[Piwne Newsy] 19.11.15

18
2292

Piwne Newsy w dużej mierze poświęcone startującym jutro Poznańskim Targom Piwnym, choć nie tylko. Do zobaczenia w Poznaniu.

18 KOMENTARZE

  1. no nazywanie Holy Moutain premierą to chyba nadużycie 😉
    Bo premierę, to miało już na Warszawskim Festiwalu Piwa, a butelki też już od jakiegoś czasu można kupić .

    • Ja tylko jedną buteleczkę do piwniczki wrzuciłem. Niedawno wypiłem. Sporo piwo zyskało w aromacie i smaku i alkohol przestał być wyczuwalny.

  2. Niby zrywają z niemczyzną, a porter bałtycki nazwali po niemiecku. Chyba więc jakoś im to topornie idzie. Mimo wszystko to bardzo dobry kierunek i oby się im powiodło, gdyż Śląsk i klimaty niemieckie to cholernie kiepskie połączenie. Uważam jednak, że klimat militarny z ukrytą opcją niemiecką ma niewiele wspólnego, bo przecież (na szczęście) broń nie tylko Niemcy mają.

  3. Piłem wszystkie piwa Hedge Hog i to raczej nie jest piwo dla piwnych Januszy bo po pierwsze ich cena jest normalna jak za kraft ok 7 zł a druga sprawa, że nie są to jakieś delikatne odmiany dla nowicjuszy bo AIPA ma IBU70 czyli taki standard. APA też raczej klasyczna, jedynie stout jest dość lekki chociaż raczej słaby i nie warty zakupu.

    A co do unikania opcji germańskiej to co ma dać zmiana nazwy piwa z M16 (swoja drogą karabinu z USA) na jakiegoś tam lolka skoro pierwsze skojarzenie nazwy samego browaru czyli Kraftwerk już się z Niemcami kojarzy 🙂

  4. My też lecimy z premierą! Będzie grubsza wersja Anatol stouta (18 zamiast 13), z którym kiedyś byłem na Wrocławskich Warsztatach Piwowarskich – tym razem jako OneAtAll (łanetol ;)) pod brandem Beer Bros. Taki to ni to FES ni to Imperial – ale imperial lepiej brzmi 😉

Leave a Reply