Okocim Mocne Dubeltowe na 75k subów

30
3518

Z okazji 75 tysięcy subów na YouTube zrobiłem na FaceBooku głosowanie. Cóż… mogłem się tego spodziewać… 😉


30 KOMENTARZE

 1. Ludzie po prostu chcą żeby ocenić piwo które można w miarę łatwo kupić i nie jest w cenie dwudniowego wyżywienia dla czteroosobowej rodziny.

 2. W takim piwie smak ma nie przeszkadzać, piwo musi być skuteczne! Pite zimne ma dobrze wchodzić. Kto kupuje Okocim Mocny żeby się delektować? Dziękuję za test i poddanie się głosowi ludu!

  • Racja.Masakre po tym piwie miałem jakbym 0,5 l wypił.
   Dałem drugą szanse i to samo.
   Coś jest z nim nie tak,i nie chodzi o vol.

 3. W Polsce sie dymi.. trzeba było wybrać coś na czasie – jakieś Polskie Piwo Smogowe (PPS, jako nowy styl)…
  do tego puścić podkład w postaci : Big Cyc – Kocham Piwo 🙂

 4. Poczęstowałem się tym piwem z butelki 0,6 było jabłuszko, owoce i alkohol. Ogółem nic dobrego.Lepiej już, gdyby to piwo było koźlakiem.

 5. Tomek wymieniajac ,,mocarze” lat 90-tych pominąłeś Dojlidy Magnat. To był mój absolutny faworyt – wtedy w Poznaniu trudny do nabycia. W porównaniu z wymienionymi przez Ciebie, rarytas . Dla przykładu – recenzowanego przez Ciebie produktu Okocimia nigdy nie byłem w stanie spiłować – nawet przymuszony ,,okolicznościami towarzyskimi”. Tak wtedy jak i teraz.

 6. 20 lat temu Okocim Mocne było pijalne, a dziś zwiodłem się potędze promocji i zakupiłem x2 po 1,5zł
  nie dopiłem pierwszego
  drugie ewentualnie mogę odstąpić

 7. Część, mam pytanie dotyczące co prawda nie tego piwa ale tego stylu mianowicie:
  Dziś w pubie z pośród Ciechanów i innych fortunow wybralem piwo które zwie się Brewklyn “Dubbeltówka”, generalnie piłem z tego stylu tylko jedno piwo w życiu z Jablonowa i uznałem że jest OK, natomiast gdy barmanka otworzyła ta Dubbeltowke byłem w ciężkim szoku, już pierwszy łyk skrzywił mi ryj, poczulem się jak w sklepie z lakierami do samochodów (zapach benzyny ekstrakcyjnej, a smak rozpuszczalnika) nie byłem w stanie dostrzec jakiegokolwiek innego smaku, ja rozumiem że piwo może być kwasne ale czy aż tak ? Może się nie znam ale czy możliwe jest że coś się z tym piwem stało ? Czy może po prostu tak ono smakuje, dodam tylko że termin ważności upływa za 5 tygodni. Piwo pewnie leżało cały czas w lodówce i prawdopodobnie dość długo bo wiadomo piwo dnia (Żywiec za 5zl) robi większą furore.
  Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

  • Dubeltówka z Brewklynu to ma być Dubbel, nic wspólnego z Okocim Dubeltowym nie ma. Nuty rozpuszczalnika, to źle poprowadzona fermentacja. Octan etylu (taki ester) powstaje gdy temperatura fermentacji jest zbyt wysoka. Natomiast nie ma to nic wspólnego z kwaśnym smakiem piwa. To są dwie rózne rzeczy, które oczywiście mogą się zdarzyć w jednym piwie, ale jedna nie wynika z drugiej.

   • Ok, teraz rozumiem z czego to wynika ale nie rozumiem trochę czemu nie ma to nic wspolnego z tym piwem, jasnym jest że nie to samo piwo ale czy są to jakoś dwa osobne światy ?

    • Jest taki styl dubbel. Natomiast w przypadku piwa Okocim Mocne, to jest po prostu slogan reklamowy, ściema, kit, chłyt marketindody.

 8. Musze powiedzieć przed chwilą tj. 27.10.2017 kupilem to piwo w wersji zapuszkowanej i muszę powiedzieć, że jest bardzo dobre nie czuć alko ale za to bardzo mocno wyczuwalny banan dominuje nad innymi aromatami goryczka zerowa wedlug mnie i ogolna ocena 6/10 jak na koncerniak to rewelka dla weryfikachi któregoś dnia kupie zabutelkowaną wersję i oodzielę się opinią, pozdrawiam.

Dodaj komentarz