[VLOG] o tym, że mnie okradli, o burkini, Legii w Lidze Mistrzów i mojej książce

50
3009

Kiedy to oglądacie, powinienem lądować w Amsterdamie (edit: na razie jeszcze nie wyleciałem {ponad 30 minut opóźnienia}, więc wrzucam póki jeszcze jestem na Okęciu. Stay tuned (na instagramie i może na snapchacie), a tymczasem moje kilka słów o tym, jak pogwałcono moje dobra osobiste i kilka słów bieżącego komentarza polityczno-sportowego. No i zapowiedź książki.


50 KOMENTARZE

 1. XD Metoda Krebsa ma nazwę od Emila Krebsa 😀 a metoda nie działa jak większość metod obiecujących magicznie wspaniałe wyniki w niezwykle łatwy sposób w krótkim czasie 😀

 2. Tomek ale prawo nalezy respektowac tak czy nie ? pominmy kwestie czy prawo jest kretynskie czy nie.
  We Francji wprowadzili takie prawo ktore delegalizuja buriki.

 3. Popiełuszko jest błogosławiony, ale jeszcze nie święty…chociaż może kiedyś 😉
  Co do burkini, to się zgadzam. Policja przegięła.
  Co do gościa, który wymalował muzułmaninowi w ryj… samo jego pojawienie się w tym miejscu było prowokacją. Nie łudźmy się. Muzułmanie nie tolerują innych wyznań. Chcą inne wyznania zniszczyć, bo zagrażają islamowi. To nie jest tylko jeden muzułmanin, który wkurza muzyką, to jeden z wielu, którzy nie szanują chrześcijan i ich wierzeń.
  Owszem reakcja może przesadzona, ale oprócz tego, że chrześcijanie mają obowiązek nadstawić drugi policzek, mają też obowiązek bronić innych przed zepsuciem. Jest w Biblii napisane by napominać grzeszników (chyba nie trzeba powtarzać, że muzułmanie wielokrotnie byli wzywani do pojednania), potem napominać jeszcze raz (było), potem przyjść z jakimś zwierzchnikiem kościoła (było wiele razy), a na końcu trzeba takiego gościa wyrzucić, bo i tak nic z tego nie będzie. To ostatnie miało miejsce w tym przypadku. Nie można traktować każdego przypadku z osobna, bo to niepoważne. Muzułmanie są tolerowani w całej Europie. Mają przywileje, mają socjal itp. Jednak nie szanują innych ludzi nieustannie ich szkalując, prowokując i obrażając. Ja wiem, że są muzułmanie, którzy żyją sobie spokojnie, zgodnie z lokalną ludnością i bez zgrzytów, jednak stanowią raczej niewielki odsetek wszystkich przybyszów. Islam walczy z innymi religiami, wszędzie gdzie się pojawi, a chrześcijaństwo jest dla nich płachtą na byka. Można się przyglądąć, nadstawiać drugi policzek, ale ile razy? CHrześcijaństwo nie polega na potulnym znoszeniu gnębienia, bo to jest wbrew woli Boga. Bóg nas kocha i nie chce byśmy byli niewolnikami poprawności politycznej. Mamy być wolni i dumni z naszej wiary.

  • marii900, przepraszam ale p… bzdury. Tak samo jak wsrod katolikow sa debile tak samo i wsrod muzulmanow. Nie raz spieprzalem przed katolikami z kijami tylko dla tego ze mialem dlugie wlosy. Tak samo wsrod muzulmanow sa debile i TO NIE JEST WIEKSZOSC. Niestety obecnie do zorganizowania masakry wystarczy jeden czlowiek i on wlasnie wyrabia opinie o wiekszosci. Tak samo wlasnie ty wyrabiasz opinie o wszystkich Polakach, ze jestesmy ksenofobiczni, zamknieci i zacofani. Taka sile ma niestety obecnie jeden czlowiek. Dobrze ze nie bylo tak w czasie wypraw krzyzowych 😉
   Wiecej otwarcia na swiat i tolerancji zycze. A co do tego co chce od nas Bog to radze popatrzec na prawdziwy autorytet, czyli na obecnego Papieza.

 4. A ja się zapytam, dlaczego ta książka jest tak tania? OK zdaję sobie sprawę, że ma trafić do jak największej publiczności, ale Ty koszulki sprzedajesz drożej, koszulki.
  Co do Francuzów, to powiem „i bardzo dobrze”. Jak sobie pościelili tak się wyśpią, skoro pozwolili sobie na mega liberalną politykę wobec imigrantów to w ogóle mi ich nie żal, a sytuacja w Calais tylko to potwierdza.

 5. 1- Kościół św Rity nie był kościołem katolickim. Polecam poszperać w necie, jest artykuł o tym kościele i okolicznościach jego wyburzenia.
  2- co do burkini, ok zgadzam się, ale z drugiej strony w Iranie nie pójdziesz na plażę w krótkich spodenkach i Europejczycy to szanują. Czemu muzułmanie nie szanują europejskich zwyczajów?

 6. Polecam się dokształcić. We Francji noszenie ubiorów oraz jakiekolwiek inne formy wyrażania swojej religii w miejscu publicznym są zakazane i penalizowane.

  • Nie jest do końca prawda. Po pierwsze prawo dotyczy tylko nikabów i burek i to w konkretnych miejscach, nie plażach. Reakacja policji natomiast dotyczyła rozporządzeń władz lokalnych. Problem pierwszy jest taki, że władze lokalne nie mają praw do wydawania takich rozporządzeń, po drugie reakcja policji w takim wypadku powinna byc taka: dwodzik proszę, 30 euro kary, do widzenia, koniec. Potem pani by wygrała sprawę w sądzie i wszystko byłoby jako tako cywilizowane. Trzecia sprawa jest taka, że jest to kompletny absurd, żona ostatnio nad morzem spaliła się słońcem i na następny dzień na plaże szła w czymś co było właśnie domowej roboty burkini – i co w tym wypadku też mam sie spodziewać, że policja z pałami przyjdzie i każe się jej rozbierać, może jeszcze cycki pokazać? W kazdym razie mam nadzieje, że pani z plaży znajdzie dobrego adwokata i kilka lat pożyje sobie na koszt gminy.

   • Do tego właśnie prowadzi rozchwianie moralne. Albo przeginają w jedną stronę liberalizując co się da albo z kolei w drugą wprowadzając absurdalne zakazy.

 7. Francja to najbardziej socjalistyczny kraj w całym kołchozie UE. Ale odróżniaj ty nachodź-ców – imigrantów ekonomicznych od uchodźców wojennych. Takich na setki tysiące było np. w Rwandzie i nikt się nawet na nich nie wysrał.

 8. Czytam te komentarze przeciwne uchodźcom, muzułmanom, imigrantom… Jacy to oni są groźni, źli i nienawistni… Ale proponuję policzyć ile osób ginie rocznie w wyniku ataków islamistów a ile z rąk pijanych kierowców. Kto jest większym zagrożeniem dla społeczeństwa? Niestety cała sytuacja ostatnich lat w kwestii uchodźców pokazuje tylko prawdziwą twarz naszego chrześcijaństwa. Internet i polityka pokazuje naszą ksenofobię, rasizm, nienawiść i agresję… Bardzo fajnie Tomku pokazałeś, że chrześcijaństwo mówi zupełnie co innego, ale czego możemy się spodziewać, jeśli księża i biskupi są tak samo anty chrześcijańscy…

 9. Co zaś się tyczy wydarzenia na filmie. Nie wiem skąd informacja, że czarnoskóry był muzułmaninem? Co niby na to wskazuje? Razem z filmikiem kolportowna jest plotka, że puszczał jakaś antykatolicką „muzykę na telefonie”. Nie wiem, co to jest „muzyka antykatolicka” 😉 , nawet jeżeli to prowokacja z jego strony (tego nagranie nie udowadnia, koleś przechodzi i się zatrzymuje – i wśród naszych dresów panuje koszmarna moda na słuchanie muzyki z telefonu bez słuchawek) to nic nie usprawiedliwia zwierzęcego ataku tego łysego debila, u którego ciężko zauważyć jakieś procesy myślowe. No, ale to sekciarz, bo ci modlący się to lefebryści.
  Co zaś się tyczy samego kościoła, to wspólnota katolicka sprzedała go 3 lata temu deweloperowi, wcześniej wynajmując go sekcie gallikanistów, którzy jednak nie płacili czynszu, więc zostali eksmitowani.Kościół katolicki zbył swoje prawa do budynku na rzecz dewelopera, a ten najpierw przejęli bezprawnie squotersi i anarchiści, a następnie inni sekciarze -lefebryści (to ci modlący się). Mają oni takie same prawa do tego budynku, jakie ja mam do Kościoła Mariackiego w Krakowie.

  https://www.tygodnikpowszechny.pl/co-sie-wydarzylo-w-u-sw-rity-w-paryzu-34931

 10. Czemu Ty tak bronisz tych imigrantów? Czy Ty na prawdę nie widzisz, co się tam dzieje? Burkini swoją drogą, ok. Ale załóż sobie krzyżyk i jedź do jakichś ZEA. Dojadą Cię na pierwszym skrzyżowaniu i albo wsadzą do pierdla, albo dadzą jasno do zrozumienia, że noszenie takich „gadżetów” jest, delikatnie mówiąc, niemile widziane. Oni zaś w Europie, która przez wieki była ~100% chrześcijańska, mogą robić co tylko zechcą. Mają meczety, modlitwy na ulicach. Nie chcą uznawać prawa danego kraju, bo oni wyznają szariat… I my, gospodarze, nie możemy nic z tym zrobić?!
  Kobietę się gwałci, a potem skazuje wyrokiem, bo przecież prowokowała, bo miała odsłonięty kawałek ręki, czy nogi. Człowieku, zobacz na jakim etapie ewolucji są Ci ludzie – prawie jak małpy. I nie piszę tego, by uzewnętrznić swój rasizm. Masa zwierząt ma instynkty, które przy pierwszej nadającej się okazji każą odbyć akt seksualny. I ta dzicz z Azji ma to samo. Trzeba kobietę ubrać od stóp do głów, bo każdy cm2 skóry pobudzi w nich instynkty….
  Z resztą byłem ostatnio na Zachodzie Europy, byle miasteczko, dość pusto, jedyna grupka na osiedlu to 4 „ciemnych” 30letnich gości. Oczywiście prowokujące spojrzenia, na mnie jak na wroga, którego trzeba zabić, na moją żonę zaś jak na cel do dymania. Odezwiesz się? Zabiją Cię, albo do Polski wrócisz na wózku.
  Czy chciałbyś żeby Twoje dzieci siedziały cały czas w domu w obawie przed kolegami Ahmedem i Alim? Czy chciałbyś, żeby Twoje dzieci ubierały w szkole na święta choinkę jak Ty czy ja to robiliśmy? Bo we Włoszech już tego nie można robić, żeby nie prowokować… hmm… mniejszości….
  Nadstawianie policzka? Bełkot kościoła, który przez wieki mordował, gwałcił, palił całe wioski w imię Boże. Amen

  • hmmm. z jednej strony piszesz jak te „małpy z afryki” się zachowują i w tym samym poście radzisz, aby właśnie nie być innym, bardziej tolerancyjnym, otwartym – tylko odpłacić tym samym. Czyli wrócić do ich etapu cywilizacyjnego. I Jeszcze jedno – jak biały Krystek czy inny koleś na/po dyskotece w PL gwałci nasze dziewczyny to jest OK. To się dzieje co weekend w wielu polskich miasteczkach. Ale jak „ciemny” krzywo spojrzy na białą kobietę to jest małpą i trzeba go walić w ryj…

 11. Muzułmanie i ich ideologia (bo to nawet trudno nazwać religią) mentalnie tkwi w średniowieczu. To jest dokładnie ten sam poziom umysłowy co chrześcijaństwo a czasach wypraw krzyżowych i palenia na stosach.

  Gdyby nie to, że na tych ich pustyniach jest ropa to cały region zatoki perskiej do dzisiaj mieszkałby w szałasach i hodował wielbłądy. Dlatego trzeba ich traktować z buta bo inaczej ta banda dzikusów nie zrozumie. A jak im nie pasuje i nie chcą się dostosować to niech wracają do siebie. Każdy, który popełni jakiekolwiek przestępstwo od razu powinien być deportowy do z powrotem swojego grajdoła.

  Trzeba brać przekład z Izraela, tam widza jak z tą dziczą siebie poradzić i Europa powinna stosować dokładnie te same metody bo inaczej się po prostu nie da.

 12. Mówisz że nakazanie zdjęcia burkhini jest chore a to, że w wielu krajach arabskich nie możesz mieć np. ze sobą katolickich symboli religijnych to nie jest chore? Że w wielu krajach muzułmańskich dorosły mężczyzna może współżyć z nieletnimi to nie jest chore? Że można skazać na śmierć geja tylko dlatego, że jest gejem to nie jest chore?

  Ideologi islamu szczególnie jego radykalnych odłamów nie jest chora? W ogóle wiele z nich powinno się traktować na równi z komunizmem czy faszyzmem i propagowanie tego gówna powinno być karane.

  • Nie denerwuj się Marianie 😀 dzisiejsza opcja polityczna jaka jest taka jest, ale przynajmniej nie pozwala na rozprzestrzenianie się tego plugastwa do nas, dlatego Tomek z taką zawziętością życzy im upadku co nie nastąpi prędko z różnych przyczyn.

  • Tym się różni Zachodnia Europa od krajów bliskiego wschodu że masz wolność wyboru , na tej samej plaży może być pani topless i w burkini .

 13. Nie sądziłem, że będę musiał się z Tobą zgodzić jeśli chodzi o tematy społeczne, ale moim zdaniem masz rację. Zarówno jeśli chodzi o odzież jak i modlitwę.

  • Tomek najwyraźniej liczy, że jego książka będzie leżeć w koszach w marketach za 5zł i znudzony Janusz wrzuci ją do kosza między jajka i mąkę, wróci do domu, usiądzie na kiblu i zajrzy do niej, a wtedy jest już jego, to znaczy nasz 😀

 14. Nazywacie ludzi plugastwem, bydlem ludzie zastanwocie sie co robicie i co mowicie! I tak niby zachowuje sie cywilizowany czlowiek? Mam nadzieje ze tak samo jak w przypadku muzulmanow jestescie tylko garstka robiaca zla prase calej reszcie Polakow.

   • Wyobraz sobie ze od wielu lat mieszkam w Niemczech i jakos tych waszych 'teorii’ nie moge potwierdzic. Na pewno nie chcial bym mieszkac z dzikusami polskimi kibolskimi ale nie nazwe wszystkich Polakow kibolami tylko dla tego ze musialem uciekac przez debilami z palami. Niestety zachowanie tych grup ludzi wynika nie z tego ze sa takiego a nie innego wyznania lub pochodzenia ale z sytuacji materialnej w jakiej sie znalezli albo w jakiej znalezli sie ich rodzice. Niestety z takiego tygla jest bardzo ciezko wyjsc i udaje sie to nielicznym. Takie same zjawiska niemoznosci wyjscia z biedy widac na polskich biedaosiedlach. Nie dajcie sie wcisnac w ramy nacjonalistycznej czy religijnej nienawisci. Niestety tak samo jak wy szufladkujecie wyznawcow islamu czy ludzi o innym kolorze skory tak samo w innych krajach stygmatyzowani sa wszyscy Polacy przez wasze opinie. Swoja droga ciekawe co sadzicie o czesci Anglikow ktorzy maja podobne poglady do was ale oni maja je o przyjezdnych Polakach.

 15. Tomku, Tomaszu. Nie wiem czy Wiesz że we Francji w konstytucje wpisany jest zapis o laickości kraju i ważne że nie wolno mieszać religii (żadnej) w miejscach publicznych. Wiec Panowie i Panie przed kościołem to wyrażali oraz kobieta w burkini również określa swoja przynależność religijną. I niestety ale jak dla mnie w Europie brakuje trzeźwego spojrzenia na obecną sytuację z jaką mamy do czynienia. Oby nie było za późno…

 16. Tomku a czy nie przeszło ci na myśl ,że ta policja działała w dobrze rozumianym interesie tej kobiety i większości kobiet muzułmanek które są zmuszane do noszenia takich strojów . Ludzie zastanówcie się i zadajcie sobie proste logiczne pytania czy w takich strojach jest im wygodnie i komfortowo ,kąpać się, spacerować w 30 stopniowym upale . I jakie konsekwencje ze strony męskiej części islamskiej społeczności spotkały by ją gdy by na plaże przyszła w bikini.
  Chodzi o poszanowanie możliwości wyboru i samostanowienia które to podstawowe prawo należy się każdemu obywatelowi łacińsko-chrześcijańskiej europy którego to kobiety w islamie są permanentnie pozbawiane.

  • Zona na kursie niemieckiego rozmawiala z kilkoma kolezankami noszacych te stroje. Odpowiedz mnie zdziwila. One uwazaly, ze noszac takie stroje ubieraja sie po prostu skromnie i im to odpowiada. W sumie mozna by powiedziec ze co mialy innego powiedziec, ale to byly rozmowy miedzy dwoma kobitkami, ploty, wiec sadze ze jest w tym ziarno prawdy. Inna sprawa ze na ulicach miasta w ktorym mieszkam (Niemcy) widuje sniade kobiety w chustach, w pelni zakryte a takze normalnie ubrane. Mysle ze nie ma co uszczesliwiac innych na sile.
   W calym zajsciu mnie bardziej bulwersuje nie ustanowione prawo ale sposob jego wyegzekwowania!

Leave a Reply