich motywacjami i celami politycznymi.

   • Ja byłem tam, gdzie jestem i teraz. Po prostu nie patrzyłeś a opozycji (czyli aktualnej władzy) nie zależało na tym, aby jakoś problem rozwiązać, bo rozdupienie wszystkiego w dobry mak było im na rękę. Władza popchnęła ludzi w desperację, a Ci wybrali radykalne, niebezpieczne narzędzie, żeby pozbyć się problemu.

    No i znam osobiście dwóch sędziów, i za komuny to oni jeszcze ukradkiem jabole walili, żeby rodzice ich nie przypatrzyli. Nie mniej, uważam, że o ile metoda nie jest zła, to jest kurewsko niebezpieczna w rękach aktualnie miłościwie nam panujących. Prawo i Sprawiedliwość udowodniło już kilka razy, że nie dbają o dobro i komfort Polaków i nie cierpią mieć czegokolwiek poza kontrolą. Ta sama zmiana przy PO też byłaby rażąca, bo też nie zdobyli mojego zaufania. No i wrzaski o dekomunizację z ust naszych polityków to jakaś kpina – te same mordy siedziały w polityce – bezpośrednio lub pośrednio – jeszcze przed zmianą ustroju. Byli potrzebni na start, ale powinno się całe to towarzystwo zepchnąć w stan spoczynku.

    Co mnie raziło na lokalnym proteście? Złe ukierunkowanie złości. Wolność, równość, demokracja? No spoko. Trzy razy weto? Też pięknie. Ale precz z Kaczorem – dyktatorem? Co to za rodzaj retoryki? Kogo w ten sposób próbujemy przekonać do własnych racji? Idziemy jak przeciętne kibolstwo w słowne przepychanki? W ten sposób pokazujemy wszystkim, że jesteśmy nawet niżej, niż rządzący. Oni wykazują się podobnym poziomem chamstwa, ale są w lepszej pozycji, więc z nich ludzie się podśmiechują, a protestujący wzbudzają gniew i ewentualnie politowanie.

    • A w W-wie z trybuny padały hasła o obaleniu rządu – przypominam – demokratycznie wybranego. I to jest walka o demokrację?

    • gd, oczywiście. Protestować wolno ZAWSZE każdemu , wszędzie i w każdej sprawie z poszanowaniem porządku publicznego. Poza tym rząd się sam wybiera i decyduje za Ciebie. Obywatele wybierają jedynie parlament, czyli właściwie na nic nie mają wpływu. To nie dyktatura i nikt nie będzie rozmawiał tylko w podziemiu. Uważasz, że z kontrrewolucją sie nie rozmawia ? Swoją drogą, PiS został wybrany głosami tylko 5 711 687 najbardziej zdyscyplinowanych, zacietrzewionych Polaków. Uprawnionych natomiast było 30 534 948. osób. 15 mln Polaków do urn nie poszło. To temat rzeka dlaczego, zostawmy to dziś. Ustawy Norymberskie też uchwalił demokratycznie wybrany rząd. Problemem jest niezauważalna ewaluacja z demokracji w dyktaturę. To się nigdy nie dzieje z dnia na dzień, jak w Niemczech w 1933 r. Nie każdy się dał omamić 500 + . Za moje i mojej żony pieniądze również. Bo beneficjenci to często bezrobotni z wyboru. Budżet nie jest z gumy, już trzeszczy w szwach jak wątroba żuli spod osiedlowych sklepów. Ale wyższe podatki za wymysły PiSu płacimy wszyscy- nie tylko ci co ten twór wynieśli do władzy.

  • Zawsze jest dobry moment żeby zacząć działać. Poldek, nie kompromituj się tymi pustymi komentarzami. Nie na temat i poniżej naszego poziomu

  • Ale tu nie chodzi nawet o to jakie są te zmiany. Ja się nawet zgadzam, że sądownictwo potrzebuje reformy i to poważnej, ale… Pomiajając zupełnie treść zmian mnie bulwersuje tryb. Jeśli to jest tak ważne, jeśli to jest tak kluczowe to taka reforma powinna być przeprowadzona spokojnie, powinna być spokojna debata polityczna. Przepychanie wszystkiego kolanem, ucinanie debaty politycznej w sejmie (gdzie jej miejsce), siłą rzeczy przenosi ją poza sejm, na ulice. I budzie wątpliwości co do czystości intencji. Jak masz czyste intencje to wszystko powinno odbywać się na spokojnie, transparentnie, z poszanowaniem debaty politycznej, prawa opozycji do pytań/dyskusji/wątpliwości. To budzi poważne wątpliwości, że intencje nie są czyste, a jak ktoś o nieczystych intencjach zabiera się za sądy to dobrze nie jest. Ja idę na protest nie dlatego, że chcę utrzymania status quo, ja idę bo nie chcę, żeby tak ważne zmiany były robione na siłę, przepychane kolanem. Żadna zmiana, a szczególnie w tak ważnym obsarze nie powinna być przeprowadzana w takim tempiei trybie.

   • No wiesz, dlaczego teraz i dlaczego tak szybko to chyba każdy kto ma IQ większe niz 70, rozumie doskonale… oczywiście te zmiany i tak byłby przepchnięte, i nadal byłby tak samo złe, ale obecnie można to było robić znacznie wolniej i spokojniej, choć zachowując pozory praworządności. Wówczas jednak mogłoby się tak skończyć że dwójka prominentnych działaczy partii jest prawomocnie skazanymi przestępcami, co prawda ułaskawionymi, ale jednak.

  • Oj Poldek, co ma obrona trójpodziału władzy i niezależności władzy sądowniczej od innych władz przez zwykłych obywateli z aferą Amber Gold? Gdzie ty tu widzisz jakiś wspólny mianownik? Sorry, ale jak ktoś wkłada pieniądze do Amber Gold na 14%, gdzie w tamtych czasach maksymalny procent oferowany przez podobne firmy to maks. był 8%, to gdzie ludzie mieli mózg? KNF i Państwo Polskie nie obroni cię od podejmowania głupich decyzji. A ty wychodzisz z założenia, że Państwo ma się tobą opiekować.

 2. Od roku 1989 tj. od ustawy Wilczka w III RP systematycznie ogranicza się wolność a nawet prawo własności. Sądy w tym SN są narzędziem tej opresji. Dlaczego dopiero teraz wyległeś Tomaszu na ulicę razem z ludźmi najgorszego sortu, którzy mają cel – obronić status quo?! A poza tym PiS i PO to jedno zło!

 3. A gdzie w tvp podano że we Wrocławiu na rynku manifestują “sami byli ubecy, zaślepieni nienawiścią i chcący obalić rząd”

 4. Tomku, zapomniałeś dodać, że jeśli ktoś nie chce się natknąć na Twoje poglądy czy to polityczne, czy ekonomiczne, czy inne i odwiedza Twój kanał/bloga tylko dla treści o piwie, to niech pomija filmy z serii [ZERO IBU], bo seria ta z założenia nigdy nie jest o piwie. I po problemie.

 5. Tomku w konstytucji i prawie jest mowa o tym, że sądy są niezawisłe, ale jest też mowa o trójpodziale władzy, o tym że suweren jest zwierzchnikiem władzy, o tym że władze powinny się wzajemnie kontrolować, że człowiek ma prawo do uczciwego procesu. Aktualny stan rzeczy nie zapewnia tego. Po drugie to nie prokurator generalny/minister sprawiedliwości ma sędziów wybierać. Poza tym np. Prezesa NBP, Prezesa NIK, część KRRiT, RZECZNIKA PRAW OBYWATELSKICH wybiera sejm! I może powiesz mi że oni też są upolitycznieni? Od 20 lat nikt im tego nie zarzucał. Aktualny system nie gwarantuje trójpodziału władzy i kontroli sądów.

 6. Bawi mnie stwierdzenie, że tvp łże. Ustalmy jedno każda telewizja łże i tvp nie jest inna. Jednak teraz mam komfort wziąć pilot i przełączyć sobie na tvn, polsat i tvp i samemu wyciągnąć wnioski. I dodatkowo jeszcze obejrzeć sobie to co ludzie nagrywają sami. Wcześniej tego nie było. Wszędzie była taka sama podawana papka, a my to łykaliśmy.

 7. Dajmy porządzić PiS-owi tak jak daliśmy rządzić PO-PSL przez osiem lat, to jest w końcu opcja wybrana przez suwerena i możesz się z tym zgadzać lub nie, ale większość obywateli jest za tymi zmianami. Więc protesty tak, ale nie dajmy się zwariować i nie bądźmy marionetkami w rękach drugiej opcji, która wystawia ludzi na ulicę by przejąć władzę. Poza tym w Niemczech i innych krajach Europy sędziowie są wybierani przez posłów, więc to nie jest tak że wszędzie sędziowie wybierają się sami.
  Oczywiście zmiany w polskim sądownictwie powinny pójść w kierunku systemowym, bo jest tam wiele patologii, a nie w personalnym tak jak to zrobił PiS, ale też sprawdźmy jak to będzie działać. Najwyżej w następnych wyborach zmieni się władzę, pod warunkiem że obecna opozycja nie będzie tak nieudolna jak teraz, a ludziom będzie się żyło gorzej. Obawiam się jednak że jeśli wskaźniki ekonomiczne będą na takim poziomie jak teraz to długo nie zobaczymy tej opcji politycznej w rządzie o której myślę.

 8. Od bardzo dawna oglądałem ten vlog. Codziennie, wszystkie filmy, ale od jakiegoś czasu vlog leci z poziomem na łeb na szyję. A dzisiejszy filmik przelał czarę goryczy. Także kończę i nie zamierzam wracać. Dzięki za wiele ciekawych informacji. pozdro

 9. Wszystko ładnie pięknie tylko jest jeden problem. Tak samo jak poprzednia ekipa robiła wały na VATcie, AmberGoldach i innych rzeczach, dokładnie tak samo sędziowie robili i robią wały. Zatem ja się pytam jak sobie ma rząd z tym poradzić? To jest sęk problemu, a nie to, że Kaczyński chce mieć sędziów którzy będą wydawać wyroki jakie mu się podobają zamiast sprawiedliwych. Jakoś się poprzednia ekipa nie kwapiła, żeby to załatwić i potem mieliśmy takie kwiatki jak uniewinnienie syna Wałęsy który potrącił pieszego na pasach. Oczywiście jest to ryzykowne posunięcie jednak jeśli to ma uzdrowić system sądowniczy tak jak zrobili to z VATem to niech to robią, mam w dupie czy jest trójpodział czy nie. Był trójpodział to sobie sędziowie obrośli w piórka, teraz jest tego KONIEC i dobrze.

 10. Tomku, nie jestem zwolennikiem tych demonstracji, ale też nie zgadzam się do końca z obecną formą reformy. Mam wrażenie, że ulegasz temu samemu przekonaniu, które jest teraz mocno promowane: prawica ma za nic ludzi o innych poglądach. Stąd też pewnie myślenie, że dzielenie się swoimi poglądami spowoduje odpływ fanów. Jednak nie robisz filmików dla gimbazy, więc i ludzie raczej mądrzejsi tu są, myślę że uszanują Twoje zdanie nawet, gdy jest inne. Niestety w Polsce jesteśmy tak nakręceni już na siebie, że atakujemy z wyprzedzeniem, bo “druga strona na pewno nas zaatakuje”. Proszę, nie bierzmy w tym udziału.

 11. Bardzo popieram! Masz prawo do swoich poglądów i ich wyrażania w kulturalny sposób. Przykro mi, że widzowie twojego kanału (albo ta część, która się najbardziej udziela) jest tak mocno skręcona w prawo. Oczywiście mają do tego prawo, ale ty też możesz wyrażać swój światopogląd i go z szacunkiem dla innych bronić.

 12. Styl zmian słaby, ale zmiany konieczne! Naprawdę. Kilka osób z rodziny i przyjaciół siedzi w tym sądowniczym syfie od wielu lat i… popierają te zmiany (choć z jakimiś tam zastrzeżeniami). Tak że spokojnie… gorzej nie będzie.

 13. Więcej niż 1/3 to płatne trolle… Obydwie strony sporu płacą potężną kasę trollom żeby robiły jedną rzecz: skłócanie społeczeństwa, niech się ludzie między sobą szarpią – wtedy nie będą mieli czasu na logiczne myślenie. I zgadzam się: nie karmić trolli, same zdechną 🙂

 14. “Mowienie, ze do tej pory byla praworzadnosc a od tej pory nie bedzie to sa ponure zarty……” ;)https://www.youtube.com/watch?v=PE3s8AfCVcs

 15. Każdy z nas ma swoje poglądy i ma prawo je wyglaszac. Jako nauczyciel nie mam prawa wyglaszac poglądów politycznych podczas zajęć. Wyglaszac je mogę w wolnym swoim czasie i nikt mi tego nie zabroni. Tomasz Kopyra z blogu blog kopyra kom, ma prawo wyglaszac poglądy i nie miesza ich ze swoją pracą. Jak wspomniał – zero ibu, nie ma związku z piwem więc każdy kto ogląda nagrania z tego działu nie może odnosić ich do głównej działalności Tomasza.

  • Mylisz się on ogłosił to na blogu blog.kopyra.com, a więc na tym samym na którym prowadzi działalność zawodową, tak więc miesza swoje poglądy ze swoją profesją nawet jeśli twierdzi że jest inaczej i nic na to nie poradzi. 😀

    • Tomasz nie pracuje na taśmie w fabryce ogórków kiszonych ani w międzynarodowej centralnie sterowanej firmie i ponosi odpowiedzialność za swój vlog i swoje wypowiedzi. Nikt mu nie płaci ZUSu ani innych haraczy , jest niezalezny i może robić co chce, w odróznieniu od korpoludzików. Np. jutro może podac przepis na peklowaną golonkę z pięciogodzinnym procesem preparowania i g..o wam do tego. Fluktuacje subów są elementem ryzyka zawodowego w tej branzy, wszystkim nie dogodzisz.

  • ~szqlny też jestem nauczycielem i nie zgodzę się z Tobą. Jako nauczyciel masz prawo wygłaszać swoje podglądy, to jest element wychowawczy naszej pracy, pokazywanie uczniom, że każdy jest inny, każdy ma swój rozum i swoje zdanie. Nie masz jednakże prawa, i nikt nie ma takiego prawa, narzucać swoich poglądów innym (nomen omen aktualna władza i jej zwolennicy).

 16. Nie zgadzam się z Tomkiem. Sady trzeba przewietrzyć, a wlasciwe powinno tam przejść tornado. Gdyby sądy były uczciwe to Mój ojciec dostałby swoje uczciwie zarobione 700tyś zł. Oszust dziś jeździ autem za pól miliona i ma kilka nieruchomości, prowadzi następną działalność i pewnie znowu kogoś wydyma. Ale przyjazne sądy nie dadzą skrzywdzić “biednego” biznesmena

 17. Zamiast godzinami stać i się teraz wydzierać, możę warto raz na cztery lata spełnić swój obywatelski obowiązek i wziąć udział w wyborach?! Ciekawe, jaki procent krzykaczy i “obrońców demokracji” głosował w ostatnich wyborach prezydenckich i parlamentarnych? W demokracji i w przypadku ordynacji proporcjonalnej – brak głosu to również głos. To nieprawda, że nie głosowałeś na PiS, jeżeli nie głosowałeś na nikogo.

 18. Kopyr teraz kocham Cię jeszcze bardziej !
  Takich ludzi potrzeba nam więcej a świat będzie lepszy.
  Niech żywi nie tracą nadziei.
  KOPYR NA PREZYDENTA !
  KOPYR, KOPYR, KOPYR !

  p.s. zapamiętajcie tę datę i że to ja pierwszy rzuciłem hasło : “Kopyr prezydentem !”
  Tego sobie i innym życzę.
  Poważnie.
  😉

 19. Jejku jesteś człowiekiem jak my wszyscy, poszedłeś na demonstracje bo poczułeś że powinieneś coś zrobić aby zatrzymać tą niebezpieczną falę, opublikowałeś live miałeś do tego pełne prawo jeśli ktoś przez to przestanie Cie szanować lub oglądać to jego problem tylko i wyłącznie, ale myśle ze każdy powinien to uszanować. Pozdrawiam i dzięki za Twoją działalność.

 20. Czym – według Ciebie – dyplomacja różni się od konformizmu i oportunizmu? Czyli powstrzymywanie się z mówieniem tego co się myśli bo nie wypada?

  PS. Może TVPiS „łże”, ale czy druga strona mówi „prawdę”?
  PPS. A do kogo zgłosić się po te wypłaty za hejty? ;P
  PPPS. Nie porównuję ale się zastanawiam czy też tak było… 😉 czyli to jak z powiedzeniem: „nie bierz tego do siebie ale czy…”.
  PPPPS. Jak 50 tys. odsubuje, to będzie okazja obchodzić kolejny raz 50 tys. subów 😛

 21. Ziew, nawet na blogu piwnym nie ucieknę do politycznych pierdół? Usprawiedliwienie kiepskie – mało to klipów na jutjubie? Autor chyba nie ma jakiejś ekskluzywnej widzy.
  &

 22. Gdybym był zwolennikiem teorii spiskowych, to pomyślałbym, że Pan Tomasz chce się pozbyć kilku subów, żeby nie robić Warzenia z Kopyrem z okazji złotego przycisku 🙂

 23. Tomek, człowieku.
  Pewnie wyczytałeś to już z wielu komentarzy ale niech posłużę za kolejny głos w tej sprawie.

  Nikomu (zapewne prawie nikomu) nie chodzi o to jakie masz poglądy, w co wierzysz czy ile zarabiasz próbują wmawiać ludziom, że piwa DB są super (tak, to jest zafałszowany przykład, celowo).
  Sprawa jest prosta – po co mieszasz siebie, swój kanał a przede wszystkim SWOICH WIDZÓW do tematów politycznych. Po co stawiasz siebie (i poniekąd swoich widzów) po którejkolwiek ze stron? I robisz to niepierwszy raz – ale chyba pierwszy raz tak oscentacyjnie.
  To zupełnie jakby “szafiarka” czy inna youtuberka od makijażu zaczęła nagrywać “recenzje” piwa wmawiając przy tym wszystkim, że jest w tym lepsza od Ciebie.

  Załóż sobie Tomek osobny kanał, czy też osobny blog. Tam gadaj o polityce ile chcesz. Nawet podepnij go pod ten kanał ale rozgranicz to WYRAŹNIE.
  Wtedy nikt nie będzie miał do Ciebie pretencji.

  Wiesz jaka jest różnica między tematami politycznymi a religijnymi czy kulturowymi? Taka, że polityka zawsze wywołuje skrajne emocje. Religia, kultura czy tematy subkultur zdecydowanie rzadziej – a jeśli już to jest to pomijalny margines osób.
  Nie ma wielu ateistów, którzy są wrogo nastawieni do religii i na odwrót.
  Subkultury ani nie są zbyt liczebne ani nie mają wielu radykalnych członków/uczestników.

  Kanał tymczasowo odsubskrybowałem.
  Wrócę do tego kiedy coś z tym zrobisz.
  Robię to nie po to, żeby nie oglądać Twoich filmów, tylko po to aby nie dostawać powiadomień o każdym filmie nie na temat a wyszukiwać tylko te wartościowe.

 24. 1. Jeżeli centralny urząd informowania (no, trudno, przez 28 lat 38 mlnów wyborców nie dorobiło się BBC, WSJ ani NYT, ani nawet DW) zamieniono w centrajny nadajnik hejtu.
  2. Jeżeli ci, co zmieniają nocą państwo, nie mają odwagi powiedzieć, że zmieniają państwo, i,łamiąc każdą swoją decyzją i każdym swoim działaniem KONSTYTUCJĘ państwa, nie mają odwagi wyjść do ludu i po wiedzieć: “Oto macie praw nowych zestaw, nową konstytucję, głosujcie, przyjmijcie, odrzućcie, osądżcie nas!”
  3. To każdy uczciwy obywatel ma prawo powiedzieć: “Nie, nie tylko o piwo chodzi! Nie nie mieszam was do polityki, polityka przyszła sama do waszego miasta.”

 25. Przesyłam dowód poparcia z Wadowic. Właśnie wróciłem z protestu pod sądem rejonowym w Wadowicach i mogę tylko powiedzieć, że wielki smutek budzi we mnie fakt, że tak wiele osób w wieku 25-40 lat ignoruje całą sytuacje. Cieszę się, że we Wrocławiu i innych dużych miastach Polski wygląda to bardziej optymistycznie. Niestety w polskim społeczeństwie postaw obywatelskich na razie jak na lekarstwo.

 26. Patrząc na tę polaryzację w Polsce, to z jednej strony podziwiam dzieło jakiego dokonali liderzy partyjni, a, z drugiej, szlag mnie trafia na tę sytuację. Sukcesem PiSu i PO jest to, że jak się w ogóle rozmawia o polityce, to natychmiast biorą górę emocje i wybór — jesteś z PiSem czy z PO. Nieważne czy masz coś do powiedzenia, czy masz argumenty, fakty, nie — jesteś ze mną lub przeciw mnie i nie ma miejsca na logikę. W ten sposób możemy mieć w Polsce rządy ludzi (od lat, pod różnymi logami), którzy nie mają absolutnie żadnego pomysłu ani chęci zabrania się za poważne problemy. To spory sukces dla nich, bo w jakiejkolwiek innej dziedzinie, tacy liderzy byliby już dawno zwolnieni.

 27. Doprawdy nie rozumiem jak można rozpaczać nad tym, że w końcu obywatel odzyskuje kontrolę demokratyczną nad systemem sadowniczym, który do tej pory był niezależny od nikogo i robił sobie co chciał gdzie takiego rozwiązania nie było w żadnym innym praworządnym kraju.
  Sprawdźcie sobie jakie rozwiązania są chociażby w RFN albo USA i co tam też będziecie sobie krzyczeć ze nie ma demokracji? Oj ludzie jaki żal, jaki wielki żal że stajecie w obronie nadzwyczajnej kasty która sobie stworzyła raj na Waszych plecach.

   • a pokaż mi kartę do głosowania na “2 prezydentów” ZSRE obywatela Tuska czy nietrzeźwego Junkersa? Skoro mamy wpływ na władzę ustawodawczą i wykonawczą to czas mieć jakiś wpływ na władzę sądowniczą. Chyba, że mamy mieć demokrację w 66%. A obywatel Ziobro wiecznie ministrem sprawiedliwości nie będzie . Masz kartę to głosowania to sobie wybierzesz ponownie obywatela Budkę. Z góry gratuluję.

    • Demokracja nie musi być bezpośrednia, może być przedstawicielska. Akurat przy obecnych uprawnieniach prezydenta, wybieranie go w wyborach bezpośrednich jest bez sensu. Premier ma o wiele większe uprawnienia, a wybiera go prezes.

    • no to się pan troszkę pogubił. Konstytucja RP Art. 127.”Prezydent Rzeczypospolitej jest wybierany przez Naród w wyborach powszechnych, równych, bezpośrednich i w głosowaniu tajnym.”
     Wiec albo jest się za zmianą konstytucji albo chodzi się ta takie marsze. Nie da się mieć ciastka i zjeść ciastka.
     Odniosą

    • No tak, ale ja tu akademicko dyskutuję, czy prezydent powinien być wybierany w wyborach powszechnych. Moim zdaniem nie powinien. Natomiast, w odróżnieniu od obecnego Gangu Olsena nie zamierzam zmieniać tego ustawą. Ja bym zlikwidował Senat, prezydenta niechby wybierał Sejm większością 2/3 głosów. Po cholerę chodzić do wyborów co pół roku.
     Ustalmy, nie jest niczym złym chęć zmiany Konstytucji, ale… zgodnie z prawem czyli mając 2/3 głosów. Zmienianie Konstytucji zwykłą ustawą, to jest bandyterka.

    • To czemu od razu nie zrobić monarchii. A najlepiej zlikwidować demokrację jak nie chcesz chodzić na wybory co pół roku. A przy okazji to nie wiem na jakie wybory co pół roku chodzisz? Chyba, że wliczasz w to wybory przewodniczących PSPD, Rady Parafialnej, do Wspólnoty Mieszkaniowej, itp. to może tak 😉

    • Poczekaj, w 2018 r. się zacznie cykl. Samorządowe (2018) – Parlamentarne (2019) – do europarlamentu (2019) – prezydenckie (2020). Te ostatnie moim zdaniem można sobie odpuścić. Paradoks tego kraju polega na tym, że najważniejsze są wybory samorządowe, na które chodzi najmniej wyborców, a najmniej ważne prezydenckie, na których frekwencja jest największa.

  • A do tej pory jaką miałem? Słuchałeś co mówił Rulewski o sądach? Mówił że sędziowie na telefon z PO to była norma bo panował swoisty układ że jedni nie ruszają drugich. Jaruzelskiego i Kiszczaka też nie udało się osądzić przez tyle lat, no jakże mi przykro, świadków brakowało, proszę Cię.
   Zrobili sobie tu małe królestwo i jak ktoś dorwał im się do dupy to wygonili Was na ulicę. Staliście się orężem w rękach nadzwyczajnej kasty i ujeżdżają sobie jak na łysej kobyle.
   Z resztą to już poza nami, ustawy przeszły i nareszcie wyjęci spod prawa sędziowie będą musieli się wziąć do roboty.

 28. ale przez osiem lat rządów PO wyprano Polakom mózgi. Na blogu jest dużo młodych ludzi którzy popierają dzisiejszą opozycję i to jest przerażające. Dlaczego Tomek nie zrobił materiału z marszu niepodległości ??? Dlaczego wy dziś protestujący nie wyszliście na ulice jak PO podniosła wiek emerytalny lub gdy wypłynęła afera taśmowa i policja weszła do redakcji niezależnej gazety ??? Dlaczego Tomku nie mówiłeś o kłamstwach pokazywanych w TVP za rządów PO ??? Skoro chcesz mieszać się w politykę to musisz być obiektywny a nie jesteś !!! A rzygamy to prostackim zachowaniem opozycji w sejmie która nie ma nic do zaproponowania Polakom tylko robi burdy i zachowuje się jak bydło. Tomku jesteś hipokrytą i mam wrażenie że tym materiałem chciałeś wywołać burze na kanale co ci się udało.Bo nie ważne co mówią ważne żeby w ogóle mówili.

  • Bo należy podnieść wiek emerytalny i mam nadzieję, że zostanie podniesiony. Średnia wieku się wydłużyła, przyrost naturalny jest nikły, a dodatkowo 2 miliony ludzi w wieku produkcyjnym i prokreacyjnym wyjechały z kraju. Zrozum, że system emerytalny działał na zasadzie piramidy finansowej, młodzi płacili na starych i wszystko było ok, gdy tych młodych było wielokrotnie więcej niż starych, a starzy na emeryturze spędzali 3-4 lata. Nie ma systemu, który pozwoliłby na to, że człowiek pracuje 35-40 lat i pobiera emeryturę przez następne 35-40 lat. To się nie może udać. A tak jest w przypadku kobiet. Kobieta przeciętnie ma te 35-40 lat składkowych, i jeśli pójdzie na emeryturę w wieku 60 lat i dożyje 100, no to sorry, ale nie ma takiej możliwości, żeby to się spięło.
   Afera taśmowa, to śmierdząca sprawa, bardzo możliwe, że sterowana przez rosyjski wywiad. Ponadto, poza tym, że politycy przeklinają, niczego w niej nie ujawniono. Nikt nie wziął łapówki, nie było żadnych ciemnych interesów. Jedynie szczere i brutalny diagnozowanie sytuacji. Przecież to co powiedzieli Sienkiewicz czy Sikorski, to jest szczera prawda.
   Jeśli dla Ciebie TVP za czasów PO, w której przez parę lat dyrektorem był Urbański, a zastepcą Farfał, w której przez cały ten okres szczuł Pośpieszalski swoim “warto rozmawiać”. Jeśli to jest podobne, do tego co wyprawia obecnie TVPiS to sorry, ale nie mamy o czym rozmawiać.

   • zycie sie wydłuzylo ale wiek w ktorym osiaga sie starosc nie. Nawet jesli bedziemy zyc po sto lat to 50-latek nie wygra TdF. Starzenie to nie jest proces ekonomiczny. Proszę poczytać o starzeniu się organizmu bo nie jest pan alfa i omega. Wiek produkcyjny ludzi się nie wydłużył. Mój dziadek mawiał że po kopie to po chłopie i tak dokładnie wg WHO dorosłosc kończy sie w 59 roku a w 60 zaczyna starość.
    Afera taśmowa i wywiad rosyjski może jeszcze Trumpa wybrał wywiad rosyjski? :)))) Dymisja ministra Rostowskiego za kasę na kampanię to diagnozowanie sytuacji??
    Tak jak mówiłem polityka pana uwarzy i uwarzyła.
    Swoją drogą dlaczego nie zrobi pan pogadanki o kolejnym roku swietnych wyników maturalnych? Tak mocno pan sprzeciwiał się zmianą w edukacji.

    • Po pierwsze, nikt nie mówi, że 60 latek ma jechać pod ziemię i fedrować węgiel, chociaż jeśli będzie on operatorem specjalistycznego kombajna, to w sumie, czemu nie. Jednak wyrzucanie ludzi z doświadczeniem na emeryturę jest kretyńskim marnotrawstwem zasobów. Ludzie powinni pracować jak najdłużej, bo praca nadaje też jakiś cel ich życiu. Bardzo często jest tak, że po przejściu na emeryturę zaczynają się problemy zdrowotne, psychiczne, bo człowiek nie ma celu w życiu.
     Co do afery taśmowej – za aferą stoi człowiek o nazwisku Falenta. Zajmował się on handlem rosyjskim węglem na wielką skalę. Jeśli w Tobie, to nie budzi żadnych wątpliwości, to ok. Pozwól, że ja będę miał odmienne zdanie.
     Co do wyśmiewanego wpływu rosyjskich służb specjalnych na wybór Trumpa, to pojedź może do Stanów i wyśmiej tych, którzy przesłuchują jego współpracowników pod kątem współpracy z Rosjanami.
     Czy dymisja Rostowskiego była w jakiś sposób nielegalna?
     Zmianom, kolego, zmianom. Nie wiem czego wg Ciebie mają dowodzić wyniki matur, ale jestem Ci w stanie odpowiedzieć bez względu na ich wynik. Ja nawet nie wiem, jak te matury poszły. Jeśli poszły świetnie – to mamy świetny system edukacyjny. Jeśli poszły marnie – to mamy świetny egzamin odsiewający tych, którzy się na studia nie nadają. 😀

    • Wszystko co robiła PO było zgodne z prawem, zgodne z konstytucją a prezydent komorowski stał na straży demokracji i wetował złe ustawy. Za rządów PO obowiązywała wszechobecna wolność słowa, nie było cenzury, mieśmy wolne i obiektywne media widać to było podczas kampanii prezydenckiej i później. Za PO można też było swobodnie protestować i manifestować, policja nie interweniowała, nie tłumiła manifestacji tak jak dziś to mam miejsce zarządów PIS. Ach ten zły PIS zły Kaczor Dyktator. Wy macie racje i jesteście Hipokrytami i nie podoba mi się zachowanie w sejmie waszych posłów i to że szczujecie na siebie Polaków.

 29. Sędziowie byli, są i będą dyspozycyjni. Nowa ustawa to kolejne rozdanie, kto i jak będzie trzymał smycz. Stary faszysta Pareto, który twierdził, że elity muszą krążyć, miał więcej rozumu, niż Ci, którzy marnują lipcowe wieczory na spacery po zatłoczonych miejskich ulicach. Także keep calm nad fuck the system.

  • Oczywiście mnie to martwi. Co gorsza uważam, że to dopiero początek. Sądzę, że Kościół Katolicki zapłaci najwyższą cenę za rządy PiS. Sądzę, że za parę lat będą w Polsce płonąć kościoły. ?

  • Daj spokój, jesteś przekonany, że te manifestacje są spontanicznym ruchem obywatelskim? Nie zastanawia Cię w jakim celu są prowadzone aż tak zorganizowane wiece, dajesz się wodzić określonym grupom interesów chcącymi przejąć władzę na ulicy, nie mogę patrzeć na to jak można się tak dać zmanipulować.

   • No ja przelewu od Sorosa jeszcze nie dostałem. :DDDD
    Ale Marcin, ja to ja, wiadomo lewak. Ale jak wygląda Prezydent? Czy on się daje wodzić określonym grupom interesów? 😮

    • Ok, przyznaję ustawy poszły za szybko bez jakichkolwiek uzgodnień z opozycją, można to było zrobić inaczej. Ale najważniejsze, że w końcu są bo poprzednikom w ogóle nie przyszły do głowy, a są bardzo potrzebne jak się widzi co robił z ludźmi wymiar sprawiedliwości.
     A prezydent ma do tego prawo i dobrze się stało że ustawy będą skorygowane bo od reform nie ma już odwrotu.

 30. Tomaszu Kopyra z blogu blogkopyrakom. Gratuluję odwagi cywilnej. Nie rozumiem na jakiej podstawie czytelnicy, widzowie, odbiorcy jakichś treści zamieszczanych w ramach prywatnych inicjatyw, żądają autocenzury od autorów.

 31. Nie będę może jedynym który nie podzieli jednego z twoich ostatnich zdań.
  Już parę naście lat temu postawa PIS zniechęciła mnie do głosowania na nich.
  Niestety prze ostatnie 8 lat rządów PO w tym kraju było coraz gorzej.
  PO zamiast poprawić sytuacje materialną obywateli,
  co zrobili zabrali nam pieniądze z OFE kazali dłużej pracować czy to zachęca do polityki.
  Polityki która zresztą była po myśli Niemiec.
  Poszedłem głosować już oczywiście nie na PO i nie na PIS .
  Tylko że partia Petru też się nie sprawdziła.
  Powinienem posłuchać żonę i zagłosować na partie Razem .
  W moim odczuciu PO nie podniesie się z tej porażki wyborczej 2 lata temu nie mają lidera.
  Tak jak pisałem na początku do polityki to nie PIS choć nie przepadam za nimi zaczął ludzi zniechęcać to już trwa dłuższy czas. Tak jak ktoś pisał do ostatnich wyborów poszedł co 6 uprawniony do głosowania.
  Co do rządów PIS to oni też nić nie poprawili dali 500+ a kto mi powie ile z tych dzieci co się
  urodziło zostanie w tym kraju pracować za marne 2000 zł albo za 20 lat 600 euro prędzej czy później któryś rząd pod presją unii zmieni konstytucje uchylając furtkę do zmiany zł. na euro
  o ile jeszcze będziemy jej członkiem.
  Już słychać datę 2025.
  Zmienili wiek emerytalny jak i tak nie pójdziesz na emeryturę bo nie będzie cię stać.
  Po zastanowieniu stwierdziłem ze ciekawie by było zastanowić się w innymi Yuo tube rami nad przesłaniem do młodych ludzi o pewnego rodzaju bojkot wyborów czyli nie głosowanie na PIS i PO a zagłosowaniem na partie Razem i dać tym młodym ludziom szanse Dobrej zmiany.

 32. Tomek, absolutnie się z Tobą nie zgadzam w tej i w większości spraw politycznych, które poruszasz na blogu, ale jeszcze bardziej nie zgadzam się z tymi, którzy nawołują do sterylnego bloga piwnego. Ludzie bez stosunku do spraw publicznych, są niczym świnie z dużymi żołądkami/wątrobami. Jedna tylko prośba, bądź konsekwentny i nie banuj za “Hemos pasado”.

Leave a Reply