BA RIS z Doctor Brew: brandy vs bourbon

28
2457

Porównanie Barley Wine w beczkach po brandy i po bourbonie pokazało, że beczka robi robotę i znacząco wpływa na smak i aromat piwa, czy przy ciemnym piwie będzie podobnie? Czy RIS dorówna BW?

Materiał powstał we współpracy z Doctor Brew.

28 KOMENTARZE

 1. Zabieg jak najbardziej godzien pochwały, ale Doctor Brew musi popracować nad recepturą tego piwa, które samo w sobie wypada słabo.

 2. Chybaś coś już chlapnąłeś przed degustacją, bo Ci się coś mieszało… w Biblii to nie mąka się nie wyczerpywała tylko chleby i ryby… oj Tomasz, chybaś jeszcze na rekolekcjach nie był 😉

  • Nie podoba mi się ta akcja. Ogólnie takie wychodzenie na siłę Brodacza do bardzo szerokiej publiki. Najpierw piwo z Masochistą, potem Wszywka, a teraz jeszcze z „Andrzej rysuje” (którego grafiki i „humoru” nie znoszę).

   Ogólnie cieszą mnie różne inicjatywy browarów starające się zagarniać większe rzesze ludu do rewolucji ale jakoś akcje Brodacza do mnie nie przemawiają i wygląda to strasznie sztucznie. Tylko czekać, aż uwarzą piwo z Dodą albo Boysami, czy kto tam teraz jest na topie wśród mas! Moim zdaniem to może robić niedźwiedzią przysługę kraftom. Piwa takie raczej nie są jakieś powalające czy zachwycające i taki (nikogo nie obrażając) Janusz jak spróbuje takiego piwa, to pomyśli sobie, „po kiego ch..ja mam kupywać takie drogie piwo, które niczym się nie różni od mojego Żubra czy innego Harnasia”. A gorzej będzie jeśli trafi na piwo które mu nie podejdzie (albo będzie kiepskie), wtedy całkowicie się zniechęci.

   A może przesadzam… dobra kończę i idę po piwo do lodówki 😉

  • Trzeba do tego podejść z pewnym dystansem, tak jak kopyr robi filmy z Januszem tak Brodacz chce przyciągnąć do siebie publikę Wiesława, a tym samym do kraftu. Fajna zarzutka, jedna z lepszych w ostatnim czasie.

  • Jednak podejście Kopyra bardziej do mnie przemawia. Poza tym ich piwa nie są jakieś wybitne, więc może dlatego chcą powiększyć bazę. Ja osobiście nie uważam ich piw ze złe, plasują się gdzieś w połowie mojego prywatnego rankingu, ale niektórzy uważają ich produkty za chłam i po kilku wylanych teraz omijają.

 3. Nie podoba się akcja z Wieśkiem Wszywką, nie kupuj. Ideologii nie dorabiaj. Może Brodacz traktuje to jako pewnego rodzaju żart, którego obiektem wcale nie jest WW ? Wszywka jest (z zachowaniem wszelkich proporcji) fenomenem. Luz.

 4. Zapewne chodzi o te dość regularne czerwone kropeczki na spodniej części ręki, od łokcia po nadgarstek. Jakby zaczątek nowych pieprzyków/znamiom. Chyba wcześniej tego nie było. Na drugiej ręce jest podobnie

 5. No to by tłumaczyło dlaczego te kropki pojawiają się tylko we wpisach piw z lakiem :] https://blog.kopyra.com/index.php/2016/03/09/barley-wine-z-doctor-brew-brandy-vs-bourbon-barrel/ 9:20 Twoja lewa ręka ma trzy czerwone kropki, prawa później zresztą też ma ich kilka. Wtedy sądziłem, że to farba lub jakieś ranki :]
  „Kropki Risowe” są mniej widoczne i jest ich mniej niż te barleyowe. Pozdrawiam. PS przypuszczam, że wywołaliśmy tymi znamionami znaczny uśmiech na Twej twarzy w poniedziałkowe południe :]

 6. Kupiłem BA Tennessee Whiskey, wczoraj zdegustowałem (miałem zamiar wsadzić do piwnicy i zobaczyć, co z tego wyjdzie, ale się rozmyśliłem).

  Jeżeli piwo leżakowane kilka miesięcy w beczce dla mnie jest ewidentnym imperial black IPA, to jak rzadkie musiało być piwo bazowe?

  Kokosa nie stwierdzam. Zarówno w aromacie, jak i w smaku dominują amerykańskie chmiele.

  Piwo jest dobre, ale nie w stylu, i nie warto go kupować za taką cenę.

 7. W czerwcu i w lipcu miałem też okazję pić RIS BA brandy.

  Pierwsze piwo z całej tej „słynnej” czwórki, które naprawdę mi smakowało. Wreszcie czuć było nieco ciała i jakiekolwiek oznaki leżakowania. Obok Molly IPA – chyba moje ulubione piwo DB. Na pewno będę chciał powtórzyć (o ile zostanie znów uwarzony w takiej wariacji).

Leave a Reply