Akcja Browar, czyli Inne Beczki sprzedają akcje

16
4249

Jak już część z Was wie, wczoraj ruszyła strona Akcja Browar na której można zakupić akcje browaru Inne Beczki. O co w tym wszystkim chodzi? Jak to ma wyglądać? Na czym polega crowdfunding udziałowy? Tego dowiecie się z wywiadu z Marcinem Pietranikiem i Kubą Szulczewskim z Innych Beczek.


Materiał powstał we współpracy z browarem Inne Beczki.

Na stronie Akcja Browar licznik wskazuje, że zebrano już 62k z zakładanych 400k. Tam też zobaczycie całkiem fajny filmik reklamowy.

16 KOMENTARZE

  1. Bardziej to widzę, jako program lojalnościowy niż formę inwestowania czy też pozyskania kapitału, jest to jakiś pomysł na przywiązanie do siebie klienta, tylko czy sprawdzi się w naszych warunkach? Na początku może tak, jako nowość, nie koniecznie dla beergeków.

  2. No niestety akurat jest to totalnie nie realne, w dodatku biorąc od ludzi mają 90% udziału w głosach i zbierają za to 400k pln. Czytaj, za 2 lata jak biznes zadziała, zrobią emisję akcji własnych, przy 90% mają prawo pierwokupu i reszta akcjonariuszy zostanie z jakąś minimalną ilością akcji. Sorry, ale gdyby oddali np 51% to wtedy bym kupił, inaczej nie ma opcji bo nie jestem frajerem 🙂

  3. piwo w Szwecji można kupić w tzw Systemach.w Sztokholmie jest ich76!sobota do 15!niedziela zamkniete wiec biznesu na szwedach nie zrobią

Leave a Reply