#kraftoludzie, czyli dwaj zgryźliwi tetrycy polskiego kraftu

46
2225

Film nagrany późno. Publikowany eksperymentalnie. Czy będzie skandal? Film od jutra będzie niepubliczny, ale przez blog będzie go można oglądać.

46 KOMENTARZE

 1. E, jak nie pokarze paragonu to nikt nie uwierzy, że Kopyr za piwo zapłacił.

  A poza tym zagraniczne browary to wspiera a z polskich to tylko kasę ciongnie 😛

 2. Filmik fajny, ale ja przede wszystkim pozdrawiam rudą dziewczynę z drugiego planu 😉 Jak to czytasz to się odezwij, zapraszam na bardzo dobre piwo, gdzie nikt nie będzie nad uchem bajdurzył do kamery 😉

 3. W moim odczuciu eksperyment jak najbardziej udany. Oglądało się Was bardzo przyjemnie, pośmiałem się razem z Wami oraz przyjemnie było posłuchać jak razem macie wspólne wspomnienia z tego miejsca. Bardzo pozytywne emocje. Pozdrowienia dla Was!

 4. Shlenkerla w Warszawie kosztuje ok 9 PLN + kaucja , a Polskie dymione koźlaki od 7 do 8 PLN bez kaucji.
  Docent ma rację że kupujemy bo tańsze ;).

 5. mam kontakt z zagranicznymi piwami przeważnie, są droższe, ale uważam że polski kraft z którym mam kontakt nieczęsty jest jednak ciekawszy (często lepszy nawet gdyby kosztował 2x więcej)

  • Pamiętajmy, że DB jest 0,5l. Ale owszem mimo to, finansowo opłaca się bardziej W&W, co nie zmienia faktu, że są to piwa z tej samej półki. Ale jedno z nich jest z Polski, co w kontekście choćby tego materiału ma znacznie.

  • w Piwotece bodajże zamawiałem Doctor Brew BW BA za 39 zł. Swoją drogą to myślalem, że W&W będzie droższe, ale patrząc na ogól cen De Molena to nie mają strasznie wygórowanych cen swoich najmocniejszych piw nawet leżakowanych.

 6. Jak na dziś – Materiał Roku 2016. Ciężko będzie przebić. Świetny flow, super się ogląda. Takie żywe relacje z terenu to jest to. Dzięki!

 7. „Kraft raz jest dobry, a raz niedobry” to fakt. Ostatnio trafiłem na piwa z browarów Glogger oraz Bowlerhat…fajne były tyko nazwy np. „Wesołe zioło „( Glogger AIPA), lub „Niezłe Rodeo” (Bowlerhat AIPA). Piwa te w ogóle nie realizują założeń stylów, a cena pomiędzy 7 a 8 zyla. Padaka. Przy okazji zapytam, czy jest to w porządku gdy piwo uwarzone w takim powiedzmy „browarze regionalnym” kosztuje tyle samo co krótka seria kontraktowa? Zakładając, że mowa o produkcie w tym samym stylu.

 8. Co do piw zagranicznych to kiedyś kupowałem sporo i na wielu się rozczarowałem mimo ceny rzędu 40-50 zł. Druga sprawa to obecny kurs euro w stosunku do złotego powoduje, że byle jaki „rzemieślnik” z krajów strefy euro kosztuje 20-25 zł. I to często nie jest nic wartego uwagi.

  Nie widzę sensu aby zwykłe IPA czy stout płacić ponad 20 zł i to niejednokrotnie za butelkę 0,33 jak równie dobre piwo a czasem nawet lepsze z polskiego browaru kupię za 8 zł.

  Obecnie jak już kupuję piwo zagraniczne to coś ciekawego jak RISy, gueuze, barrel aged czy jakieś odojechane wynalazki jak IPA z papryczkami jalapeño, bekonem, syropem klonowy itp.

  No i oczywiście jak już jestem gdzieś za granicą to zawsze coś tam wyhaczę 🙂

 9. A mi się kompletnie nie podobał, takie pier.lenie dwóch nayeahbanych gości co się lubi czubić. Naprawde od takich materiałów jest już niedaleko do relacji z oddawania moczu po tym czy tamtym piwie. Tylko prosze bez „nie podoba się to nie ogladaj” dzieciaki. Co wniósł ten materiał. Podchmielony typ nie ogarnai czy był tu na premierze tego czy tamtego piwa i czy było to w tym czy w tamtym. Zajebiście, ale co to wnosi? Co widz ma z tych dywagacji? Czegoś się dowiedzieliśmy? Nie bardzo rozumiem zachwyt nad tym materiałem. Ogólnie bardzo lubie jak pojawia sie film z jakiegoś festiwalu i ktoś się przyplące i pogadacie ale to jest akurat żenujące.

    • Kopyru kochany, nie wiem o co koledze @gd chodzi dokładnie ale pamiętam jak na bodaj drugiej edycji BGM prezentowałeś kible dla VIPów zrobione w obrębie starej kadzi browaru.
     Normą to nie było, ale zaistniała taka sytuacja. 😛

    • Nie dla VIPów?
     Gdzie one były? Bo jako uczestnik nieVIP nie dotarłęm do nich więc sądziłem, że to VIPklozet. 😀

    • No tak, o to mi chodziło. Ale to napomnienie miało być bardziej jako żartobliwe nawiązanie do komentarza Jacka. Jednak żart nie został zrozumiany więc nie chciałem ciągnąć sprawy.

    • Aaah, to gdzie przechodziło się przez „normalne” wyłożone płytkami pomieszczenie a dalej było to.
     Na filmie wydawało mnie się to być innym miejscem. Dzięki za rozjaśnienie. Moje pojęcie VIPwc wzięło się chyba z tego, że kiedy to nagrywałeś były tam same „VIPy” 😀

     @gd może to przez „normę” i liczbę mnogą „festiwali”?
     Bo jako żart to niegłupie.

    • Wydawało mi się, że na jakimś innym też jeszcze fotę szczelił z WC, dlatego liczba mnoga.
     Twą radę wezmę sobie do serca i następnym razem będę folgował swe krotochwile 😉

 10. Od razu na wstępie zaznaczę, że to nie jest hejt.

  Doctor Brew Barley Wine Bourbon Barrel Aged, zarówno 24 BLG, jak i 27,5 BLG to nie są piwa z tej samej półki co De Molen Weer&Wind. No już bez przesady.

Leave a Reply