Grape Lager z Doctor Brew

21
5450

Już dziś premiera Grape Lagera w lokalu Browarnia Stara Warszawska w Olsztynie, będę tam z ekipą Doctor Brew. A sam Grape Lager? Musicie sami obejrzeć. Do końca. 😉


Materiał powstał w ramach współpracy z Doctor Brew.

21 KOMENTARZE

  • Im chodzi o to, że chmielili na zimno, a chmielenie na zimno nie podnosi goryczki. Nota bene to żenujące jest, mogli chociaż z 25 IBU zrobić, ja już nie mam do nich siły.

   • Trzeba sobie jasno powiedzieć, że olbrzymia większość kupujących kraft nie oczekuje piw lekkich, pijalnych, mało wyrazistych. Co innego, gdyby kosztowały one około 4 zł – wtedy taki Grape Lager mógłby być piwem „do ugaszenia pragnienia”. Jestem jednak przekonany, że piwo to będzie kosztować w sklepie około 8 zł, tak jak inne z DB. Temat generalnie stary i wielokrotnie już przemaglowany – reasumując – za 8 zł i więcej olbrzymia większość oczekuje piw wyrazistych, a na upały i do grilla wypije coś typu APA, czeskie pilsy, Ciechany, Lwówki itp. kosztujące poniżej 4 PLN.

 1. Jeżeli chodzi o lekkie piwa na lato, to moim zdaniem „1 na 100” Kormorana to jest właśnie to. A jeśli kogoś męczy goryczka… zawsze są koncerniaki, i nie są po 8 zł.
  Jak kiedyś każde nowe piwo od Doktorów kupowałem w dzień premiery, tak to jest już którymś z kolei, po które nie chce mi się nawet iść do sklepu.
  Wygląda, że zmieniła się koncepcja i tacy jak ja nie są już ich grupą docelową. U beergeek’ów zaczynają tracić, a czy znajdą nowych klientów? Kto wie, może tak zwane hipstery i inne snoby będą to łykać w „modnych lokalach”. Przynajmniej gęby im się nie będą krzywić od goryczki. 🙂
  No trudno, ja pozostanę przy „starych” piwach Doktorów, choć nowe Molly też już nie jest takie jak dawniej.

 2. Nazwę sprawę po imieniu, bo Ty Tomku, z racji współpracy, domyślam się, że musisz zachować powściągliwość 🙂
  Dr. Brew od czasu wypuszczania swoich klarownych piwek „jak koncerniak” daje dupy po całości. Ze skrajności w skrajność, kiedyś łopaty chmielu teraz garstki. Kiedyś było każde piwo Woow teraz w każdym piwie coś jest nie tak.. ja osobiście zraziłem sie do nich i odpuszczam. Piwna rewolucja trwa w najlepsze i jest wybór. Szanuje za przeszłość na ich teraźniejszość szkoda czasu i pieniędzy.

  • I dlatego zacząłem warzyć piwo w domu .Robię takie jakie mi smakuje.jak mnie fantazja poniesie,to i pszeniczne 100 ibu zrobie?,doleję mleka i soku z porzeczki?

 3. Czaro, ale byc moze twoje mozliwosci sensowryczne sie poprawily? Moze kiedys nie czules wad, teraz czujesz troche wiecej? Poza tym piwo to nie tylko chmiel ladowany lopatami.

 4. Wyciągałeś tę recenzję za uszy, jak mogłeś, aż te uszy prawie oberwałeś 😉 Wiadomo, że we współpracy, no ale komicznie to trochę wyglądało. Wypiłem Grape Lagera i nie chciałem drugiego 😉 Pozdro!

Leave a Reply