Dybuk z Browaru Golem

10
2410

Dybuk z Browaru Golem, to żytni porter z dodatkiem soli i łuski kakaowca. Dodatkowo intrygujący jest fakt, że piwo uwarzono w browarze Gontyniec, który dotychczas nie był otwarty na kontraktowców. Kto łączy golema z Poznaniem i dlaczego trzeba się strzec dybuków tego dowiecie się z tego filmu.Materiał powstał we współpracy z Browarem Golem.

10 KOMENTARZE

  1. Podzielam Twoje zdanie o stracie, jaką wyrządził holokaust dla polskiego krajobrazu kulturowego (moje słowa, nie Tomka, dla jasności). I również trzymam kciuki za kontynuowanie tej otoczki przez Browar Golem.

  2. Tomek – Artur Karpiński pochodzi z Białegostoku – most przyjaźni Poznań Białystok umacnia się coraz bardziej. I to jest właściwe ubogacenie kulturowe… 🙂

  3. Dzięki Tomasz za przybliżenie ludziom historii Golema 😉 O tym właśnie myślałem komentując poprzedni wpis o browarze Golem 🙂

  4. Jasne, że Polacy stracili na tzw. Holocauście i stracą jeszcze więcej. Słyszałeś o roszczeniach pewnych organizacji\szacowanych na 60 – 65 mld dolców?

  5. Kupiłem w ciemno bo wydawał mi się intrygujący (ta sól) pomimo że nie ma tego opisu z kontr etykiety, ani słowa o płatkach ani ze to robust porter, ponadto tylko slod jeczmienny i zytni – dziwne. To duży minus bo wygląda na zwykłego portera, baa zastanawialem sie czy to oby jest porter bo tylko 16blg 6,5alk. Tymczasem jest świetny, moja warka wprawdzie prawie nie ma piany ale wyrazne nuty czekoladowe i palone, konsystencja oleista jak w rasowym RISie – było warto. Pomimo ze tylko 16blg nie jest cienki ani wodnisty. Kupiony w tesco za piątaka super okazja.

Leave a Reply