Okocim Mocne Dubeltowe na 75k subów

36
6820

Z okazji 75 tysięcy subów na YouTube zrobiłem na FaceBooku głosowanie. Cóż… mogłem się tego spodziewać… 😉


36 KOMENTARZE

 1. Ludzie po prostu chcą żeby ocenić piwo które można w miarę łatwo kupić i nie jest w cenie dwudniowego wyżywienia dla czteroosobowej rodziny.

 2. W takim piwie smak ma nie przeszkadzać, piwo musi być skuteczne! Pite zimne ma dobrze wchodzić. Kto kupuje Okocim Mocny żeby się delektować? Dziękuję za test i poddanie się głosowi ludu!

  • Racja.Masakre po tym piwie miałem jakbym 0,5 l wypił.
   Dałem drugą szanse i to samo.
   Coś jest z nim nie tak,i nie chodzi o vol.

 3. W Polsce sie dymi.. trzeba było wybrać coś na czasie – jakieś Polskie Piwo Smogowe (PPS, jako nowy styl)…
  do tego puścić podkład w postaci : Big Cyc – Kocham Piwo 🙂

 4. Poczęstowałem się tym piwem z butelki 0,6 było jabłuszko, owoce i alkohol. Ogółem nic dobrego.Lepiej już, gdyby to piwo było koźlakiem.

 5. Tomek wymieniajac ,,mocarze” lat 90-tych pominąłeś Dojlidy Magnat. To był mój absolutny faworyt – wtedy w Poznaniu trudny do nabycia. W porównaniu z wymienionymi przez Ciebie, rarytas . Dla przykładu – recenzowanego przez Ciebie produktu Okocimia nigdy nie byłem w stanie spiłować – nawet przymuszony ,,okolicznościami towarzyskimi”. Tak wtedy jak i teraz.

 6. 20 lat temu Okocim Mocne było pijalne, a dziś zwiodłem się potędze promocji i zakupiłem x2 po 1,5zł
  nie dopiłem pierwszego
  drugie ewentualnie mogę odstąpić

 7. Część, mam pytanie dotyczące co prawda nie tego piwa ale tego stylu mianowicie:
  Dziś w pubie z pośród Ciechanów i innych fortunow wybralem piwo które zwie się Brewklyn „Dubbeltówka”, generalnie piłem z tego stylu tylko jedno piwo w życiu z Jablonowa i uznałem że jest OK, natomiast gdy barmanka otworzyła ta Dubbeltowke byłem w ciężkim szoku, już pierwszy łyk skrzywił mi ryj, poczulem się jak w sklepie z lakierami do samochodów (zapach benzyny ekstrakcyjnej, a smak rozpuszczalnika) nie byłem w stanie dostrzec jakiegokolwiek innego smaku, ja rozumiem że piwo może być kwasne ale czy aż tak ? Może się nie znam ale czy możliwe jest że coś się z tym piwem stało ? Czy może po prostu tak ono smakuje, dodam tylko że termin ważności upływa za 5 tygodni. Piwo pewnie leżało cały czas w lodówce i prawdopodobnie dość długo bo wiadomo piwo dnia (Żywiec za 5zl) robi większą furore.
  Z góry dzięki za odpowiedź i pozdrawiam.

  • Dubeltówka z Brewklynu to ma być Dubbel, nic wspólnego z Okocim Dubeltowym nie ma. Nuty rozpuszczalnika, to źle poprowadzona fermentacja. Octan etylu (taki ester) powstaje gdy temperatura fermentacji jest zbyt wysoka. Natomiast nie ma to nic wspólnego z kwaśnym smakiem piwa. To są dwie rózne rzeczy, które oczywiście mogą się zdarzyć w jednym piwie, ale jedna nie wynika z drugiej.

   • Ok, teraz rozumiem z czego to wynika ale nie rozumiem trochę czemu nie ma to nic wspolnego z tym piwem, jasnym jest że nie to samo piwo ale czy są to jakoś dwa osobne światy ?

    • Jest taki styl dubbel. Natomiast w przypadku piwa Okocim Mocne, to jest po prostu slogan reklamowy, ściema, kit, chłyt marketindody.

 8. Musze powiedzieć przed chwilą tj. 27.10.2017 kupilem to piwo w wersji zapuszkowanej i muszę powiedzieć, że jest bardzo dobre nie czuć alko ale za to bardzo mocno wyczuwalny banan dominuje nad innymi aromatami goryczka zerowa wedlug mnie i ogolna ocena 6/10 jak na koncerniak to rewelka dla weryfikachi któregoś dnia kupie zabutelkowaną wersję i oodzielę się opinią, pozdrawiam.

 9. W Lidlu tak samo za to w normalnych sklepach ekstrakt taki jak w filmie. Za to powinny być kary nałożone. Powinni w Biedronce i Lidlu sprzedawać je pod inną nazwą!!

 10. Dostałem nawet odpowiedź i wynika, że to dla dobra konsumentów ta zmiana : )

  Szanowny Panie,

  Dziękujemy Panu za przekazanie opinii o naszym piwie, Okocim Mocne Dubeltowe. Dziękujemy również za przesłane pytanie.

  Pragniemy podkreślić, iż jakość naszych piw jest dla nas priorytetem, dlatego zawsze dbamy, by były zarówno smaczne oraz zawsze najwyższej jakości. Nieustająco poszukujemy rozwiązań i receptur, które pozwolą nie tylko utrzymać wysoką jakość naszych produktów, ale też ją podnosić.

  W ostatnim czasie sporo uwagi poświęciliśmy możliwości rozwoju piw pod marką Okocim, w tym piwo Okocim Mocne Dubeltowe, które ma liczne grono swoich stałych konsumentów. Cieszy nas, że Pan do nich należy.
  Z myślą o smakoszach Okocim Mocne Dubeltowe poszukiwaliśmy takiej receptury, która pozwoli na zapewnienie jeszcze lepszego smaku. Udało się to osiągnąć poprzez zmianę ekstraktu i obniżenie zawartości alkoholu z 7% na 6,5%. W efekcie powstało piwo, które w badaniach konsumenckich zostało określone jako lepsze i smaczniejsze. Konsumenci segmentu piw mocnych lepiej – w porównaniu do dotychczasowej receptury – ocenili również aromat piwa. Uznali także, iż lepiej jest w nim zbalansowana intensywność smaku i goryczki.

  Mamy nadzieję, iż nasze informacje odpowiadają na Pana pytania, wyjaśniając powody tej zmiany.
  Ufamy, że nadal pozostanie Pan w gronie naszych konsumentów. W przypadku pytań, pozostajemy do dyspozycji.

  Z wyrazami szacunku,
  Zespół Marki Okocim

  • Napiszę w skrócie jak wyglądają badania konsumenckie: Badania są płatne ok. 50-100zł za 2-3 godziny podczas których się degustuje produkty, ogląda kampanie reklamowe itp. później się odpowiada na szereg pytań ewentualnie jest też dyskusja w gronie kilku osób która jest nagrywana i w której moderator zadaje pytania. Zwykle biorą w tym udział osoby które chcą sobie w ten sposób dorobić, albo potrzebują gotówki na już bo na ogół wypłaty są od razu po badaniu. Aby wziąć udział w badaniu kandydaci muszą zadeklarować że nie brali udziału w takich badaniach przez ostatnie pół roku (nikt tego nie sprawdza) oraz spełnić kryteria (w tym przypadku pewnie zadeklarować że są smakoszami piw mocnych). Rekruterzy często mają swoje zaufane osoby którym mówią jak należy odpowiadać żeby wziąć udział w badaniu. Pytania w badaniach rynku często są przygotowane pod z góry założoną tezę, tak żeby udowodnić że dana kampania reklamowa czy nowy produkt jest atrakcyjny dla konsumentów i ktoś wziął za to kasę. Pewnie faktycznie wśród przypadkowych osób które zadeklarowały że są smakoszami piw mocnych żeby wziąć kasę za badanie, produkt bardziej rozwodniony został uznany za lepszy.

Leave a Reply