Wielki Test Pilsów z Browarów Regionalnych

48
6083

W podziękowaniu dla tych wszystkich, którzyście kliknęli „lubię to” na profilu Browar Kopyra już dawno temu – Wielki Test Regionalnych Pilsów i wyrobów pilsopodobnych. Udział biorą z Browaru Bojanowo: Strażackie (01.11.2016), Szwejk (29.08.2016), Toporek (20.11.2016), Browaru Fortuna: Miłosław Pilzner (26.09.2016), Browaru Gościszewo: 55 Pils Hallertauer Mittelfrueh (23.11.2016), 55 Pils Mandarina Bavaria (24.12.2016), Browar Jabłonowo: Manufakturowy Pils (17.12.2016), Browaru Kormoran: Kormoran Jasny (08.09.2016), Warmińskie Rewolucje (15.09.2016), Browaru Lwówek: Lwówek Wrocławskie (19.08.2016), Browar na Jurze: Jurajskie Jasne Pełne (15.12.16), Browar Zamkowy Cieszyn (Lager Cieszyński). 

Jeśli chcecie wiedzieć jakie akurat piję piwo – włączcie napisy, jeśli nie – wyłączcie. Bawcie się dobrze i pamiętajcie, że to jest test wykonany w danej chwili (16 sierpnia 2016 r.) i decyduje dyspozycja dnia. Nie pretenduje on do bycia konkursem, jest to po prostu program rozrywkowy z okazji pewnej okrągłej liczby widzów, z którego oczywiście możecie wyciągać pewne wnioski, bo dołożyłem wszelkich starań, żeby było to zrobione rzetelnie, ale nie załamujcie się, jeśli Wasz faworyt nie wypadł zbyt okazale.

48 KOMENTARZE

 1. Pierwsze 4 piwa jak dla mnie bez zaskoczenia, no może nieco miejsce pierwsze. Liczyłem jeszcze na Toporka, bo w dobrej formie jest naprawdę spoko, ale widać tu był w słabszej. No i ten Kormoran niefiltrowany, który ostatecznie do testu się nie załapał też jest spoko.

 2. Toporka piłem raz – masło potem dałem szanse drugą jeszcze gorsze masło….
  Miłosław i Kormoran moje typy całkiem wysoko ; )
  Szmatę i mokry karton czyli Bojan Szwejk mam w lodówce i tak się teraz zastanawiam czy w końcu poznam sławetny „mokry karton” ^^

  Fajny filmik dzięki.

 3. To teraz Tomku napisz, jaki taki prawdziwy Pils byś polecił, uczciwy , dobry, w stylu, taki co to w sklepie z dobrym piwem znajdę. Może być od rzemieślników , może być z importu(ale tak żeby był przyzwoicie dostępny w PL).

   • Tomek nie przekonasz mnie, że białe jest białe…
    Oglądając test spożyłem Brackie, nie tam jakiś pils, aby sobie przypomnieć jak to rzewniej bywało, a teraz nawet na etykietę spojrzałem i jak byk „Uwarzono w Browarze Zamkowym w Cieszynie” co prawda mi bardziej smakował ten uwarzony w Brackim Browarze Zamkowym, ale tak jest zawsze, że lepiej było jak byliśmy młodzi i piękni.

    • Nie potrafiłem na Twój post odpowiedzieć, więc przewrotnie odpowiem na Twój pod swoim.
     Moja butelka zakupiona w dniu wczorajszym miała termin do 09.12.2016 czyli z marca jest.

    • No więc właśnie. Wydaje mi się, że Browar Zamkowy w Cieszynie nie produkuje już Brackiego, marka należy do GŻ, a nie do Browaru Zamkowego. Co prawda GŻ ma 100% akcji BZ, ale jednak marka została z niego wyciągnięta. Ja rozumiem, że Brackie to ma być dziś Brackie Pils, warzone w Żywcu i koniec. A tam żelaza być nie ma prawa.

    • Sprawdziłem u źródła. Okazuje się, że byłem w mylnym błędzie. Brackie jest cały czas warzone w Cieszynie. Natomiast Brackie Pils jest warzone w Żywcu. Docelowo, jeśli Brackie Pils odniesie sukces na miarę Specjala (a taka to jest koncepcja), spodziewam się, że Brackie z Cieszyna zniknie, ale jednak póki co jest w sprzedaży, więc zwracam honor.

 4. Kormorana jasnego trafiłeś chyba na dlugo leżakowanego na półce w słońcu 😉 z reguły jest czysty o fajnej goryczce. MIłosław miewa mega żelazo a rewolucje czasem maja niską goryczke.

 5. Wygrało piwo, które cytuję „smakuje mało pilsowo”. No można i tak, w każdym razie każdy kto próbował Warmińskie Rewolucje i Cieszyński Lager od razu wybierze to drugie jako o znacznie czystszym profilu. Ale ja się nie znam, zarobiony jestem, pod tym werdyktem podpisać się nie mogę.

 6. wszystko zalezy od warki. pilem strazackie obrzydliwe, a manufakture calkiem niezla. najrowniej dla mnie wypada rewolucje z kormorana i toporek. natomiast jeszcze mi sie nie udalo wypic dobrego miloslawa. ale dzieki za test. skompletuje wszystkie te piwa i moze wreszcie dowiem sie co to jest ten slynny mokry karton, szmata 🙂

 7. Trochę dziwne oceny 2 piw z Gościszewa. Oba mają pewnie tę samą bazę i tylko zmienia się sam chmiel, czyli w jednym Hallertauer, w drugim Mandarina Bavaria. Hallertauer skreślony na starcie w teście, Mandarina Bavaria najpierw ekscytacja, przy kolejnym podejściu, też już słabo. Czy możliwe, żeby piwa różniące się tylko chmielem, aż tak się różniły w ocenie? Różne smaki i doznania (ciasteczka?) od samego chmielu?
  Sprawdziłem recenzję Kopyra Mandarina Bavaria z 2014 r. Tam pada hasło: „przyjemne piwo, na pewno coś się w nim dziej, na pewno jest goryczka”, „czuć cytrusy, pomrańaczę”, „goryczka bardzo dobra, leciutko zalegająca”. Czy aż tak Gościszewo zaniżyło poziom?

Leave a Reply