[ZERO IBU] Po co się pakujesz w politykę?

106
10053

Wczoraj na kanale pojawiła się transmisja z demonstracji w obronie Sądu Najwyższego z wrocławskiego Rynku. Słów kilka wyjaśnienia – dlaczego.Seria [ZERO IBU] nie dotyczy piwa, zajmuję się w niej kwestiami zupełnie oderwanymi od głównego tematu blogu. Są to kwestie, które są dla mnie ważne lub w których mam coś do powiedzenia.
Jeśli ktoś, szczególnie przeciwnik tej demonstracji, chciałby zobaczyć jak to wygląda od środka, a nie zmanipulowane przez telewizję, to proszę bardzo. Praktycznie cała demonstracja z wrocławskiego Rynku. Można zobaczyć czy to prawda, że byli tam sami byli ubecy, zaślepieni nienawiścią i chcący obalić rząd.

106 KOMENTARZE

  1. “Żeby rządzili źli ludzie, wystarczy tylko by dobrzy nic nie robili” – to jest celne podsumowanie całego Twojego monologu. Każdy z nas może coś lubić lub czegoś nie. Każdy może być za lub przeciw. Ale powinien szanować przeciwnika i jego zdanie odrębne. Dyskutować i przekonywać a nie na rympał forsować swoje zdanie. Wtedy i tylko wtedy, poprzez dyskusję i merytoryczne argumenty można dojść do porozumienia. Bierność i tumiwisizm to zgoda na to, by traktowano nas jak bezwolne bydło.
    Babcia moja mówiła, że świnie w chlewiku na parę godzin wcześniej wiedziały, którą gospodarze zamierzają zabić i odsuwały się od “naznaczonej” zajmując się energiczniej ryciem w gnoju. Obojętność wobec tego co się dzieje wokół nas kojarzy mi się z zachowaniem tych świń. Obyśmy nie znaleźli się na miejscu następnej przeznaczonej do uboju, od której pozostałe się odwrócą.
    Kopyr, szacunek

Leave a Reply