BezGlutenNowe z Kormorana

22
2620

BezGlutenNowe z Kormorana, czyli nowe piwo bezglutenowe na polskim rynku. Czy smakuje jak Kormoran Jasne Mocno Chmielone, którego receptura jest bazą dla tego piwa? Czy osoby nie mające problemu z tolerancją glutenu, powinny spróbować tego piwa?

22 KOMENTARZE

 1. Ja ostatnie kormorany jasne wspominam bardzo dobrze, goryczka jak na pilsnera przystało, chmiel wyczuwalny, nawet w smaku w niektórych warkach. Może się coś pogorszyło, albo to kwestia tego bezglutenowego. Zresztą ratebeer potwierdza.

 2. Tomku, z piwem dla diabetyków jest jeszcze jeden problem (pomijając brak aż takiej mody jak na bezglutenowość): to takie trochę „wymienił stryjek siekierkę na kijek”. Piwa dla diabetyków robi się tak że zaciera się je jak najbardziej na wytrawnie, żeby nie zawierało cukrów, skutkiem czego z tego samego ekstraktu uzyskujemy więcej alkoholu, alkoholu który diabetykom również szkodzi bo zaburza pracę insuliny. Spotkałem się z wieloma opiniami że piwa te są dla osób z cukrzycą jeszcze gorsze niż zwykłe lagery. Najlepiej dla diabetyków było by gdyby producent zwyczajnie napisał na etykiecie zawartość cukru i „jednostek alkoholu” w jednej butelce.

  Jeśli chodzi o enzymatyczną obróbkę glutenu przeczuwałem że może to nie wystarczać w przypadku osób naprawdę chorych na celiakię i ten tekst zdaje się to potwierdzać: http://bromania.pl/index.php?go=art2

 3. Tomasz kolejny raz recenzujesz piwo z Kormorana, więc mógłbyś nauczyć się lub zapisać sobie kto tam jest piwowarem, raz już wiedziałeś prawie ( nawet obiecywałeś , że zapamiętasz), pomyliłeś tylko imię, to nie jest przyjemne, dla niego przede wszystkim, a dla nas jego znajomych również, a to bardzo dobry piwowar, nie mamy takich w setkach, a pewnie i w dziesiątkach, a On jest raczej w pierwszej dziesiątce. Browarów regionalnych mamy chyba nie za wiele, pewnie mniej niż rzemieślniczych, a te znasz na pamięć, więc biorąc pod uwagę czym się zajmujesz mógłbyś być „mniej tendencyjny”.
  Z poważaniem.
  Janusz.

  • Stary, o co Ci idzie? W której minucie pomyliłem imię, przekręciłem nazwisko, zapomniałem? Czy w każdym filmie z piwem z Kormorana, musi padać fraza Maciej Mielęcki? Bo jak nie padnie to co? Lekceważę jego dorobek? Wyluzuj. Pana Macieja nie miałem okazji poznać osobiście, więc oczywistym jest, że częściej przywołuję piwowarów, których znam jeszcze z czasów piwowarstwa domowego.

    • Człowieku, co Ty robisz?! Jesteś nowy w internetach?!… Tu się słowa przepraszam nie używa 😉

     PS. Szacuneczek za autorefleksję 🙂

   • „Nie wiem co mówię, ale mówię” chciałoby się rzec… w jaki sposób ta nietrafiona, ale utrzymana w kulturalnym tonie uwaga, skojarzyć może się z jakimś „Januszem”, wąsem i klapkami to doprawdy nie rozumiem.

    • Pojechałem stereotypowo – sprawdź proszę hasło „typowy Janusz” w Googlach. Kopyr w jednej serii znad morza także wpisał się w taką konwencję – biały podkoszulek „żonobijka”, wąs i klapki (nieśmiertelne kuboty zapewne) – i te filmiki na YT nazywał właśnie „Janusz”. Stereotypowa kwintesencja domowej mody męskiej z lat 90-tych – patrz serial „Kiepscy” 😉

    • Nie muszę sprawdzać, wiem na czym polega ten stereotyp. Więc wyobraź sobie teraz takiego stereotypowego „Janusza” w klapkach a potem wyobraź sobie jak używa zwrotów z posta @jarnek – „mógłbyś”, „mniej tendencyjny”, „z poważaniem”. Naprawdę pasuje Ci to do tego stereotypu? 🙂

 4. Ciekawe, że w trakcie gdy ja oglądam ten film na FB pojawia się informacja że PINTA miesiąca będzie PINTA Gluten Tag Free IPA 14,0°

 5. Jeśli PINTA również zdecydowała się na piwo bez glutenu, to może to zwiastuje jakiś dłuższy trend? Teraz IPA, później może inne style. Tomku tak na szybko, które style by się najlepiej nadawały, do warzenia ich bez glutenu?

  • Chyba, że masz na myśli surowce, w których składzie nie występuje gluten (sorgo, proso, kukurydza, kasza gryczana), a którymi można by było ciekawie urozmaicić pewne style, wtedy co innego 😉

   • Szczerze to właśnie myślałem, że jest jakas różnica, w smaku, jak coś nie ma glutenu. Ale też może chodzić o kwestie związane z jego ilością, no bo w pszenicy jest go chyba więcej. Może w związku z tym koszty warzenia takich piw z tym surowcem będą inne. A co do propozycji warzenia z alternatywnych surowców, to fajny pomysł.

 6. Kopyr jeżeli będziesz miał możliwość to skosztuj Gluten Tag Free z Pinty Mca Grudzień,
  a jeśli miałeś to porównaj go do innch przez Ciebie zrecenzowanych.
  Moim zdaniem jest to najlepsze piwo bezglutenowe jakie piłam.
  Polecam.

Leave a Reply