KPR 2016 – komentarz szefa Jury

14
2105

10. jubileuszowa edycja Konkursu Piw Rzemieślniczych organizowanego od 2007 r przez Browamatora, a od zeszłego roku odbywającego się podczas Poznańskich Targów Piwa będzie miała miejsce 4-5 listopada 2016 r w Poznaniu. Jak łatwo się domyślić, będzie to edycja największa, jeśli idzie o liczbę kategorii, a więc i liczbę zgłoszonych piw czy sędziów te piwa oceniających itd. Chcielibyśmy aby w KPR mogło wziąć udział 90%, a może więcej piw rzemieślniczych warzonych w Polsce. Jak to możliwe, posłuchajcie jakie zmiany przygotowaliśmy.


Materiał powstał w ramach współpracy z Browamatorem.

14 KOMENTARZE

    • Mogą, to drugorzędny problem. Z drugiej strony żeby to miało sens, to w konkursie powinny brać udział browary,których piwa są w sprzedaży w Polsce.

  1. Fajna zmiana kategorii. Ale czy dobrze zrozumiałem, to mają być piwa w stałej ofercie? To znaczy, że to nie może być piwo z pierwszej warki? Tylko musi być już co najmniej druga? Jeśli tak, to chyba nie będzie aż tak dużo zgłoszeń, bo jednak polski kraft to zdecydowana większość to nowości (i jednorazowe warki).

    A co jeśli w danej kategorii będzie jedno, dwa piwa albo żadne nie będzie zasługiwać na nagrodę? Nie zostanie wtedy przydzielona w ogóle w tej kategorii?

Leave a Reply