3 piwa z estońskiego browaru Põhjala

9
1826

Uus Maailm – Session IPA, Virmalised – IPA i Rukkirääk – Rye Ale z estońskiego browaru Põhjala (to się chyba jednak wymawia pohjala, a nie puhila ;)).

Zobaczmy co, o tych piwach mówi piwowar – Chris Pilkington

9 KOMENTARZE

 1. Kopyr z rana jak śmietana, idealny początek dnia, a do tego filmik zbiorczy/porównawczy, dzięki! 😀 zabieram się do oglądania

 2. Piłem wakacjując się w Talinie. Mają też w stałej ofercie IIPA Mutant Disco, które w zeszłym roku miało edycję specjalną Mutant Disco TQ – leżakowane w beczce po tequilli. Robiło robotę! Ostatnią butelkę opróżniłem podczas tegorocznego WFDP i wciąż była smaczna.

 3. Zwrotu małżonka, małżonek używa się tylko i wyłącznie w kontaktach dyplomatycznych, np, Królowa Elżbieta II wraz z małżonkiem, albo prezydent wraz z małżonką, czyli na bardzo oficjalnych uroczystościach. Ja wiem, że przedstawiając w ten sposób żonę, czy też męża chce się podnieść jej/jego rangę, ale nie przesadzajmy. 😉

 4. Jasne, że się czepiam (ale merytorycznie ;p ) jeśli:
  1. Czechy
  2. (nawet ex aequo) Niemcy i Austria
  3. miejsca nie ma …
  4. Polska/Estonia
  pozdro 4All

 5. Mialem okazje pic ich kilka piw i powiem tak: im ciemniejsze i mocniejsze tym lepiej. Mysle, ze porter baltycki Cie nie zawiedzie, a ich Risy i barrel aged wymiataja – klasa swiatowa.

 6. Szkoda, że akurat te piwa bo najlepsze piwa Pohjali to ciemne style. Porter angielski – Must kuld (w obu wersjach) i Bałtycki: Öö powalają.

Leave a Reply